Už se nikdy nevrátí

Už se nikdy nevrátí https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193445/bmid_uz-se-nikdy-nevrati-wZS-193445.jpg 3 149 44

Napínavý, děsivý příběh s nečekaným rozuzlením Mike Zetterberg bydlí se svou ženou Ylvou a malou dcerou ve vile na předměstí Helsingborgu. Jednoho pátečního večera se Ylva nevrátí z práce domů. Mike si nejdříve myslí, že si s kolegyněmi zašla na skleničku, ale když nepřijde domů ani následujícího rána, Mika to rozzlobí. Uplyne celý den, aniž se Ylva ozve, a Mike si postupně uvědomí, že se jí něco muselo stát. Když nakonec oznámí zmizení ženy na policii, podezření se brzy obrátí proti němu samotnému. Nikdo ale netuší, že Ylva je stále ještě naživu a že se nachází coby kamenem dohodil od vlastního domu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

Kommer aldrig mer igen , 2012

Jamka
12.11.2016 5 z 5

Cekala jsem dobrý konec ale ten se nedostavil. Přesto je dej napínavý a pohltí vás. Další skvěle severské krimi

dee95
26.10.2016 4 z 5

Velmi čtivý příběh, naprosto mě pohltil. Zamotaná historie a vlastně důkaz že lidská ješitnost a touha po pomstě dokáže přešít spoustu let. A minulost vás vždycky dostihne...

evca7271
14.09.2016 3 z 5

Ze zacatku se me kniha moc nezamlouvala.Myslela jsem,ze ji budu muset odlozit,ale pak se to rozjelo a zacala se me libit.

Aredhelka
02.08.2016 2 z 5

Autor měl docela super nápad, který ovšem nedotáhl do konce. Rozhodně bych neřekla že se jedná o "mrazivý a napínavý thriller". V knize je až moc zbytečných a nudných částí a rozuzlení rozhodně nebylo nečekané, když nám autor řekl vše prakticky na začátku.

maru1970
31.07.2016 4 z 5

Od začátku do konce napínavé, u mě super...

Beky
09.06.2016 4 z 5

Musím uznat, že kniha se četla celkem dobře, dlouho jsem nemohla přijít na to, kdo je "pachatelem", ale to je tak vše.
Nepřijde mi nijak mrazivé to, co se tam odehrávalo, kromě kladiva ... Asi jsem divná, ale zase tak děsivé, jak píšou na obálce, to nebylo ... 4 hvězdy dávám jen kvůli čtivosti.

aachilovka
25.05.2016 3 z 5

Přečteno za 1den. Od začátku jsem tušila jak příběh dopadne ale i tak mne to nutilo číst dál. Čekala jsem trochu větší "drasťák" ale dobře se četlo

Jack Bauer
20.03.2016 3 z 5

Pěkně napsaný thriller, ale zas tak světoborný na to hodnocení a komentáře to není. Na přebalu knihy se píše, opět asi kvůli vyšší prodejnosti, že čtenář si bude hrůzou okusovat nehty a že příběh spěje k nečekanému rozuzlení. Ani jedno z toho není pravda, od samého začátku jsem tak nějak předvídal, jak to dopadne a nehty jsem si napětím neokusoval jak u jiných knih. Tím nechci odrazovat od jejího přečtení, není to vůbec špatné, ale připadlo mě to spíš jak delší povídka, nevyužitý potenciál, nevěrohodná psychologie.

kniznistranky
22.12.2015 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale nebylo to ani nic, u čeho byste si řekli wow. Je to takový průměr, ale jak říkám, nebylo to špatné.

Adi.h
28.09.2015 4 z 5

Kniha se velice dobře četla a byla dobře rozčleněna na kapitoly. Nebylo tam nic zbytečného navíc a děje se pěkně prolínaly. Napínavé, zajímavé. Byla jsem mile překvapena.

TessaJean
22.08.2015 2 z 5

Kniha pro mě byla naprostým zklamáním! To co jsem od ní čekala se nedalo srovnávat s tím co jsem četla. Ke konci byl děj o něco napínavější, ale stejně jsem se nemohla dočkat až knihu konečně dočtu a budu to mít za sebou. Podle mě je to téma, které mělo být více propracované.

Janinka68
21.05.2015 5 z 5

Kniha byla velice napínavá. Nejednou mě něčím dokázala šokovat. :)

maličkán
30.03.2015 3 z 5

Podle anotace knihy jsem očekávala o hodně víc. Kniha na mě zapůsobila přesně tak, jak udává J.L.W. Až konec byl napínavý. Po druhé bych ji nečetla.

radka73
29.03.2015 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Míchaly se mi tam postavy a švédská jména tomu moc nepřidávala.
Od poloviny už to začínalo mít spád, konečně se tam začalo něco pořádného dít a kniha se rychle dočetla. Proto jen 3 hvězdy. Téma bylo dost výživné, chtělo to opravdu více propracovat.

iresim
12.01.2015 2 z 5

Zajímavý námět, ale asi by to chtělo trochu víc propracovat.

Ashlee7
03.09.2014 4 z 5

Zajímavé opravdu od začátku až do konce..

J.L.W
16.07.2014

Dočetl jsem to před dvěma minutami. Kromě absolutně what-the-fuck-konce můžu říct jen to, že se mi to nelíbilo. Neříkám, že je to naprostý brak, ale nenajdete tu ani špetku originality, ani "mrazivost" (kterou se kniha tak pyšní), ani výraznější brnkání na emoční struny. Pravda, některé části Ylvina pobytu jsou odvážné a nepříjemné, ale ani přes neustále líčení znásilnění opravdu nemůžu mluvit o tom, že bych prožíval kdovíjaké peklo.
Další věc, se kterou se Koppel nedokáže vypořádat, je psychologie. Malá Sanna, dcera zmizelé Ylvy, jako by měla u zadku svou maminku i její zdánlivou smrt. Ani jednou za knihu neuroní slzu, neprojeví lítost a dokonce snad ani smutek.
Také se tu nedočkáte absolutně žádného vnějšího popisu postav. Doteď nevím, jak vypadal Mike, jak Sanna, jak Nour. Vlastně jediné, co vím, je jak vypadala Ylva ke konci.
Opakuji, nelíbilo se mi to. Není to nic, co bychom ještě neviděli. 40%

vavrulka
03.07.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem :)

zuzurana
14.05.2014 5 z 5

Velmi dobra kniha, velmi putava, odporucam. Trosku smutne....

bookcase
12.05.2014 4 z 5

Něco jako Žena v kleci, napínavé, smutné. O tom, čeho všeho jsou schopní lidé, kteří jsou zaslepení touhou po pomstě a spravedlivosti.

severská krimi psychologické thrillery zmizení lidí švédské detektivky

Autorovy knížky

Hans Koppel
švédská, 1964
2014  68%Už se nikdy nevrátí

Kniha Už se nikdy nevrátí je v