V dobrém i zlém

V dobrém i zlém https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385574/bmid_v-dobrem-i-zlem-bZw-385574.jpg 4 187 65

Napínavý psychothriller plný nečekaných zvratů, který provokativně odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bezmezně milující manželka, oddaný manžel, opečovávané dítě. Američané Merry, Sam a Conor jsou perfektní rodina, žijící na perfektním místě. Merry si domácký život nemůže vynachválit – pečení, práce na zahradě, péče o malého syna. Sam začíná po odchodu z univerzity s novou kariérou filmaře. Občas se přistihnou, že sami nevěří tomu, jak šťastní jsou. Tady na švédském venkově, kde začínají žít svůj nový perfektní život. Když je v jejich švédském ráji navštíví Merryina kamarádka Frank, stane se okamžitě součástí rodiny. Sblíží se s malým Conorem. A se Samem. Frank a Merry jsou skoro jako sestry, proto Frank okamžitě odhalí věci, které ostatním unikají. Faleš a zradu, kterým se dá při pohledu na tuhle pohádkovou rodinku těžko věřit. Ale jenom Frank ví, co se tady skutečně odehrává… . Kdo je manipulátor a kdo oběť?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

You Were Made for This , 2018

jana3099
15.09.2018 4 z 5

Hodně smutný příběh o prapodivném přátelství,manželství a mateřství ........

Sorrow
11.09.2018 4 z 5

V dobrém i zlém je niternou sondou do nejhlubších zákoutí lidské duše. Bez obalu zkoumá podstatu manželství i přátelství a hlavně uvádí na scénu jedno velké tabuizované téma, které jsem ještě v žádné knize rozebírat neviděla. Zpracování je skutečně dost syrové, a pokud Vám vadí, když se v knihách nedovedete ztotožnit se žádným z hrdinů, ruce rozhodně pryč, protože trojice hlavních postav se zařadila na mou pomyslnou kandidátku "postav na odstřel". Já to ale (zejména v thrillerech) ráda mám a baví mě právě ten psychologický aspekt, kdy můžete nahlédnout pod pokličku osob, jejichž psychika je na hony vzdálená té Vaší nebo kohokoliv ve vašem okolí (aspoň doufám :)). Jediný problém jsem měla s dialogy, které se mi mnohdy nezdály příliš autentické, zejména pokud šlo o závěrečné vyšetřování, ale tuhle drobnou vadu na kráse odpouštím a tleskám autorce za to, že se nebála pustit do něčeho tak kontroverzního.

JanaDor
07.09.2018 5 z 5

Kniha se četla výborně a představa, že je to možné, mě celkem děsí. Kolik lidí vystupuje na veřejnosti jako ideální pár se zdravým životním stylem, s dětmi, kterým se věnují a přitom doma se chovají úplně jinak v negativním směru.
Postavy jsou velmi dobře psychologicky vykresleny a vše působí velmi opravdově. Možná to podporuje styl autorky, která píše z pohledu tří hlavních postav a nepoužívá přímé věty, jakože chybí uvozovky. Vůbec mi to nevadilo a spíš mi to přiblížilo myšlenky hrdinů, které nebyly moc hezké.

Pípasek
03.09.2018 5 z 5

napínavý psychothriller, plný nečekaných zvratů. Odhaluje temnou stranu manželství, mateřství a přátelství. Bohužel dobrého je pomálu, za to lží, přetvářky a zvráceností až na hranici reálnosti

S.monika
29.08.2018 5 z 5

Než jsem se rozhodla napsat komentář, tak jsem si musela dát den oddych. Kniha mnou pořádně zamávala - poslední dobou si vybírám zajímavé thrillery a s touto knihou jsem rozhodně nesáhla vedle.
Děj mi do jisté míry přišel opravdu zvrácený - protože mi to přišlo až moc reálné. Většina thrillerů mi přijde za vlasy přitažené a zbytečně vyhrocené, ale tohle mi přišlo prostě možné... nenechte se odradit absencí uvozovek, které, jak děj postupuje, by byly spíše na obtíž.
Kniha se mi četla neskutečně rychle a střídání děje mezi tři hlavní postavy umocní ještě tu celou atmosféru!
Rozhodně doporučuji a věta v anotaci - kdo je oběť a kdo manipulátor - celý děj vystihuje až neuvěřitelně dobře!