V sieti pavúka

V sieti pavúka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455511/bmid_v-sieti-pavuka-5Z1-455511.jpg 5 14 7

V jedno nádherné letné popoludnie zastavuje na krajnici auto. Staršieho pána zjavne trápi prostata. Je to už na nevydržanie. V neďalekom kroví narazí na mŕtvolu mladého muža. Policajti začínajú vyšetrovanie. Na ich prekvapenie nachádzajú o niekoľko desiatok metrov ďalej ďalšie zohavené telo. Netrvá dlho a obetí začína pribúdať. Detektívi zisťujú pozoruhodnú vec. Aj napriek tomu, že k úmrtiam dochádza cielene alebo úplne náhodne, všetky spája niečo spoločné. Iba u jedinej obete je všetko inak. Prečo sa vymyká plánovanému vzorcu vrážd? Úmysel? Náhoda? V poradí siedmy detektívny román z pera Romana Horňáka. Detektívi z kriminálneho oddelenia čelia brutálnemu sadistovi, ktorému nie je nič sväté. S podobným prípadom sa vo svojej doterajšej profesionálnej kariére ešte nikdy nestretli. Brutalita, akou vrah likviduje svoje obete, prekračuje všetky hranice zdravého rozumu.... celý text

Mon.CouCou
05.06.2023 5 z 5

(SPOILER) "Kto mečom bojuje, mečom zomrie.

Isté je však jedno spravodlivosť si nájde každého. Ak nie v tomto, tak určite v budúcom živote."

Do kamene tesám a doufám, že těchto pár slov byly, jsou a budou vždycky naplněny.

V SIETI PAVÚKA od Romana Horňáka.

Našla jsem si novou lásku. Vážně! Představuji Vám knihu, ze které mi spadla doslova brada.
Detektivních knih mám už něco načteno, ale v životě jsem se nesetkala s tak barvitě popsanými detaily. Neprocházeli mnou takové emoce a už vůbec jsem se nikdy necítila být jako policajt. Až doposud! Ještě teď mám stažený žaludek a skoro nedýchám.
Autor nám představil detektivku, kterou bych si přála držet, přeloženou i do světových jazyků. Bravurně popsal celý příběh, lidé umírali a já až do konce neodhadla pachatele. Povolání, za kterým byl ukryt, vnímám jako mega poslání, ale masový vrah? Wft, nedýchám a víc neprozradím.

Když jsem knihu dočetla, musela jsem pátrat po dalších informacích. Spisovatel, který totiž píše tak barvité detaily, pracuje na kriminálce a já tak četla příběh doslova z první řady.
Fetišismus, nekrofilie a mnoho dalších v jednom příběhu, který je podle skutečné události!
DOPORUČUJI!
U tohoto autora přečtu všechno. Všechno! I ve slovenštině, i když mi dal s některými slovíčky zabrat :-)

LuciePro
04.06.2023 5 z 5

Tato kniha byla moje první od slovenského autora na doporučení ikdyz detektivky a krimi není můj žánr pustila jsem se do ní. Knížka mě zaujala už po pár stranách. Na knížce mě toho zaujalo mnoho. První že popsal poslední minuty obětí, do posledních stran člověk netušil kdo byl vrah, konec kde byl popsán život vraha. Smekám klobouk před autorem že dokázal tak detailně popisovat co se stalo ikdyz se by se někomu nemuselo líbit mě Teda ano ale hnalo by to slzy do očí. Kniha je opravdu emocialni. Jediné co mi vadilo byly některá slovíčka nerozuměla jsem ale zato strhávát hvězdy nebudu. Proto dávám 5hvezdicek.

mirec88
15.09.2022 5 z 5

Veľmi, ale veľmi emocionálne silná kniha. Pri istej pasáži som doslova plakal, keď hlavní vyšetrovatelia dali vedieť rodičom, že ich milovaná dcéra a navyše mama 4-ročnej dcérky zomrela. To bolo prosto také emotívne, že ma to zobralo. Inak je príbeh veľmi krutý, opisy vrážd sú detailne rozobraté a ešte čo robil vrah s obeťami bolo dosť silné kafe aj na mňa. Inak v poradí siedma kniha od môjho obľúbeného Romana Horňáka bola fakt že super, skvelo napísaná, napínavá a krátke kapitoly ma nútili čítať ďalej a ďalej. Neodporúčam ale slabším povahám. Inak parádna kriminálka.

beata-betsy2310
24.08.2022 5 z 5

úžasne "utkaný" príbeh
Poznáte ten pocit, keď sa začítate do knihy od svojho obľúbeného autora a neviete ju pustiť z ruky aj keď povinnosti volajú? Tak presne taká je kniha V sieti pavúka.
PÁN Roman Horňák ma svojim príbehom dostal do svoje siete, od prvých stránok som bola ako na ihlách, tŕpla som čo bude na ďalšej strane (čo ma mrzí, je že je inšpirovaná skutočnosťou). Napäté situácie sú dobre vyvážené humorom, skrátka táto kniha je veľmi návyková. A o čom je príbeh?
Starší pán odstaví na krajnici svoje vozidlo, aby si "uľavil" keď uvidí spod konárov kríka vytŕčať dlaň mŕtveho mladého muža... Na miesto činu prichádza tím vyšetrovateľov, ktorí zaisťujú stopy, keď policajný pes o pár desiatok metrov ďalej nájde v lesnej priekope zaplavenej vodou ďalšie telo. Roman, Viki, Kuba a zvyšok tímu sa snažia poskladať príbeh, ale poniektorí svedkovia príliš nespolupracujú. Čoho sa boja? Čo taja? Kým polícia pátra po vrahovi, svedkovia príliš nespolupracujú, obete pribúdajú. Všetky obete majú niečo spoločné, až na jednu. Náhoda?
Nikto netuší, aký desivý a ťažký týždeň na vyšetrovateľov čaká...
PS: Ako dobre poznáte svojich príbuzných, priateľov, kolegov? Dali by ste za nich "ruku do ohňa"? Niektoré z dverí je lepšie neotvárať...
Ďakujem autorovi za mrazivý čitateľský zážitok.

Vknihách
16.04.2021 5 z 5

Najkratší prológ aký som kedy čítala je práve v tejto knihe, ale verte mi, dokonalo vás navnadí na ďalšie stránky. Všetky kapitoly sú krátke,dej svižný,knihu som prečítala za dva dni. Od začiatku je kniha plná nechutností, brutality, popisov zverstiev, na ktoré som si vravela áno, áno, je to skvelé… veď je to LEN kniha… akonáhle som si uvedomila, že je inšpirovaná skutočnosťou, mrazilo ma! Strašné nálezy obetí sú dosť detailne popísané, takže odporúčam čítať s poloprázdnym žalúdkom avšak aj takéto ťažšie čítanie je pretkané humorom na odľahčenie, ktoré naozaj veľakrát padlo vhod.V príbehu sa vyskytuje veľa postáv, no autor píše tak, že sa vôbec nebudete strácať (s čím mám ja väčšinou problém pri väčšom množstve postáv).Veľmi mi bola sympatická hlavná postava nadporučíka Horňáka, ktorý bol arogantný, drzý a sebavedomý,no všetko len v zdravom množstve a tieto svoje vlastnosti prejavoval tam,kde bolo treba! Bol tiež citlivý, empatický so zmyslom pre spravodlivosť. Pri pozornom čítaní budete tušiť kto je vrahom,no istý si nebudete až do konca Ak ste si všimli,na obálke knihy sú spútané ruky v lakťoch! Môj bože! Táto scéna je v knihe! Ja som asi 3 kapitoly nedýchala Autor skutočne ovláda spisovateľské remeslo a slovo talentovaný ho vystihuje!

Jurajovamaka
14.02.2021 5 z 5

Supeeeer, napínavá od začiatok po koniec. Nešla som sa odtrhnúť od knihy dala som ju za nedeľné popoludnie a skončila s ňou 23:35. Detektívky nie sú moja šálka kávy, JA mám rada predovšetkým romantické knihy. No nedávno som čítala od Horňáka Anjelika a tá detektívka mi až ❤ trhala, taká bola napínavááá a smutná. :-(
Táto bola tiež výborná, určite si rada prečítam aj ďalšie...
O D P O R Ú Č A M ;-)

Michalkotea