V plamenech

V plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150329/bmid_v-plamenech-2GY-150329.jpg 4 314 98

Ve škole vypukl ničivý požár. Uprostřed ničivý plamenů zůstanou i děti Grace, sedmnáctiletá Jenny a osmiletý Adam. Grace, která je shodou okolností zrovna poblíž školy, v tu chvíli myslí jen na jediné – musí své děti zachránit. Za každou cenu... Zatímco Grace i Jenny leží v bezvědomí v nemocnici, jejich duše se oddělují od poraněných tělesných schránek a vidí, co ostatní vidět nemohou. Byl požár jen nehoda, anebo ho někdo založil úmyslně? Kdo by to udělal? A proč? S každou odpovědí se však vynořuje jen stále více a otázek… Grace musí odhalit totožnost pachatele a ochránit před ním svoje děti, protože indicií, které naznačují, že se jim žhář pokusí znovu ublížit, je až podezřele mnoho. Aby se jí to podařilo, musí dokázat nemožné – překročit hranice fyzických slova a pokusit se o zázrak. Psychologický thrilleru s prvky detektivního románu od britské autory Rosamund Luptonové, jejíž prvotina Sestra se stala bestsellerem a získala v roce 2010 ocenění za nejlepší prozaický debut. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Afterwards , 2011

Evik30
27.03.2015 3 z 5

Ze začátku mi kniha připomínala jinou knihu s podobným námětem (Před bouří od Chamberlainové), ale pak už vše bylo jinak. Tato kniha mě bavila rozhodně víc než autorčina prvotina (Sestra). Kniha je psychologické drama každým coulem. Matka , která je v komatu vypráví příběh, který úzce souvisí s celým dějem, který se v knize odehrává. Co vlastně prožívá člověk, který je napojený na přístroje, ale jinak o jeho duši nic nevíme? Putuje vzduchem a přesto jeho tělo leží na posteli a vypadá to že nevnímá nic kolem sebe. Kniha se dobře četla i když místy byla občas zdlouhavá. Přesné popisy a dějové linie mohli být o krapánek kratší, ale jinak proti knize nic nemám! Pokud bude další kniha této autorky takto nebo obdobně napsaná, tak se budu těšit na její přečtení.

skalanda
18.03.2015 4 z 5

Kniha mě z počátku moc nenadchla. Občas pro mne bylo záhadou, co jsou vzpomínky a co je současnost a hlavně v tom, ke komu v danou chvíli hlavní hrdinka hovoří. Navíc mě "duchařské" téma vůbec nelákalo. Když jsem se ale v ději zorientovala ( což bylo bohužel až téměř v polovině knihy ), dočetla jsem zbytek jedním dechem. Jak už zde bylo několikrát napsáno, rozuzlení bylo nečekané, řekla bych dokonce šokující. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a dočetla do konce.Již jsem si sehnala i prvotinu autorky - Sestra, tak doufám, že mě nezklame.

HanaNov
10.03.2015 3 z 5

Za mě docela milé překvapení. Sice to není nic, co by mě ohromilo, nad čím bych se nějakým způsobem pozastavila a řekla si "páni". To vůbec ne. Spíš se jedná o průměrnou rádobydetektivku s mysteriózní linkou, která se ale dobře čte a rozhodně má zajímavou pointu.
Mám ráda knihy pevně kotvící v realitě, dějové linie, u nichž si můžu říci, že se skutečně mohly takhle přihodit. Tady to bylo pro mě dost na hraně, nicméně nakonec bylo zajímavé sledovat rozplétání zpočátku banální zápletky, postupné promíchání jednotlivých linek a postav, uvažování, rozvoj a změny jednotlivých charakterů. A konec byl vůbec největším překvapením - nikdy není nic tak, jak by se mohlo zdát!

vyvodka
07.03.2015 3 z 5

První třetinu knihy jsem s nemohla zvyknout na styl vyprávění, kdy jsem se ztrácela v tom, kdo co vlastně komu říká a kdo co z toho slyší. Zápletka byla zajímavá, rozuzlení také. Jen bych ubrala tak 100 stránek, knížka mi připadala zbytečně roztahaná. Nelituji, že jsem po knížce sáhla, ale další dílo od této autorky už číst nemusím. Oceňuji pěkně vykreslené vztahy v rodině a zajímavé prostředí soukromé školy.

paja.snb
07.11.2014 3 z 5

trochu zklamání po knížce Sestra. Hlavní hrdinka - matka - sálodlouze vše popisuje. Ale knížka má ke konci spád, ale předpokládaný konec

soukroma
05.09.2014 3 z 5

Kniha se nesporně dobře čte, je napínavá, aniž by se to v ní hemžilo vraždami. Vše je postaveno na psychologickém rozebírání postav, v minulosti, současnosti a budoucnosti, a na emocionálním náporu na čtenáře. Četla jsem i Sestru, takže mám autorce poněkud za zlé, že příliš spoléhá na emocionální napětí, které se s každou další stránkou pak stává čím dál víc ubíjející. Po krimi stránce si zase ulehčila situaci tím, že hlavní hrdinka lítá jako duch všude, kam potřebuje, takže má (stejně jako čtenář) informace všeho druhu (a ještě okomentované) pěkně okamžitě k dispozici. Rozuzlení by ale potřebovalo aspoň tolik péče a rozsahu jako celé dlouhé předchozí povídání. (Vše nebylo zdaleka tak zřejmé či uvěřitelné, jak hrdinka často zbytečně kategoricky a současně nelogicky komentuje). Jak vidno, mám trochu s díly této autorky problém, ale přes všechno se jim opravdu nedá upřít čtivost.

danipos
25.08.2014 5 z 5

Trošku jsem se té knížky bála, protože se Sestrou jsem celkem bojovala, minimálně do doby než knížka dostala spád, ale tohle je jiná káva .. čte se to skvěle od začátku, možná i tím, že jsem sama matka jsem se uměla do pocitů Grace dokonale vcítit a ten závěr? jedním slovem úžasný a i když jsem její rozhodnutí naprosto chápala, tak pár slziček upadlo ... ale vřele doporučuji.

Kočičáci
08.08.2014 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se do čtení knihy pustila, protože po dočtení Sestry jsem si myslela, že další knihu od autorky fakt nedám. V plamenech je podle mě ve všech ohledech o hodně lepší - jiná!!!
Ovšem knihu bych nezařadila mezi klasické detektivky, psychologické drama mi zase zní moc tvrdě na to, s jakým něžným citem a nádherným popisem emocí autorka pracuje.
Taky musím pochválit, že si opravdu pohrála se závěrem - že to nebylo rychle odbyté (jak se za poslední dobu setkávám u hodně autorů), ale že to nechala čtenáře vstřebat, smířit se a uzavřít.
Úplně jsem se vžila do Grace a jejích vztahů - jam mluví k muži a dětem - tu hloubku všech citů a čistou lásku...

"Není žádné šťastné navěky - ale poté existuje"

Katka.Z
04.08.2014 2 z 5

Kniha mě velice nebavila, ale byla rozhodně jiná než jiné detektivky. Kniha je originální :)

Luca287
22.07.2014 5 z 5

Krásný příběh...zvláštní.. jistě k zamyšlení... jsem ráda, že jsem knihu přečetla...i když "nezapadá" do mého žánru thrillerů a detektivek... :-))
Závěr opravdu nečekaný.. každopádně doporučuji...

1casper
13.06.2014 5 z 5

Úžasné psychologické drama! Takové rozuzlení jsem nečekala.

Toňula
05.06.2014 4 z 5

Opravdu zajímavý příběh především způsobem vyprávění, originální a přesto čtivý, přináší spoustu podnětů k zamyšlení nad smyslem lidského života a důležitosti lásky. Mnohem lepší než autorčin předchozí román. Pokud vyjde další, rozhodně si ho nenechám ujít.

Lindulinek
19.05.2014 5 z 5

Úžasná detektivka, do poslední chvíle jsem ani netušila, kdo je pachatel. Závěr mě dojal a to se mi u knihy stalo poprvé :-)

Bella09
02.05.2014 5 z 5

Výborná kniha. Mnohem lepší než Sestra.

kikies
01.04.2014 5 z 5

Moc příjemné a zajímavé čtení. Originální pohled z jiné roviny a přitom žádné přehnané sci-fi, ale skvěle zamotaná detektivka, příběh plný lásky a citu v té nejryzejší podobě, ale ne přeslazený :-) Mnohem lepší než první autorčina kniha (jako že ani ta nebyla špatná). Doporučuji všem!

Ilona
17.03.2014 5 z 5

Pro mě velmi zajímavé čtení, zase skvěle napsáno, ještě lepší, než první autorčina knížka.
Naprosto souhlasím s komentářem NEJPET, naprosto výstižné!

nejpet
15.03.2014 4 z 5

Originální příběh, příjemně za hranicí běžné reality... Líbila se mi vztahová rovina - vztah manželky k manželovi, matky k dceři a matky k synovi. Přála jsem si totální happy end, ovšem to by z chytře napsané knížky udělalo nevěrohodný slaďák.

Lucka.79
06.02.2014 4 z 5

Zajímavý příběh .... ze začátku jsem si musela zvykat na styl, jakým hlavní hrdinka vypráví příběh a některé pasáže byly takové nezáživné. Dlouho jsem nevěděla, jak bude celý "případ" rozklíčovaný, ale všechno do sebe hezky zapadlo.
Konec mě překlavil .... né, že bych neočekávala, že to takhle skončí, ale spíš mě překvapil ten "způsob provedení".

kklarysek
14.12.2013 4 z 5

Kniha mě bavila, příběh zajímavý a poutavý. Musím ale říct, že jsem se chvílemi u knihy nudila.

matas888
10.12.2013 5 z 5

Velmi originální styl vyprávění příběhu. Postupné odkrývání pravdy mi nedovolilo knihu příliš často odkládat. Super!