Magický prazdroj / Soudné sestry

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pátá a šestá kniha série Úžasná Zeměplocha. Zrodil se mág tak mocný, že proti němu jsou ostatní mágové jen varietní hudlaři, a sama jeho existence přivede Zeměplochu na pokraj panmagické války. Jediný, kdo mu stojí v cestě, je Mrakoplaš, nedostudovaný kouzelník, jenž chce zachránit svět, nebo alespoň tu část, na které se sám právě nachází. K zeměplošským hrdinům, které už známe se připojí další: Conina - barbarská kadeřnice, Nijel - ničitel (jehož matička stále dohlíží na to, aby nosil vlněné spodní prádlo), a pravděpodobně první městský džin, který podniká v mosazných lampách, kde by rád objevil prostor pro vlastní růst. Na Zeměploše, která je placatá a putuje vesmírem na zádech obrovské želvy, se najednou dějí nepředstavitelné věci, neboť do královské politiky se zamíchaly tři místopřísežné čarodějky - Bábi Zlopočasná a její dvě kolegyně z magického sdružení. Bojují totiž o to, aby na trůn dosedl ten správný král... Další dvojkniha příběhů z Úžasné Zeměplochy navazuje na První příběhy Zeměplochy a Čaroprávnost / Mort. Je vázaná v červených deskách se zlatou ražbou a s velmi kvalitním papírem uvnitř, na němž se dobře vyjímají černobílé ilustrace Paula Kidbyho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44643/magicky-prazdroj-soudne-sestry-44643.jpg 4.6189
Série:

Úžasná Zeměplocha - dvojknihy 3.


Žánr:
Literatura světová, Humor, Fantasy

Vydáno: , Talpress
Originální název:

Sourcery / Wyrd Sisters, 1988


více info...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Magický prazdroj / Soudné sestry

p.pavlina
14.07.2018

Dalo mi velkou práci se do knihy začíst, ale může to být tím, že tento žánr moc nečtu a teprve pronikám do děje a prostředí Zeměplochy.

V.lee
19.08.2017

O fous slabší tituly Zeměplochy ale i přesto byli dobré a člověk se nezanudí ...


Lady Dracula
19.06.2013

Sice mi malinko přišlo, že Pratchett ubral plyn, ale stále ty vlny na literárním moři zvládá s bravurou sobě vlastní. Nicméně nejvíce mě prostě baví naši staří známí jezdci Apokalypsy :)
*
Soudné sestry vůbec špatné nebyly, docela jsem se i bavila, ale mám tak trochu pocit, že vůbec knihy o čarodějkách nebudou mými favority.