V Choči je naisto čosi

V Choči je naisto čosi https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362506/mid_v-choci-je-naisto-cosi-vIl-362506.jpg 5 5 2

Veľké i malé dejiny očami našich predkov Slovensko oplýva nielen nespočetnými prírodnými krásami a historickými pamiatkami, ale aj bohatou folklórnou tvorbou, ktorá odráža životné skúsenosti a morálne hodnoty našich predkov. Na stránkach tejto knihy prostredníctvom povestí, ktoré si v priebehu stáročí vytvorili a rozprávali, nahliadnete do ich vnímania každodenného života, rodného kraja a menších i väčších dejinných udalostí, ktoré zasiahli do ich osudov. Naozaj je malebná Modra modrá? Prečo Liptovská Teplička vznikla vďaka mačke? Odkiaľ pochádza voda v Roháčskych plesách? Ako statočná deva zachránila život kráľovi Belovi IV.? Ktorý uhorský panovník dal Detvanom skrátiť košele? Ako znela zbojnícka prísaha? Ktorý panovník bol medzi poddanými najobľúbenejší? Kto priniesol na Slovensko kávu a tabak?... celý text

Ivan53
24.07.2022 5 z 5

Obsah i obrázky na úrovni. Staršie pokolenie sa zaobíde aj bez obrázkov, no ak chce kniha zaujať dnešnú mládež (a verím, že chce), vybrala správneho umelca. A pani Nádaská ako vždy na 101 %.

Dada077
23.07.2022 5 z 5

Moje poďakovanie patrí pani Nádaskej za výťažok zaujímavých textov a povestí, ale aj historických údajov a podložených udalostí. Kniha by si zaslúžila menší formát a trikrát toľko strán.
Zaujali ma strany o Matejovi Korvínovi.

pověsti slovenské pověsti

Autoři knihy