Uzavřený kruh

Uzavřený kruh https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184482/mid_uzavreny-kruh-0ae-184482.jpg 4 37 7

Tana Robertsová žije pouze se svou matkou Jean. V jejich životě se všechno změní, když se Tanina matka sblíží s šéfem velké firmy Arthurem Durningem. Tana časem pochopí, že Arthur matku využívá jen jako vychovatelku svých dětí Billyho a Ann. Tana rodinu Durningů nesnáší, ale matka ji nutí, aby se s Billym a Ann přátelila. A potom dojde k tragédii. Na jednom večírku Billy v opilosti Tanu brutálně znásilní. Tana se začne stranit mužů, s matkou si přestává rozumět. Podaří se jí vybudovat úspěšnou kariéru, ale její milostný život jako by pronásledovalo prokletí. Když se už téměř vzdává naděje, nachází opravdovou lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Full circle , 1984

simca9342
18.03.2023 5 z 5

Knize bych určitě změnila název na Začarovaný kruh. Jean se s manželem těší na příchod dítěte. Ani jeden z nich nevi, že Andy svou dceru už neuvidí, že se Jean nikdy neprovdá a jeho teď už dospělá dcera si projde něčím nepředstavitelným. Taně nikdo nevěří, ani vlastní máma ne. Prožila nezapomenutelný večer hlavně po psychické stránce. I přes strachu z můžu a jejich blízkosti zkouší hledat pořád dokola, ale láska ji nepřeje. Až jednou...

Ben Nevis
06.03.2015 3 z 5

Příběh kariéristky, která nakonec "dostala rozum" a ocenila i tradiční hodnoty. Podle mě je to místy nedotažené a hodně věcí vyšumí do ztracena, ať už to znásilnění nebo boj za rovnoprávnost barevných.
Ale co se týče vztahů, je to takové ze života, žádná červená knihovna s vášnivou láskou na věčné časy.

1v8na
28.08.2014 5 z 5

Velmi zajímavé. Obdivuju Tanu, já sama bych se na nohy nejspíš ani nepostavila.

evasamankova
24.02.2014 3 z 5

Hotová dějová smršť. Příběh se rozprostírá v průběhu asi 40 let.
Odpočinkové romantické (to tedy až v závěru) čtení. Nejvíce se mi na knize líbilo přátelství mezi Tanou a Harrym.
Více :

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Krásně psaný román.

sabca
11.11.2012 4 z 5

Knížka se moc líbila. Byla nabitá dějem od začátku až do konce. Tana v jednu chvíli dopadla malém jako její matka, kdy žila s ženatým přítelem, který ji stále sliboval, že se rozvede. Pěkné bylo taky její přátelství s Harrym.

petruska85
10.01.2012 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, hned od prvních stránek to bylo poutavé. Nemohla jsem se odtrhnout a přečetla ji za 3 hodiny.

zfilmováno znásilnění romantika

Danielle Steel