V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313639/bmid_v-pasti-HGP-313639.jpg 4 101 101

Jednatřicetileté Sonje se rozpadlo manželství – po dramatickém rozvodu se ocitla prakticky bez prostředků… a bez syna. V islandské krizi je Sonja bez práce a síly jí docházejí. Její rozvodový advokát jí nabídne pracovní cestu do ciziny a Sonja si pozdě uvědomí nebezpečí…Banka, kde pracoval její bývalý manžel, zkrachovala a jeho vyšetřují kvůli účasti na rozsáhlých finančních machinacích. Sonja celou dobu nic netušila – co všechno ještě před ní skrýval? Domyslí si to, když jí syn náhodně ukáže jednu fotografii… Pod hrozbou, že jí gang unese syna, je schopna vymýšlet nové a nové způsoby, jak uniknout pozornosti celníků, nakonec ji ale jeden z nich zastaví. Znamená to pro Sonju definitivní konec, anebo naopak naději na únik z pasti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Leda

Gildran , 2015

Urbana
18.11.2017 5 z 5

Super, napínavý děj, který mně pohltil a nepustil, než jsem knihu po přečtení odložila, mohu jen doporučit !

TracyB
25.07.2017 5 z 5

Vynikající, svižná kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Velice uvěřitelné, skvěle napsané, charaktery postav propracované. Tohle bylo fakt silný kafe a neprosto předčilo mé očekávání. Touto knihou u mě autorka rozhodně nekončí.

jarin58
16.07.2017 4 z 5

Supr kniha.Přečteno za jeden večer.

soukroma
26.05.2017 4 z 5

Překvapivě dobře se to četlo, a i když hlavní hrdinka byla vlastně na té nesprávné straně barikády, docela jí člověk fandil. Autorce se podařilo zajímavě představit zákulisí hned několika závažných i zajímavých témat: především pašování drog, bankovní machinace a následná krize na Islandu. I když příběh končí poněkud "sluníčkově", ostatnímu se v knize dá snadno uvěřit.

Siraelxy
24.04.2017 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Vypráví příběh opravdově uvěřitelný. Žádné fantasmagorie, ale realita, která se může stát i vám....

Marselle
11.04.2017 3 z 5

Do složité situace jako Sonja se dostane spousta lidí, a každý se snaží nějak nad tím zvítězit.
Sonja přijala nabídku, která ji měla z takové situace pomoci velmi rychle, bohužel se vše událo trochu jinak než sama čekala a musí zapojit všechny síly aby dosáhla toho po čem tolik touží.
Tato kniha se čte dobře, ale na můj vkus postrádá trochu více akčních míst.

Clara del Valle
26.03.2017 4 z 5

Výborný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou! SPOILER - Poslední část se odehrála celkem rychle, narychlo se to celé neuzavřelo, spíš naopak, příběh zůstal velmi otevřený a Sonja bude mít ještě hodně práce z pasti uniknout, myslím, že si sáhne na dno, ale je mazaná, ona to zvládne. Je zaděláno na slušnou pokračovačku. Trochu mě mrzí pointa, která byla celkem odhadnutelná, když se v příběhu u ex objevil jakysi Spongebob, tak bylo jasný, kdo to asi bude a kdo tahá za nitky, rovněž když celník objevil modřiny, bylo celkem jasný, proč se na Sonju zaměřil. Snadno předvídatelné, ale dobré!

Hella
24.02.2017 4 z 5

Koho by zprvu napadlo, že islandský krimithriller může být tak čtivý a dobrý, že? No tak teď už to vím.

DariDerek
06.02.2017 4 z 5

Souhlasím s Blaufikem, čím víc se blížil konec, tím víc to bylo napínavé. Chybělo mi pár stránek a já pořád nebyla schopná pochopit, jak to stihne všechno vyřešit. Nemyslitelné. A přesto je to skvěle napsané. Konec byl překvapením a také příslibem dalšího dílu. Více píšu v recenzi v záložkách.

Blaufik
03.02.2017 5 z 5

Čím více jsem se blížila konci, tím více jsem byla napnutá, aby to všechno dopadlo dobře. Hltala jsem stránku za stránkou, krev mi houstla v žilách a napětí by se dalo krájet.
Za mě určitě více než povedená kniha a jelikož je jedná o první díl z trilogie, tak jsem velice zvědavá, jakým směrem se bude příběh dál upírat.

veronika9143
02.02.2017 4 z 5

Docela zajímavá kniha, napsaná trošku jinak, než jsem zvyklá. Hlavní hrdinka, která se tolik snaží dostat syna do péče, že udělá cokoli. Chytí se do pasti a uniknout z ní je převelice těžké. Je to ale bojovnice a jen tak ji něco nezastaví. Pěkná oddechová četba.

milunka21
27.01.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, hodně mě nadchla a úplně jsem si zhltla. U konce jsem dokonce skoro nedýchala...

mmmisulka.r
27.01.2017 4 z 5

Kniha není vůbec špatná, bohužel já jsem na pointu příběhu přišla strašně moc brzy, což je škoda. Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

konicekbily
21.01.2017 4 z 5

Rychlé a dobré odpočinkové čtení napsané formou krátkých kapitol ke zvýšení rychlosti děje, něco na způsob jak píše Marry Higgins Clark.

Janasem
06.01.2017

Islandská současnost, mafie a jedna nešťastná ženská, ze které bývalý manžel se snaží stvořit klubíčko nervů a posléze ji odkopnout. Vydírá ji skrze syna. Jenže matky jsou nelítostné, když se jedná o dítě. Velmi dobře se čte, mnohé o životě na ostrově napoví. Napsané přesně podle atributů správného trháku.

Sigřička
28.12.2016 5 z 5

Skvělá knížka, výborně psychologicky vystižené postavy, napínavý děj s mnoha překvapivými momenty, sympatická hrdinka! Přečetla jsem jedním dechem. Za mě naprosto nejlepší psychologický thriller roku 2016!

ondraPH
15.12.2016 5 z 5

Islandské Pulp Fiction s Jackie Brownovou dohromady - a ještě něco navíc. Čtivé, skvělé, zábavné, gradující do poslední stránky. Vřele doporučuju!