V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

LéňaM
13.01.2019 5 z 5

Kniha se velice dobře četla. Moc krásný příběh. Ani jedno tajemstvi jsem nepredvidala.
Jen jsem čekala historický román a ono to bylo ze současnosti.nicmene to kvalitě neubralo.

SmisekIvuska
11.01.2019 4 z 5

Oddechovka, která se moc dobře čte. Člověk vytuší, jak to asi dopadne, ale vůbec mi to nevadilo :-)

Allla9
21.10.2018 5 z 5

Krásná knížka - plná překvapení.

natalie0018
11.10.2018 5 z 5

Kniha mě chytla za srdce, jak se matky dokážou odhodlat rodit doma. Osobně jsem vždycky byla proti, ale po přečtení téhle knížky si říkám, že by to nemuselo být špatné. Kniha se mi velice líbila. Hlavně ten konec stál za to.

Sofie75
10.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Miruš
20.09.2018 5 z 5

Krásný román ze života

pokecka
05.08.2018 4 z 5

oddechové čtení, psáno vcelku předvídatelně, nicméně mě kniha bavila.....

cukrovka
30.07.2018 4 z 5

Velmi čtivá a oddechová knížka. Prolnutí příběhů tří generací poradních bab bylo zajímavé.

Nikei
22.07.2018 3 z 5

Lehká, oddechová kniha, docela předvídatelná

Kvetulina
09.07.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka, ke které jsem se dostala v podstatě náhodou.

Jirinamac
31.05.2018 3 z 5

V té rodině je cítit soudržnost a láska, ale jsou tam u každého i nevyřčená tajemství. Knížka je takové přeslazené, poklidné a odpočinkové čtení, ale žádná bomba.

Leniiis
14.05.2018 5 z 5

Tahle knížka pro mě byla opravdu překvapením a to moc příjemným. Podle názvu jsem čekala něco z historie nebo ze starší doby a ona to přitom byla kniha ze současnosti od které se nedalo odtrhnout. Čtivá, příjemná, chvílemi i napínavá. Jsem spokojená :-)

veronika9143
10.05.2018 5 z 5

Knihu jsem objevila v LK a rozhodně nelituji, že jsem si jí koupila. Téma je věčné, stále se okolo porodů něco děje a řeší. Otázky zda rodit doma, či nikoliv. Jak moc zasahovat, zda se dá předejít komplikacím, atd... Moc hezky napsané, kniha měla vlastní příběh tří žen, sdíleli jsme s nimi radosti, starosti i tajemství. Nechci tady psát, že budete překvapeni, to určitě ne, sama jsem od začátku tušila, co se asi stane. Ale přesto mě kniha nenudila, bavila mě a v budoucnu se k ní snad vrátím. Takové lehčí čtení, když si potřebujete odpočinout.

orinka3
12.04.2018 1 z 5

Dnes jsem si to půjčila v knihovně s nadějí, že se něco zajímavého dovím. Knih s touto tématikou jsem pár přečetla a nebylo to vůbec špatné. Ale tato kniha mě po pár stránkách přestala bavit. Nic nového. Společenský román, situace, viděná očima tří generací. Typické čtení pro ženy. To jsem sice taky, ale asi mám vyšší nároky. Krom citových propletenců (téměř povinná lesbická dvojice v každé druhé knížce mě pomalu ale jistě začíná štvát) se tam toho moc neděje. A je mi docela jedno, kdo je otcem dítěte.

Sazí
12.03.2018

Příjemná oddechovka. Jeden den na dovolené - čte se snadno. Tři linie příběhu, které se hezky spojí. Tři hrdinky, které jsou každá originální. Nemám co vytknout

Zouharka
22.02.2018 5 z 5

krásná kniha, sice oddechová, ale každý někdy něco podobného potřebuje. Doporučuji, četla se jednim dechem

Veendy
06.02.2018 5 z 5

Moc krásná kniha a krasný příběh. Hezky se četla vřele doporučuji ;)

Phelan
03.02.2018 5 z 5

Kniha neprávem opomenutá v levných knihách. Název je správný, těžko by pasovalo dula nebo porodní asistentka, když se jedná o posledních šedesát let. Na pultech jen bylo více knih s porodní bábou v názvu a časově blíže středověku. Existence porodních domů byla zajímavá, porodní báby, asistentky, duly... nemají to vůbec jednoduché ani jednotvárné, ale práci mají zajištěnu, jak zmínila i Grace. Samotné téma domácího porodu bylo pečlivě a věrně popsáno. Škoda, ze nebyly tři jednotlivé díly pro Floss, Grace i Nevu. Po skončení knihy i ve mě něco zacvaklo, dozrálo. Jsem za to ráda.

barus.rydlova
19.01.2018 5 z 5

Všem doporučuji je to lehká čtivá knížka a mě se moc líbila

itulenka
06.01.2018 5 z 5

Po přečtení knihy o holokaustu jsem potřebovala něco pozitivního, oddechového a to tahle knížka splnila. Chytla mě od začátku. Střídání postav mně nedělalo potíže, spis naopak bavilo mě a posouvalo k tomu číst pořád dál.