V dobrém i zlém

V dobrém i zlém https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385574/bmid_v-dobrem-i-zlem-bZw-385574.jpg 4 187 65

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život. Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

You Were Made for This , 2018

plamínek21
09.11.2018 4 z 5

Otřesná kniha. Taková koncentrace psychopatologie snad není možná. Až jsem si během čtení říkala, jestli taky nejsem vyšinutá, když v četbě pokračuji. Velmi čtivě napsaná, takže jsem úchylně pokračovala dál a dál. Silným náturám doporučuji, křehčí jedinci nechť se knize spíše vyhnou :-).

okeey
05.11.2018 5 z 5

Čte se jedním dechem. Ale je to hnus velebnosti, tento typ násilí v knihách i jinak, dost blbě snáším. Každopádně ano, ne vše je vždycky tak, jak vypadá. Znovu ta samá otázka: Kam až jsou lidé schopni zajít, aby dosáhli svého?
Poslední věta mě úplně dodělala.

Ivuska.09
29.10.2018

Překvapivá kniha plná zvratů. Děj je tak napínavý a příběh tak čtivě napsaný, že budete převracet jednu stránku za druhou a nebudete chtít přestat číst. Konec pro mě byl částečně uspokojivý, částečně neuspokojivý, ale nakonec ho shledávám docela dobře vyřešeným.
Určitě mohu tuto knihu doporučit.

Luciecii
15.10.2018 4 z 5

Tahle kniha, to je nálož všech negativních emocí a pocitů. Takové zděšení, stránky, pasáže a slova při kterých jsem se od knihy odvracela, protože mi bylo nepříjemné je číst, nával divných pocitů až do žaludku, něco divného po těle......To vše mi tahle kniha přinesla. Všude jsem četla, že kniha není pro slabé povahy a opravdu tomu mohu dát za pravdu. Každá postava v knize mi bylo krajně nesympatická a nepříjemná. Nikdy bych nikoho takového ve svém životě nechtěla potkat, ani poznat. Celý příběh je šílený, až děsivě reálný, odpudivý, strašný.
Ovšem stejně musím dát této knize 4 hvězdy, ne za děj, ne za příběh, ne za postavy, ne za konec, ale 4 hvězdy za to, jak dokonale tohle vše dokázala autorka popsat. Slovní obraty, mistrné věty, dialogy co jako dialogy vůbec nevypadaly, celá kniha napsaná bez přímé řeči, nikde žádné uvozovky. Člověk se občas ztrácel, zda je to hovor mezi dvěma postavami nebo myšlenka či popisování pocitů jedné z nich.
Zároveň to však dávalo čtenáři pocit, že vidí i do těch nejtemnějších zákoutí zčernalé mysli každé z postav. Do hnusných, zpropadených a slizkých myšlenek.
Merry, Sam, Frank, Karl.......Všichni do jednoho odporní, zlomení tím vším, co jejich vlastní mysl vymyslela. Žádnou z postav jsem nedokázala pochopit, ani jsem se o to nesnažila. Jediný koho jsem si oblíbila, byl samozřejmě Conor, chudítko malé a hlavní vyšetřovatelka.
Byla jsem hodně zvědavá na konec a popravdě, díky poslední větě z celé knihy mě zamrazilo a trochu se mi obrátil žaludek z té představy, že tohle vše by mohlo v životě postav ještě dál pokračovat a dát prostor k tomu, aby bylo šířeno další zlo, nenávist, lhostejnost, násilí a hnus.

Knižní střípky
14.10.2018 5 z 5

Věděla jsem zhruba, o čem kniha bude, a proto jsem váhala, zda se do ní vůbec pustit. Nyní, pár dní po přečtení, na ni stále myslím. Původně jsem si ji chtěla koupit i domů, ale přiznám se, že bych ji nesnesla doma ve své knihovně. Z knihy se mi dělalo místy až fyzicky zle. Nicméně je skvěle napsaná, o tom žádná, čtete ji jedním dechem, protože prostě musíte vědět, jak to dopadne. Ale když už jsem zjistila, jak to dopadne, bylo by mi lépe, to nevědět. A to jsem ještě nevěděla, co vše se ještě stane a jak se to vše ještě zamotá. A poslední věta knihy, no, tak ta mi zasadila pomyslnou poslední ránu. Hnus. Ale výborně napsaný.

Sabča92
11.10.2018 2 z 5

Málokdy se mi stane, že bych si neoblíbila ani jednu postavu z knihy. Zde jsem měla ráda jen malého chlapečka. Tato kniha má nesmírně pomalý začátek, ve kterém se vlastně nic neděje. Postupně odhalujeme strašnou věc ohledně Merry, dokonalé manželky a matky malého Connora.
Při čtení se mi chtělo zvracet. Jedinou milou postavou pro mě byla postava malého chlapečka, kterého jsem chtěla schovat ve své náruči.
Zápletka, kterou autorka zvolila mi přišla příšerná. Ačkoliv se v knize nic neděje, krom děsivé zápletky, byla jsem zděšená. Znovu tuto knihu nedokáži přečíst.

perpe2a
07.10.2018 5 z 5

Ponurý a hodně psychologický příběh. Smutná nálada mi zůstala i po dočtení. Nic není, jak se zdá...dokonalé. Je to výborně napsané a neodtrhnete se, dokud nedočtete až do konce. Doporučuji.

lenka666
04.10.2018 5 z 5

Za mě pět hvězdiček. Opravdu zajímavě napsaná kniha. Souhlasím, že ani jedna postava nebyla moc sympatická, ale přesto to mělo spád a napětí.

attila1
30.09.2018 5 z 5

Hodně zvláštní příběh. Smutné téma. Šel mi chvílemi mráz po zádech,ale i přes to je knížka čtivá.

Áňa 998
30.09.2018 5 z 5

I přes zvláštní dialogy, naprosto bombová knížka. Běhal mi mráz po zádech, a konec mě naprosto dostal.

Marluksa
30.09.2018 5 z 5

Na to, jakým podivným stylem vyprávění je psána, bez klasických dialogů, mě velmi příjemně překvapila. Zpočátku skvělá, pak jakoby ubrala na intenzitě a později zase plná napětí. Možná až moc zbytečně zamotaná, přesto překvapivá. Velmi dobře propracovaná lidská duše z vícero pohledů. Rozhodně doporučuji.

Illaa
29.09.2018 1 z 5

Na knize se mi nelíbily tři věci: 1. absence přímé řeči, kdy jsem nevěděla, jestli vše bylo vysloveno nebo jen myšleno. 2. příliš květnatý popis pocitů a myšlenek, který byl pro mě v mnoha případech jen zdržováním od napětí. 3. málo samotného děje, celá kniha je především o pocitech tří nevyrovnaných osob. Celkově musím říct, že jsem očekávala mnohem víc.

lencze
27.09.2018 4 z 5

Čtivé, ale něco tomu ve srovnání s jinými thrillery chybělo. Možná děj, který by byl vyprávěn více strhujícím stylem, možná podrobněji vykreslené postavy. Přesto to ale byla dobrá kniha, kterou doporučuji přečíst, dotýká se témat mimo hlavní proud tohoto žánru.

Kamienkova33
24.09.2018 3 z 5

Pre mňa bol tento thriller sklamanie... Našla som naňho množstvo dobrých recenzií, kúpila si knihu a považujem to za vyhodené peniaze. Začiatok bol fajn, ale postupne, ako sa to rozmotávalo, ma to bavilo menej a menej.

bookcase
21.09.2018 5 z 5

Jeden z nejzajímavějších psychothrillerů, které jsem četla. I přes citlivé a emočně náročné téma to je hodně čtivé, tři vypravěči jsou naprosto šílení, zvrácení a pokřivení.

Danago
20.09.2018 5 z 5

Během 15ti hodinového přesunu z ČR na Kypr jsem přečetla tuto knihu. Je velice napínavá a dost drsné psycho. Skoro jsem nedýchala. Je šokující,do poslední chvíle. Ale nedoporučuji příliš slabým povahám. S těm komu vadí ubližování dětem .

Tereziee
19.09.2018 4 z 5

Docela masakr kniha. Není pro jemnější povahy, některé pasáže jsou opravdu drsné. Ale je to kniha plná psychologických rozborů člověka, zvratů a překvapivých momentů. Za mě pecka thriller.

kneslova
18.09.2018 4 z 5

Na téhle knize musím ohodnotit to, že všechny postavy v ní jsou vrcholně nesympatické a přímo odpudivé. Zvláštně pojatý příběh, přesto čtivý a za mne taky odpudivý...

Irsaf
18.09.2018 4 z 5

Bavilo me to...

JustWomen
17.09.2018 3 z 5

Za mě tento thriller pro ženy patří k těm lepším, střední část se mi fakt líbila a četla se rychle, ale závěr byl zdlouhavý a konec nepravděpodobný. Nechápu způsob vyšetřování, protože někdo o někom řekl, že to neudělal, tak to neudělal?