V spleti tajomstiev

V spleti tajomstiev https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276215/mid_v-spleti-tajomstiev-8Fe-276215.jpg 4 348 112

Tri generácie žien. Tajomstvá z ich minulosti a prítomnosti. Podmanivý príbeh o živote, strate a láske... Neva Bradleyová patrí k tretej generácii pôrodných asistentiek. Keď otehotnie, rozhodne sa pred rodinou a kolegami všetko zatajiť, nevynímajúc otca dieťaťa. Nevina matka Grace sa s tajomstvom spočiatku nedokáže vyrovnať a ich vzťah trpí. Nevinu starú mamu Floss však Nevino tehotenstvo zavedie do vlastnej minulosti, k tajomstvu spred vyše päťdesiatich rokov, ktoré sa v mnohom ponáša na to Nevino. K tajomstvu, ktoré, ako sa ukáže, navždy ovplyvnilo ich životy. Pre Nevu je čoraz ťažšie neprezradiť, kto je otcom. Floss preto musí zvážiť, ci by nemala vyjsť s pravdou von. Prezradia tieto ženy, čo tajili, alebo niektoré záhady ostanú zahalené rúškom tajomstva?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secrets of Midwives , 2015

ennlady
06.02.2022 3 z 5

Tahle knížka se mi docela líbila a to i přesto, že byla na můj vkus trošku pohádková a předvídatelná. Ale na druhou stranu mám moc ráda příběhy z porodnic, porodních domů, prostě rození dětí. Fascinuje mě vždycky to, jak se to dětské tělíčko postupně prodere na svět a jak se z ženy stává maminka. To je zázrak nad zázraky. A tady byly i nádherně popsané emoce tří "porodních bab", které svou práci nesmírně milují a stejně tak každou rodičku a každé novorozeně. Vůbec je v příběhu plno velké lásky lásky a přátelství. Zpočátku to ani tak nevypadá, ale postupně vyvěrá na povrch a je pěkné to sledovat. Celé je to taková nenáročná a trochu sladká četba, ale nepopírám, že mě to docela dostalo.

jolankaaaa
01.02.2022 5 z 5

Moc příjemné oddechové čtení. Kapitoly jsou krátké a uspořádané dle hlavních hrdinek. Děj je plynulý, navazuje na sebe a neustále vás nutí číst dál, abyste odhalili tajemství. Konec je krásný a zanechá ve vás příjemný pocit.

harena
27.01.2022 5 z 5

Moc pěkná oddechovka, zvlášť v současné době, kdy se zase řeší covid a pandemický zákon, jsem potřebovala utéci do světa, kde je sice mnoho tajemství, ale vlastně se všichni mají rádi a navzájem si pomáhají. Určitě je to čtení pro ženy, věřím, že muže příběh porodních bab, babičky, matky a dcery, neosloví, za to já jsem si pěkně početla.Tajemství všech tří je dobře vymyšleno, postupně se dostaneme i k tajemství babičky, které bylo nejzajímavější, kapitoly jsou krátké, nikde neodbíháme a lehce spějeme ke konci. Výborně, po dočtení mám pěkný pocit, že je na světě přece jen krásně.

LeSk
05.12.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení, kde zjistíme, že každý má své tajemství, ale nikdy se nic neutají. Oddychová četba, četlo se samo. Doporučuji.

coolpet.CP
17.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Kniha se mi líbila už obálkou. Od první chvíle jsem se od ni nemohla odtrhnout a všechny postavy mi byli moc sympatické. Trochu mi vadilo na začátku jak Grace hodně řešila s kým čeká Neva dítě a nedokázala jsem si představit Nevin porod, trochu jsem se v tom strácela. Kniha jako taková se ale četla moc dobře a určitě ji doporučuji.

Toňula
16.10.2021 4 z 5

Čtivý příběh tří generací žen, z nichž každá něco skrývá a každá chce v životě najít štěstí, přitom všechny jsou dostatečně silné, aby dokázaly pomoci i jiným ženám.

boeink
14.10.2021 4 z 5

Takové milé, nenáročné čtení. Hodně mě překvapilo, že je kniha od stejné autorky jako Tchyně, protože ta je z úplně jiného soudku.

Opatov
04.08.2021 5 z 5

Kniha TCHÝNĚ mi připomněla dávno přečtený romantický příběh tří generací porodních bab. Myslím, že je určený pro všechny generace. Trochu červená knihovna, ale líbila se.
Jedná se o stejnou autorkou jako u nové detektivky.

Falda
02.08.2021 5 z 5

Knížka mi ležela v knihovně několik let než jsem si ji přečetla a teď vím, že to byla chyba. Kniha byla skvělá. Velmi příjemné počtení na pár dní.

martini.ce
20.07.2021 3 z 5

Doporučila a půjčila mi ji kamarádka a přiznávám, že jsem od knížky moc nečekala. A byla jsem překvapena příjemně. Není to můj oblíbený žánr, ale četla se hezky. Příběh tří žen, porodních bab, z různých generací. Zajímavá (a odhadnutelná) zápletka z historie. Nečekaně mě zaujalo i čtení o porodech, o přístupu k ženám a mámám. Oddechové čtení.

pestas
31.05.2021 4 z 5

Prijemna oddechovka, cca od poloviny do konce to ma i takovy vetsi spad

eva3992
14.03.2021 2 z 5

Příběh tří generací žen, které jsou všechny porodní báby. Nela je dcerou a vnučkou a sama otěhotní. Kdo je však otcem si nechává pro sebe. Babičce Floss připomněla situace její vnučky jí samotnou a její tajemství, které se stalo před šedesáti lety. Příběh o rodině a o funkci mužského elementu v ní.

Po této knize jsem sáhla z toho důvodu, že jsem byla nadšená z knihy Porodní bába od řeky Hope. Bohužel, tato kniha ji připomíná pouze názvem. Celá kniha nebyla nic víc, než červenou knihovnou. Otázku, kdo je otec nenarozeného dítěte, slyšíte na každé druhé straně. Kniha je napsána jednoduše, bezbarvě, prvoplánově. Není v ní nic, co by mě zaujalo, co bych si z ní odnesla.

Všechny tři hlavní hrdinky mi navíc přišly nesympatické, místy až hloupé. Ač se ve vyprávění střídala dcera, matka a babička, vše mi přišlo podobné, nezáživné. Autorka se to snažila oživit tajemstvím babiččiny historie, ale ani to mě nebavilo.

Jediný malý plus je, že ta kniha je čtivá a měla jsem ji tak rychle přečtenou ????

mona.benny
03.03.2021 5 z 5

Kniha která mi v mém nynějším rozpoložení sedla. Čtu jinak vesměs thriller, detektivky. Tohle bylo takové milé pohlazení po duši. Krásný příjemný příběh. Trochu obálka nabádá k tomu, že příběh bude z historie ale nenechte se ošálit ????

Nelička
17.02.2021 3 z 5

Taková klidná lehce sladká pohodička. Myslim, že hlavně díky popisovaným porodům to nebyla tak úplně nuda. Sama jsem dětská porodní sestra a k domácím porodům mám jisté výhrady, ale ok, pro potřeby příběhu jsem vše odpustila :-) každopádně knížka se četla poměrně plynule, bohužel asi nic, o čem bych psala domů......

petrulkaa
13.02.2021 5 z 5

Moc hezká oddechovka. Myslela jsem, že to bude kniha historická, ale je ze současnosti, což mě mile překvapilo. Nejsem pro domácí porody a i tato kniha mi můj názor potvrdila. V knize je moc hezky popsán příběh tří generací porodních bab - babička, matka a dcera. Všechny mají svůj zajímavý životní příběh. Byla jsem napnutá až do konce, druhou polovinu jsem četla jedním dechem.

alzbeta4340
31.12.2020 4 z 5

Červená knihovna - nic míň a nic víc. Příběh ze současnosti týkající se tří porodních asistentek (bab) - babičky, dcery a vnučky, který se dá rychle přečíst.

barunka66
13.11.2020 1 z 5

Čtivé to bylo, ale opravdu nepravděpodobné a neskutečné. Jsem také porodní bába, dostala jsme tu knihu asi kvůli své profesi, tak jsem se dost divila, že to autorce recenzoval nějaký odborník. Tak např. - nevím, jak v Americe, konec pánevní se u nás rodí také spontánně, nejen císařským řezem. Že by porodní asistentka nevěděla, s kým čeká dítě? Je to otázka morálky nebo odbornosti? Syndrom polycystických ovarií neznamená, že žena nemůže vůbec otěhotnět. Asi bych se takové "odbornici" nesvěřila. Rodička během porodu zemře a nikdo to neřeší a nehledají dítě - sice asi 50. léta, ale to je jak za středověku. Jak už se někdo vyjádřil, taková červená knihovna.

Jančislava
04.11.2020 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného. Připomínalo mi to spíše červenou knihovnu. Jediná zajímavá linka byla ze vzpomínek babičky, ale bohužel byla vcelku okrajová. Mohu doporučit jako oddechovou četbu.

novina
28.10.2020 5 z 5

Čekala jsem, že to bude příběh z minulosti, ale vlastně byl spíš současný. To mu naštěstí vůbec neubralo na kráse. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Neva, Grace a Floss, tři generace porodních bab. Každá jiná a přesto si tak podobné.

Kerberos
07.10.2020 4 z 5

Porodní báby jsem si vždy spojovala s dobou dávno minulou,v tomto jsem se mýlila.Jedná se o příběh současný i když z daleké ciziny.Sama nefandím domácím porodům, ale je to volba každé ženy.Příběh pěkný s tajemstvím.