V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

fruitbueno
13.10.2016 3 z 5

Příběh ve stylu limonády, který přečtete během odpoledne, ovšem do dalších dní ve vás nezanechá ani stopu... čekoholi. Nicméně je doopravdy čtivý, střídání vypravěček je osvěžující, příběh se kupředu sune příjemným tempem. Škoda té prázdnoty za tím vším.

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Nádherný a čtivý rodinný román, který oslavuje ženskost a perfektně mapuje vztahy mezi dcerami a matkami.

cérka
24.06.2016 4 z 5

Takové hezké, prázdninové počteníčko.
Nicméně řešení a průběh porodů v této knize se rovná pohádce, nikoli skutečnosti.

modranka
24.05.2016 1 z 5

Na mňa príbeh pôsobil veľmi chaoticky. Kniha obsahuje tri príbehy písané v prvej osobe každej hlavnej hrdinky zvlášť, chvíľami som nevedela, ktorá zo žien rozpráva svoj príbeh - a práve toto bolo chaotické. Navyše mi príbeh hodne evokoval prezentáciu gender ideológie, s ktorou nie som schopná stotožniť sa, navyše prezentácia rizikových pôrodov doma ma dvíhala zo stoličky (-1*), taktiež mi pripadalo pritiahnuté za vlasy 83-ročná žena s lesbickou partnerkou (-1*) a za myšlienku ... [že biologický pôvod v rodičovstve nehrá rozhodujúcu úlohu] ... tak toto ma fakt rozčúlilo. Po takýchto myšlienkach sa nedivím, že európske úrady sú schopné odoberať deti biologickým rodičom kvôli kravinám. A za to som hneď stiahla -2* Takže sorry, pani Hepworthová, odo mňa máte len 1* Aj tú by som skôr pripísala obálke od Fortuna Libri.

Knižní střípky
14.03.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla během jednoho dne, čtení jsem si moc užila, krásné popisy porodů mě přímo hladily po duši, příběhy třech porodních bab v rámci jedné rodiny byly moc dobrou sondou, jak se měnilo porodnictví v průběhu cca posledních 70-ti let. I mně se nejvíce líbil příběh nejstarší "báby" Floss, babičky hlavní hrdinky Nevy, je sice pravdou, že jsem pointu jejího životního příběhu uhodla mnohem dříve, než byla odhalena, ale toto odhalení vůbec nic neubralo na hezkém pocity z knihy jako takové.....

DariDerek
10.03.2016 5 z 5

moc moc moc dobrá, taková oddechovka, kde vám ukápne nějaká ta slza, sem tam se vám zadrhne dech a čte se báječně. Recenze bude uveřejněna na www.chrudimka.cz. :))(koho to tedy bude zajímat) :))

Ditules
22.02.2016 4 z 5

Také vám poslední dobou přijde, že knížek o porodních babách je jako hub po dešti? :D
Ale u téhle knihy rozhodně nesáhnete vedle. Tři generace porodních bab a každá má své tajemství... Nejzajímavější byl pro mě příběh babičky.

julie z moravy
18.02.2016 5 z 5

Moc hezká kniha. Četla se jedním dechem. Doporučuji.

Miška.Miška
15.02.2016 5 z 5

Od poloviny knihy jsem si myslela že vím jak to všechno dopadne ale spletla jsem se. Kniha mě na konci opravdu velice mile překvapila. Příběh je krásný a velmi dobře se mi četl.

Blanka78
10.02.2016 5 z 5

zajímavé a pěkné čtení

evasamankova
05.02.2016 4 z 5

S více či méně podobnými zápletkami se sice v poslední době roztrhl pytel, přesto jde o moc hezký příběh, který jsem přečetla s chutí. Příjemný styl, sympatické hrdinky, vyprávění o rodinných poutech, tajemství a hodnotě pravdy... Pěkné!

milunka21
29.12.2015 5 z 5

Skvela kniha,ziska si vas hned na zacatku.Vubec sem se nemohla odtrhnout.Tak ctiva.Vcera dopoledne jsem si ji vyzvedla a vecer jsem mela uz precteno.Nadhera