Uzdravení Rose Gold Wattsové

Uzdravení Rose Gold Wattsové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476601/bmid_uzdraveni-rose-gold-wattsove-qbX-476601.jpg 4 127 36

Rose Gold osmnáct let věřila, že je nemocná. Jenže to její matka jen uměla dobře lhát. Zvracení, padání vlasů, výživové sondy, operace, invalidní vozík… To všechno začalo, když byla Rose Gold ještě malé dítě. Sousedé považovali její matku Patty za světici a snažili se jí ze všech sil pomáhat. Jenže pak Rose Gold přišla na to, že vůbec nemocná není. Matka jí dávala do jídla jed a lhala lékařům i všem okolo — především své dceři. Po pěti letech ve vězení, kam ji dostalo dceřino svědectví, je Patty propuštěna na svobodu. A k úžasu všech se stěhuje zpátky do města Deadwick k Rose Gold a jejímu novorozenému synovi. Zdá se, že všechny křivdy jsou zapomenuty a matka s dcerou si k sobě opět hledají cestu. Jenže dokázala se Patty ve vězení opravdu změnit? A je Rose Gold vážně připravená nechat minulost minulostí a dát své matce druhou šanci?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Darling Rose Gold , 2020

Belanna
21.04.2024 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení kolegyně a musím uznat, že se mi líbila.
Drsný a místy až nepochopitelný příběh matky a dcery, byl velice čtivě napsán.
Střídání kapitol z pohledu obou žen přidával na dynamičnosti.
Je pravda, že mi k srdci nepřirostla ani jedna, ale to snad ani v tomto případě nejde.

Emik87
24.02.2024 5 z 5

Na knihu jsem narazila zcela náhodou a určitě nelituju jejího přečtení. Je pravda, že některé události asi nejsou moc logické (jednání policie atd.) a některé situace jsou nepravděpodobné. Ale nevadilo mi to. Příběh mě naprosto strhnul a už nepustil až do dočtení. Doporučuji.

cleopatra11
17.02.2024

Joo to se mi líbilo, velmi pěkný příběh.

annettka1098
02.02.2024 5 z 5

Příběh jsem poslouchala jako audioknihu a od samého začátku mě to tak pohltilo, že jsem ji doposlouchala v opravdu krátkém čase. Díky přednesu Denisy Barešové, která ztvárnila Rose Gold a Mileny Steinmasslové v roli Patty, jsem měla pocit, jako bych byla součástí příběhu. Hlasový projev obou interpretek byl autentický a dodával dramatickým momentům skvělou atmosféru. Obě postavy se navíc pravidelně střídaly a čtenář či posluchač má možnost vidět věci z více úhlů.

Na příběhu se mi také líbilo, že krásně ukazuje, jak nás rodiče a výchova dokáží ovlivnit.

Parwana
26.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Hodnocení 4 hvězdiček dávám zejména za čtivost knížky; úplně jsem nepochopila, jak to na začátku vlastně bylo, resp. proč to matka Rose Gold vlastně dělala - chtěla dceru patologicky navázat na sebe? Na druhou stranu mi bylo líto, jak se otec k Rose Gold zachoval...

oolinkaa
28.12.2023 4 z 5

To bylo velmi zajímavé . Příběhy ze skutečných událostí mají vždy něco do sebe , ale je pravdou , že to chvílemi bylo velmi přitažené za vlasy a nechtělo se tomu ani věřit ...

Sati
23.03.2023 3 z 5

Celou knihu jsem nevěděla, jestli se mi kniha líbí nebo vlastně nelíbí, chvílemi napínavé, chvílemi hodně přitažené za vlasy, celá zápletka, pointa knihy a rozuzlení mi došlo už v polovině, takže zbytek knihy jsem se spíše nudila a doufala, že přijde nějaký jiný zvrat. Naopak u začátku jsem se hodně ztrácela v časech vyprávění.

Téma, které v posledních letech hodně nabývá na popularitě, ale jako to je s každým jiným tématem, musí se to umět.

KatyM.
06.02.2023 4 z 5

Kniha je velmi čtivá, inspirována skutečným příběhem.

Monni
23.01.2023 3 z 5

Kniha sama o sobě špatná nebyla. Příběh Rose Gold mám celkem ,,nastudovaný" a kniha mi přišla jako takové přiživování. Takové to coby, kdyby by se dalo napsat na každou takovou tragédii. Ale musím říct, že kniha byla čtivá a líbilo se mi střídání Kapitol z pohledu matky i dcery.

FoxFox
16.01.2023 5 z 5

Vyposlechnuto jako skvěle načtená audiokniha, která mě bavila od začátku až do konce. Příběh nám střídavě vypráví asi dvacetileté Rose Gold a její matky, která byla odsouzena za týrání dítěte. Jak to ale bylo ve skutečnosti? Opravdu se matka dopouštěla zločinu, nebo všechno bylo trochu jinak? Příběh byl napínavý, pořád mě nutil číst dál a dál, abych se konečně dozvěděla pohnutky chování obou hrdinek. Musím vás ale varovat, k srdci Vám nepřiroste ani jedna z nich. Po celou dobu čtení jsem musela myslet na příběh Gypsy Rose Blanchard, který mě taktéž hodně zaujal. Perfektní kniha, doporučuji.

Marryzlis
08.01.2023 5 z 5

Nedoporučuji pro slabší povahy, je to docela mazec.

kalinkacz
26.12.2022 3 z 5

Uzdravení Rose Gold Wattsové se věnuje silnému a dost nepříjemnému tématu - zneužívání a týrání dítěte rodičem.
S tímto námětem jste se asi už setkali v jiné knize či seriálu, ale já byla zvědavá, jak si s příběhem pohrála autorka v případě této knihy… První polovina nebyla špatná, ale druhá byla mnohem lepší a akčnější. Bohužel jsem ale odhadla konec a největší zvrat tak pro mě nebyl překvapením.
Takže za mě silné čtení, které mohu doporučit, ale nic úplně velkolepého nepřišlo.

micha-ella
22.11.2022 4 z 5

Zaujal mě už název této knížky, protože o této duševní poruše už jsem předtím něco četla. Knížka je až do poloviny výborně napsaná, jen mi trochu překáželo přeskakování v časových rovinách. Až do poloviny je totiž příběh velmi pravděpodobný, ale potom to vypadá, jakoby jeho pokračování psal někdo jiný a motivace dcery a její plány mi připadaly úplně postavené na hlavu. Koupě domu, předstírání nemoci kvůli stanování, ačkoliv ta rodina jí dostatečně přijala, i další nelogičnosti to celé pokazily a konec mě až znechutil. Přesto dávám místo tří čtyři hvězdičky, za zajímavost a čtivost.

brixie
03.11.2022 5 z 5

Tak tohle byla jízda! Určitě doporučuji Poslechnuto jako audiokniha, přednes obou hereček je famózní

Mruskulka
04.06.2022 3 z 5

Dluh dítěte vůči vlastní matce nejde nikdy splatit - bylo to jako běžet závod, ve kterém má soupeř pětadvacet kilometrů náskok. Jakou měl člověk naději ho dohnat? Nezáleželo na tom, kolik přáníček ke Dni matek sesmolí, kolik klíšé a slibů oddanosti do nich vepíše. Mohli jste mámě dokola opakovat, že ona je váš oblíbený rodič, a spiklenecky na ni přitom mrkat, zasvětit ji i do těch nejbanálnějších maličkostí svého života. Nic z toho nestačilo.

Lka
01.06.2022 4 z 5

Audiokniha :
Výborně načtená kniha Denisou Barešovou a Milenou Steinmasslovou. Poslech jsem si užila. Kniha mě držela v napětí po celou dobu. Pěkný psychologický příběh o vztahu mezi dcerou a matkou. Matka dceři ubližuje až do doby, kdy si to dcera začne uvědomovat.

Termaap
21.05.2022 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha.

Šílené! Podle mého opravdu slušná psycho nálož. Postav pomálu a příběh plyne tak pozvolna, až máte chvílemi pocit, že se vlastně nic neděje. Jenže napětí graduje a nepustí vás. Závěr překvapil; přiznávám, že jsem ho ani zdaleka nevytušila.

Zajímavé nahlédnutí do myslí psychopatů, budu teď potřebovat nějaké tématicky mírnější dílko.

Léňa0107
10.05.2022 2 z 5

Od knížky jsem čekala víc. Téma dobré ale pro mě příběh málo zajímavý, nemělo to moc grády. Takže takový průměr, proto 3 hvězdy.

Hanaluna
03.04.2022 5 z 5

Já jsem spokojena. Kniha byla taková jakou jsem ji čekala. Zápletka dobře vymyšlená, na pozadí skutečných událostí. Na konci si kódu otázku, kdo je víc psycho?

WaN635
30.03.2022 4 z 5

Za mě fakt dobrý. Kniha byla napsána mimořádně čtivě. Příběh matky a dcery byl vskutku zvrácený. Pořád jsem si říkala, že tohle přece není možné, toto dělat vlastnímu dítěti. Linka s Adamem/Lukem mě samotnou překvapila, i přesto, že jsem si říkala, že tam není něco v pořádku.
Nejsem rozhodnuta, zda-li se mi líbilo, jak kniha skončila, ale na druhou stranu, jak by skončit měla ?

psychologické romány domácí násilí matky a dcery Münchhausenův syndrom

Autorovy knížky

2021  77%Uzdravení Rose Gold Wattsové