V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

Šánka
11.09.2020 4 z 5

Flora, Grace a Neva tři generace porodních bab a jejich příběh, vyprávěný střídavě z pohledu každé z nich, babičky dcery a vnučky. Já se těmto knížkám o porodních bábách nějak vyhýbala, měla jsem je spojené spíše s dobou dávno minulou. Tohle je ale příběh ze současnosti a bylo to moc pěkné a příjemné čtení se spoustou miminek, mateřské lásky a i to tajemství tam najdeme.
Za mě doporučení, pokud si chcete dopřát odpočinkový román pro ženy.

Noisette73
26.08.2020 2 z 5

Tak tohle ne.... To jsem čekala daleko, daleko víc....
Už jen to, že když matka vidí svou dceru, nepozná, že je těhotná, ale v momentě kdy se polije vodou tak to pozná? Autorka se měla rozmyslet kudy chce knihu vlastně vést....

Val
17.08.2020 5 z 5

Úžasná knížka o silných ženách, nekonečné mateřské lásce a osudových tajemstvích ... Knížka, kterou nešlo odložit od první stránky . Milý příběh o třech generacích žen , které i přes rozdílnost povah a názorů drží pevně při sobě a nezlomí je ani hluboko pohřbená tajemství, která vyplouvají na povrch. Doporučuji ...

Pechule
17.08.2020 4 z 5

Když jsem si zvykla na styl, jakým je kniha psaná, tak se četla dobře, je to pěkné čtení, taková rychlá oddechovka.

Makaja
08.05.2020 4 z 5

Uf, konečně dočteno. Na první čtení mě to vůbec nechytlo, takže jsem knihu odložila. Když jsem se k ní vrátila, zjistila jsem, že musím začít znovu od začátku a zase nic. Teprve když jsem jí dala třetí šanci, zakousla se a už mě nepustila. Dočetla jsem velmi rychle a nakonec se mi kniha dost líbila. Hvězdičku strhávám za ten trojrozjezd, i když to možná bylo spíš mým rozpoložením, než knihou samotnou.

Acnaj
02.05.2020 4 z 5

Napínavé čtení o 3 generacích porodních bab - mém vysněném povolání a jejich tajemstvích... Knížku jsem zhltla ta pár dní.
Zpočátku jsem měla problém se sžít s Nevou, ale nakonec jsem pochopila všechny 3 ženy a jejich jednání.

4xbabča
31.03.2020 5 z 5

Tak to byl překrásný příběh žen tří generací, který doslova pohladí po duši. Kniha plná lásky, porozumění, ale i tajemství se čte jedním dechem a nelze jinak , než doporučit si tuto knihu přečíst.

hzd
29.03.2020 5 z 5

Nádherná knížka nejde dát jinak než plný počet hvězdiček. Přečteno za dva dny nemohla jsem se čtením přestat. Všem vřele doporučuji a posílám dál.

ANDY28
21.03.2020 5 z 5

To bylo tak krásný

RendyaDav
14.01.2020 5 z 5

Nádherný příběh tří žen- tři generace - Floss -Grace -Neva - a přibude další člen rodiny -zase ženského pohlaví Mietta...Tady u tohoto čtená se člověk zamyslí co dělá matku matkou a jak důležitá je pro rodinu...Je to čtení plné tajemství ,porozumění , o lásce i humorné zároveň...

MamaKnihomolka
01.01.2020 5 z 5

Úžasný příběh, který mě totálně pohltil. Zpestřením knihy je i zpracování pohledů všech 3 hlavních hrdinek v kapitolách. I když jsem v celku brzo věděla v čem tkví tajemství, i tak se kniha krásně četla a pořád bylo na co se těšit. Jako porodní asistentku mě těší, že tam bylo dost porodů i detailů z oboru. Líbí se mi, že každá hrdinka měla svůj názor a přístup k porodu.

Kekik
10.12.2019 5 z 5

Kniha je plná tajemství, ale tentokrát jsem jejich jádra uhádla brzy. Jak je to s otcem děťátka Nevy mě napadlo již při čtení anotace, ale přeci jen mě pak na konci čekalo překvapení. Flossin příběh jsem odhadla na straně 101. Chybějící podrobnosti jsem se dozvěděla na dalších stránkách.
Mně se příběh líbil. Zhltla jsem jej během pár hodin. I slzičky ukáply.
Zpočátku jsem měla problém s Grace a jejímu odporu k lékařům. Ovšem později jsem ji více porozuměla. Ne, že bych ji schvalovala, ale Grace mi dokázala, že by nikdy neohrozila život rodičky a děťátka.
Otázka, kterou asi napadne každou čtenářku, mám vyřešenou. Domácí porod zní velmi lákavě, ale já bych takovému riziku své dítě nevystavila. Ovšem porodní dům přilepený k nemocnici, to se mi zamlouvá.
Obě knihy autorky (Rodina odvedle, Tajemství porodních bab) u mě obstály na výbornou.

Anténa1991
07.11.2019 2 z 5

Knihu jsem si koupila z prostého důvodu - byla jsem těhotná,chtěla jsem oddechovku. Ale ani jsem nedočetla. Knihu mám v knihovně, tak se k ní třeba ještě někdy vrátím a počet hvězdiček změním.

Pav
18.09.2019 3 z 5

Příjemná oddechovka. Nejsem pro domácí porody a ani tato kniha mě nepřesvědčila. Snad ten porodní dům by byla snesitelná alternativa. Nebližší v přístupu k porodům mi byla Neva. S Grace jsem se neztotožnila. Každý asi podle vlastních zkušeností. Narození dítěte je skutečně úžasná věc, ale porod většinou opravdu není super zážitek. Kniha se dobře četla a po mnoha thrillerech, dobrá vsuvka. Jen nechápu, jak mohl v komentáři někdo napsat, že tam bylo málo porodů. Kdyby jich tam bylo víc, už by to byla naučná literatura.

JessieEx
13.09.2019 4 z 5

4,5*
Opět a po velmi krátké době jsem sáhla po knize o porodních bábách a byla to příjemná změna, že se příběh odehrával v současnosti.
Já jsem z knihy nadšená! Naprosto mě pohltila, byla tak čtivá, že jsem ji nemohla odložit a bylo tam vše: tajemství, romantika, rodina, střídání minulosti a současnosti a něžné popisy porodů. Taky to bylo díky tomu velmi emotivní, půlku knížky jsem proslzela a stejně jsem ji nedokázala odložit.
Knihu hodnotím 95% a to proto, že i když byla parádní, byla taková prostá, mile prostá. Text psaný jednoduchým jazykem, někde dokonce gramatické hrubky.
Z postav mi byla nejvíce sympatická Grace, naopak Neva byla na můj vkus příliš odtažitá a uzavřená. Proto mě ale bavilo pozorovat, jak se její postava vyvíjela v rámci okolností.
Moc doporučuji!
Bonusem v knize je pár vtipů o porodnictví, tenhle obzvlášť pobavil:
"Kolik porodních bab je třeba aby zašroubovaly žárovku?"
"Šest. Jedna šroubuje a pět brání místnímu porodníkovi, aby nezačal aktivně zasahovat."

Radka1911
23.08.2019 4 z 5

Odpočinkový, romantický a krásný příběh. Ze začátku mne kniha příliš nezaujala, ale jsem ráda že jsem ji neodložila, protože pak se to rozjelo a čtení jsem si opravdu užila.

Anna 13
15.06.2019 5 z 5

Tento příběh mě celou dočista pohltil. Tak, jako už žádný dlouho ne.

Jsem nesmírně vděčná náhodě (nebo co to bylo), že jsem ji právě v těchto dnech a na tomto místě mohla objevit a tak vychutnat.

Tyhle malé příběhy spletené do jednoho ohromného jsou přímo mým šálkem čaje, který nikdy nevychladne.
Autorce jsem nesmírně vděčná za tak dokonalou knihu, kterou stvořila. Jsem vděčná za to, jaké světlo vrhla na porody. To, jak je v mnoha ohledech vidí její hrdinky, je myšlení mně velmi blízké...
Obzvlášť jsem si zamilovala Grace... Kéž by byla skutečná.

Mám pocit, že mi nejdou tvořit věty do tohoto komentáře, a tak končím...
Tato kniha je prostě dle mého názoru pro všechny ženy, i ty, co nejsou matkami.

Ženství, mateřství, rodičovství, tajemství, vítězství, láska, život, zázraky = TAJEMSTVÍ PORODNÍCH BAB.

Dela111
05.05.2019 2 z 5

Ke knize jsem se dostala tak trochu omylem, ale dočetla jsem. Toto je červená knihovna a zároveň přeslazená agitka na domácí porody. Je mi líto, za mě určitě ne, to se nedá číst.

Kelly99
27.04.2019 3 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc.. ze začátku mě kniha tolik nepohltila, ale je konci mě mrzelo, že skončila.. jinak kniha je hodně předvídatelná.. čekala jsem, že tam bude více porodů, ale ty jsou přeskakovány a děj se točí jen kolem těhotenství Nevy.. při jejím porodu je taky hodně nesrovnalostí, které laik asi nepozná, ovšem ubírají na autentičnosti..
Kniha je celkově docela příjemná oddychovka.

Pejuška
13.01.2019 5 z 5

Nádherná kniha, už dlouho mě žádná kniha tak nechytila za srdce a nepohltila. Tři ženy, tři generace, a tři různé příběhy navzájem propojené. Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím.