V pasti

V pasti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171536/mid_v-pasti-AvM-171536.jpg 3 235 75

V den, kdy začala sněhová bouře, nikdo netušil, že bude trvat celý týden. Běsnící vítr, nekonečné závěje sněhu a vše spalující mráz. Pro ty, které bouře zasáhla, tak už není hlavní starostí, jak zůstat v teple, ale jak přežít. Scotty a jeho přátelé Petr a Jason patří k posledním ze sedmi studentů, kteří po začátku bouře čekají v budově své střední školy, až pro ně někdo přijede. Brzo jim však dojde, že jim nezbyde nic jiného, než ve škole přenocovat. Což se nezdá jako vůbec špatný nápad, zvlášť když s nimi v budově zůstaly dvě nádherné holky. Ale pak vypadne proud, poté teplo. Vodovodní trubky zamrznou a popraskají. A na střeše se hromadí sníh, který je může každou chvíli zavalit. Jak dny pokračují, sněhové závěje jsou vyšší a vyšší a prázdné místnosti jsou chladnější a tmavší, všem postupně dochází, že nastává boj o holý život. A že budou muset učinit nejtěžší rozhodnutí ve svých životech.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Trapped , 2012

kadgam
09.07.2016 4 z 5

Dobre sa čítala, trochu mi pripomínala Goldingovho Pána múch.

rm
04.04.2016 4 z 5

Mno, přidám se žel k ostatním, ten konec byl odflaklej :-(

Terinka22
19.03.2016 3 z 5

Kniha mě docela zklamala. Čekala jsem od ní mnohem víc.
Námět byl dobrý, ale chybělo mi tam napětí, něco co by mě donutilo číst hned další kapitolu. Ke konci už to začínalo být napínavé, což se mi sice líbilo, ale hrozně mě zklamal ten konec. Podle mě si měl dát autor tu práci a knížku dokončit jinak, přidat ještě aspoň 2-3 kapitoly, abychom se dozvěděli, co se stalo s přáteli a jejich rodinami, jak reagovali na Petra....
Zase ale musím podotknout, že se mi líbila jak obálka, tak grafika celé knihy.
Z těchto důvodů hodnotím 3-mi hvězdičkami, myslím, že autor měl ještě rezervy, které mohl využít.

sigik
17.03.2016 4 z 5

Škoda že ta knížka nebyla více ukončena, podle toho co se stalo s ostatními. Jinak velmi zajímavý příběh. ☺

Terezkaa69
09.01.2016 4 z 5

Kniha neurazí, ani nenadchne. Přečtená jedním dechem za jeden den. Ráda se k ní vracím a přečtu znova.

Rosse
09.01.2016 3 z 5

Závěr mohl být trochu lépe promyšlený, ale jinak myslím, že to nijak špatné nebylo i kdyz existuje spousta lepších knížek na toto téma.
Občas mě zarážely i myšlenky hlavního hrdiny :D i když je pravda, že člověk v takové chvíli radši myslí na kraviny než na to co by se mohlo stát, nebo jestli vůbec přežije.

muchomurka
22.09.2015 4 z 5

Tahle knížka mi fakt sedla. Miluji tento typ příběhů, napínavé, strhující. Vždycky jsem si říkala, jaké by to bylo být v takové situaci, ale vůbec mě nenapadlo zabývat se nepříjemnými detaily, jako že nebude teplo či se propadne střecha.
Zhruba ve dvou třetinách jsem si říkala, že se to začíná vléct, vůbec se to neposouvá a to jejich čekání, když jim na hlavu padá střecha je praštěné. Ale pak se to posunulo a já zase knížku hltala. Když jsem dočetla, říkala jsem si, že by to chtělo ještě něco jako "o měsíc později", ale proč ne, člověk se tak nějak dozvěděl všechno, co potřeboval.

DominikaFuch
06.08.2015 2 z 5

Obálka a obecně grafika pěkná a také nápad. To je ale tak všechno. Hodně jsem si od téhle knížky slibovala a jsem docela zklamaná. Jak už tady někdo říkal, čekala jsem, že se "něco" v té škole stane. Aspoň, že Jason přežil ;D

ronnie354
13.07.2015 3 z 5

Occamova břitva

Nápad dobrý. Ale u děje jsem se dost nudila... konec nebyl dotáhnutý do konce :-(

Tři hvězdy za nápad a za obálku.

sabanka
10.06.2015 5 z 5

Čekala jsem větší napětí nebo, že v té škole alespoň "něco" bude, ale ono nic.... Jaké zklůamání od tohoto autora. Nicméně grafik se opravdu vyřádil. Konec nijak nepřekvapil.

eletrika03
19.03.2015 4 z 5

Jak jsem tuhle knihu viděla v knihovně. Myslela jsem si, že to bude dobrá knížka. Ale, když jsem ji začala číst. Začátek a střed byl dobrý, ale naštval mě konec. Mám ráda dokončené knihy. A ne si domyslet. Ale děj byl dobrý. Dávám téhle knize čtyři hvězdy z pěti. Protože se mi nelíbil konec.

Attia
16.10.2014 4 z 5

Vážně pěkná kniha, ale k dokonalosti tomu něco chybělo... Nedá se říct, že by to byl nějaký nervydrásající příběh, kdy hlavní postavy bojují o přežití ze všech sil... Ok, měli to nepohodlné a byli v ohrožení, ale třeba jídla měli vážně dost... Autor nás vždycky navnadil na nějaký vážný problém, ale vlastně z toho pak nic pořádného nebylo. I tak se mi velmi líbila obálka a děj byl určitě pro mě docela originální a závěr se také povedl....

warca
12.10.2014 5 z 5

Tahle knížka byla prostě hustá! Napínavé, ale dobře to končí :D

Veru-Ka
20.08.2014 2 z 5

Kniha pro mě byla absolutním zklamáním. Autor předložil skvělý námět, který už tak dobře nezpracoval. Čekala jsem větší trhák a spousta situací zůstala nerozvedených. Například- autor na začátku uvádí, že lituje, že při posledním školním obědě vyhodil kukuřici, na kterou pak dlouho vzpomínal. Vzbudilo to ve mě očekávání toho, že se aktéři budou potýkat s hladem, ale autor to zabil tím, že si děcka ve škole vlastně docela dobře jedli, takže si tím tak trochu hodil klacek pod nohy. Dále situace, kde píše, že přišlo to nejhorší, že někdo zakašlal- čekala jsem rozvinutí děje tak, že všichni onemocní a budou bojovat o život- opět, nic takového se nestalo a poznámka zůstala opět nerozvinuta... Docela palec dolů, přijde mi to, jako kdyby autor chtěl napsat knížku za jednu noc...

PetikLozik
15.07.2014 2 z 5

Nic moc xD

Desire_Lydon
11.07.2014 2 z 5

Škoda. Opravdu velká škoda a zklamání. Námět mně zaujal, kvůli tomu jsem si přeci knihu půjčila z knihovny. Nevím, měla jsem představu, že půjde o něco víc než o to, že jim bude zima. Pravda, na konci někdo zemřel, ale to autor nemusel prozrazovat. Spoilerovat si vlastní knihu je totiž hrozný nesmysl a zbytečnost. Některé pasáže mi přišli zajímavé, jiné dost nudné a nereálné. Spíš jsem čekala, že jim půjde o holý život, nebudou mít co jíst a třeba se začnou jíst navzájem - i když je to trochu extrémní (souhlasím s Knihoholkou). Celkově mi přišla kniha dost o ničem, napětí žádné, postavy taky nebyly extra propracované. Škoda, takový zajímavý námět...

muffkrcma9
10.07.2014 3 z 5

Npřed jsem usínala nudou ale postupně jsem se do toho dostala a začalo mě to bavit... jako příběh dobré ale přišlo mi to i jako fantasy... trochu moc strachu a když už tak jim to v některých částech dost ulehčoval... kniha byla super jen lehce nereálná... ;)

Knihoholka:'33
10.07.2014 2 z 5

Po přečtení anotace mě kniha celkem oslovila, že už jim půjde o holý život a tak dále. A tak jsem čekala... Nevím, asi jsem měla moc bujnou fantazii a čekala jsem, že vůbec nebudou mít přístup do kuchyně, budou umírat a hlady a pak se tam začnou požírat navzájem (:-D), nebo ne až tak, ale už vážně kamarádství půjde stranou a budou z toho takové menší hladové hry; kdo přežije.
Ale žádná akce tam nebyla. Jo, pak je na chvíli málem zavalil sníh, ale tím veškeré dění haslo.

Čoko
30.06.2014 2 z 5

Jedna velká zdlouhavá nuda.

Sabina98
22.06.2014 1 z 5

Tak o téhle knize může říct, že je naprosto dokonalá, leda tak dítě do 14 let. Když o ní četla kámoška ve škole, připadala mi dokonalá. Ale bylo to extrémně velké zklamání. Shrnutí o ději, co je na začátku celé knihy, je napsané stokrát lépe, než celá kniha -_- ... Nevím jestli to tak připadalo jen mě, ale byla tam šílená kupa věcí, co mi škrtili nervy. Je to přece jenom o pár žácích, co zůstali ve škole, když přišla obrovská sněhová bouře. No, když jsem to četla, dějově mi to přišlo jako kopie filmu Den po té. Vyjadřování všech žáků bylo naprosto nepřirozené - takhle v životě neuslyšíte mluvit středoškoláky. Takové vyjadřování by měl možná tak sedmák nebo osmák. A snad nejhorší věc, která to úplně zabila, bylo to, že byl spisovatel schopný opakovat jednu věc pořád dokola. To, že sníh za okny stoupal, mohl napsat v pár větách... Né, on tomu věnoval celou stranu.... Tohle musí snad odradit od čtení každého, obzvlášť, když psal pořád to samé , jen jinak. Omlouvám se těm, co tu knihu tolik žerou, ale tohle je celkem dost velké zklamání a divým se, že její hodnocení je 70%. Kdybych měla hodnotit procenty já, mysleli by jste si ,že je to sleva v obchodě... Nechci to už dál rozebírat, protože můj názor je sakra dlouhý, ale i teenageři na internetu píšou příběhy líp, než je napsaná tahle kniha.