V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

makyla
31.12.2017 4 z 5

Knihu jsem si koupila na základě krásné obálky a názvu knihy. Čekala jsem, že kniha bude nejméně ze středověku, dle pojmenování porodní bába. Ejhle, kniha se odehrává v současnosti. Ale vůbec to nevadilo, četla se krásně. Střídají se pravidelně vyprávění dcera/vnučka Neva, dcera/matka Grace, matka/babička Floss. Kniha je psána hezky a pro nás ženský je takovým milým pohlazením ve všedních dnech.

helenkan
21.12.2017 4 z 5

Nechápu co je špatného na pojmenování porodní bába. Spíš mi přišlo divné pojmenování porodní dům. Jinak ale docela dobré čtení,mě to bavilo.

blanickaa1
15.12.2017 4 z 5

Celkem příjemné překvapení. Kniha se hezky četla, děj plynul.

1casper
18.11.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla téměř na jeden zátah.
Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale druhá půlka už mě nepustila.
Příběh tří generací porodních bab, Floss, Grace a Nevy, stojí za přečtení.

evca7271
28.09.2017 5 z 5

Za me super kniha.Cetlo se to samo.

babiočka
14.09.2017 1 z 5

Až do strany 224 mi děj místy připadal jak z předminulého století a naprosto souhlasím s názorem čtenářek "modranka" a "DominaCZ".
Navíc název "porodní dům" ve mně jaksi podvědomě vyvolával představu chatrče kdesi v Africe nebo v Indii.

skubby
06.09.2017 5 z 5

Dokonalá kniha plná tajemství, miminek, očekávání, lásky, vášně ...
Pro mě skvělý zážitek

popeluška
24.08.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a kniha se mi líbila od první do poslední stránky. Moc krásně se četla. Dcera mě knihu doporučila a já jsem za to ráda.Maximálně jsem si jí užila a doporučuji si ji přečíst :-)

Lalina3
17.08.2017 5 z 5

První jsem opravdu přemýšlela, jaké hodnocení dát. Vypadalo to na 4*, mám ke knize pár výhrad, které zmíním níže. Nakonec se to ale rozjelo tak zajímavě, že jsem se nemohla odtrhnout a 5* si kniha zaslouží.
Teď ty výhrady.
Název porodní bába a celkově styl vyprávění by mi spíš seděl někde do 18.-19.století. Jenže pak se tu ukáže informace, že je rok 2014. Jsou zde určité vymoženosti, takže to by sedělo, to nepopírám. Ale celkově, z mého pohledu tu jdou jakoby dvě doby proti sobě. Tento příběh mi do 21.století vůbec nesedí.
Také zápletka mi přišla taková...nevím, otec mi přišel jasný, pak to i hlavní hrdinka potvrdila, tak to mě dosti odradilo, jenže pak! To nebylo, jak se původně zdálo.
A příběh Elizabeth...wow.
Celkově popis porodů bylo hezké zpestření mých informací, bylo velmi zajímavé to číst.
Mám určité výhrady k některým situacím, u kterých se očekávalo, že je čtenář pochopí, protože hrdinka to nechápala a pak najednou ,aha!', ale já pořád nic...u mě to ,aha!' nějak nepřišlo.
Byla to velice čtivá knížka, přeskakování postav mi vůbec nevadilo, naopak, udrželo to moji pozornost.
Je škoda, že je kniha poměrně neznámá, dostala jsem se k ní v Levných knihách. A to je veliká škoda, protože tahle kniha je opravdu super!
Moc doporučuji!

Zdenča22
16.08.2017 5 z 5

Od této knihy jsem nic moc nečekala, ale nakonec mě překvapil jak příběh, tak i to jak je kniha čtivá.

dagmar7365
15.08.2017 5 z 5

Krásná pohádka pro ženy. Čtivá, atraktivní prostředí porodnictví, ještě atraktivnější pan Božský, k tomu rodinná zápletka, lehké drama a hlavně happy end :-) Žánr naplněn na 100 % a ačkoli obvykle nečtu romány pro ženy, tak tento mě plně uspokojil. Přesně čtení jaké jsem teď potřebovala, aby pohladilo mou duši. Přečteno během 24 hodin s několika dětmi v patách. To hovoří za vše ;-)

elenai
02.08.2017 5 z 5

Po dlooouhé době jsem sáhla po čtení, které je vyloženě pro nás, holky. :) A já si tuto knížku vyloženě užívala, byla jsem na ni naladěná, a tak mi krásně plynula stránka po stránce.

Co na tom, že se jedná o sladkou limonádu. Je to limonáda obalená do zajímavého a aktuálního tématu domácích/alternativních porodů. Mně vůbec nevadilo číst si o tom. Naopak, kniha mi dala několik podnětů k zamyšlení se sama nad sebou a tím, co chci.

Rovněž se mi zamlouvaly i tři ústřední hrdinky - každá jinak, ale všechny měly osobnost. A zdatně jim sekundovali i jejich parťáci, kteří nebyli jen nějaké doplňkové figurky, ale hráli v příběhu plnohodnotnou roli.

cecetka
22.07.2017 4 z 5

Az tak nadsene komentare nesdilim. Kniha je ctive napsana, dej plyne, preskakovani vypravecek mi vubec nevadilo, spis naopak mi to pomohlo udrzet pozornost.
Dejove nic moc, pribehy zen nejsou nijak zvlast propracovane. Od pulky jsou uz vsechna "tajemstvi" odhalena. Kdyz uz autorka chtela popisovat prubehy domacich porodu, mela i tomuto venovat vice pozornosti. Vse zpracovala jen povrchne. I zaver knihy je nejaky moc rychly. Navic takovy preslazeny happyend.
Rovnez v nazvu knihy pouzit pojem porodni baba pro porodni asistentky 21.stoleti je divne. Slovensky nazev knihy se mi zda lepsi.

Zvazovala jsem, jestli 3* nebo 4*, nakonec hodnotim 4*. Na leto je to prijemne cteni. V zime bych se asi priklonila jen ke 3*.

majuska88
17.07.2017 5 z 5

Tato kniha mě uchvátila.

Zdenulkaa
15.07.2017 5 z 5

Velice čtivá kniha. Včera jsem dočítala až přes půlnoc, abych už ji dočetla. Moc hezky rozepsané tři osudy žen - babičky,matky,dcery. Doporučuji všem

slesicka
06.07.2017 3 z 5

Taková slaďárna, ale hezky čtivě napsaná.

Margaretta
09.06.2017 5 z 5

Způsob vyprávění mě nadchnul... ačkoliv jsem tušila, jak ty zásadní otázky dopadnou, rozhodně jsem se nenudila a celý čas čtení knihy jsem měla nad čím přemýšlet...

Gábina231
01.05.2017 4 z 5

Příjemný ženský román a doporučuji všem, kdo se zajímají o problematiku domácích porodů... v knize padne spousta argumentů pro i proti...

vikaa
19.04.2017 5 z 5

Nádherné, čtivé, laskavé, originální a romantické... Dlouho jsem nečetla knihu pro ženy, která by mě takhle nadchla. Příběhy tří silných žen, žen, které spojuje mateřská láska a pouto, které je silnější, než cokoliv jiného na světě. Když dojde na svěřování "rodinných" tajemství, začíná do sebe dlouhý životní příběh tří generací žen zapadat jako puzzle...

alnahu
20.01.2017 2 z 5

Příběh tří porodních bab Floss-babičky, Grace -matky a dcery Nevi ,které zasvětili svůj život pomáhat rodičkám při domácích porodech i v nemocnici. Každá z nich v knize vypráví svůj příběh. Mě kniha nijak nenadchla a též na mě působila chaoticky.