Uvnitř mé hlavy

Uvnitř mé hlavy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249221/bmid_uvnitr-me-hlavy-DRl-249221.jpg 4 789 208

Co když jsem si tě vymyslela? Alex je divná; alespoň tak ji vnímá její okolí. Přitom má jen vlasy červené jako kečup a fascinují ji živí humři v nádrži supermarketu, trpí paranoiou, že ji pronásledují komunisti nebo že jí někdo otrávil jídlo. Trpí totiž schizofrenií a plete si vlastní halucinace s realitou. Někdy jde obojí od sebe jen těžko rozlišit, jedinou její jistotou je mladší sestra Charlie a Kouzelná osmička, dětská hračka, se kterou se často radí. Pro jistotu má u sebe Alex taky fotoaparát a v případě nouze si věci a lidi fotí, aby měla jistotu, že nejsou jen jejím přeludem. Za přelud považuje nejdřív i Milese, nejdrsnějšího týpka ze školy. Nevymyslela si ho náhodou? Proč by zrovna on měl mít o jejií společnost zájem?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Made you up , 2015

Naty2809
21.12.2017 5 z 5

V této knize nevíte, co je realita a co skutečnost. :)

šneki
23.11.2017 4 z 5

Nechyběly zvraty ani romantika a samozřejmě téma schizofrenie je samo o sobě zajímavé, ale na plný počet tomu chybí můj oblíbený "wau" faktor.

Lucik87
12.11.2017 3 z 5

Pro mě trochu zklamání. Vzhledem k příznivým recenzím jsem čekala víc a to asi byla chyba. Storka s místním vyšinutým ředitelem mi přišla hodně přitažená za vlasy, na tohle jsem asi fakt stará :-)

Tessie15
08.11.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Zajímavá, napínavá a skvělá. To, že hlavní hrdinka má schizofrenii je rozhodně zajímavé, nikdy nevíte co je realita a co halucinace. Neuvěřitelně čtivá knížka, Alex i Milese jsem si zamilovala a už teď vím, že jsem knížku nečetla naposledy :)

saint.klara
30.10.2017 5 z 5

Kniha patří k mým nejoblíbenějším, vůbec bych neřekla že takhle mladá autorka vydá jako první knížku takovou pecku!! Skvěle se čte, děj zajímavý a nápaditý.

eblsimonka
23.10.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila,protože byla taková jiná a nemoc schizofrenie mě opravdu zaujala.

kytarka
11.10.2017 4 z 5

Když jsem knihu četla tak jsem místami nevěděla jestli je to skutečné nebo se jedná o příběh v hlavě Alex. Řekla bych, že kniha je ůžasná! Líbila se mi. Myšlenky od Milese jsou perfektní! A Charlie?! Tomu nevěřím do teď...

Bookgirl
08.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Sympatické postavy i romantická zápletka. Bylo to moc zajímavé a s Alex jsem všechno doslova prožívala. (SPOILER- To s Charlie mě vážně docela ranilo.) Přečetla jsem za ani ne dva dny a četla jsem i v hodinách. ( Což v jednom případě nemělo úplně pozitivní dopad. A to jsem si myslela, že jsem v tom mistr.) Nicméně kniha určitě stála za koupi i přečtení. Doporučuji!!!

Suziella
04.10.2017 5 z 5

Spokojenost ve všech směrech. Hlavní postava - Alex, skvěle propracovaná, sedla mi. Děj nápaditý, opět skvěle propracovaný. Nemluvě o obálce, stylu psaní, psychologii dalších postav.. Řadím mezi Doporučuji.

Pei8
30.09.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den. A musím říct, že to byla naprostá BOMBA!! Prostě dokonalá kniha a to se nezmiňuju o obálce, která je naprosto boží. Opravdu jsem se od ní nemohla odtrhnout. Byla jsem dost ráda, že jsem mohla svět alespoň na chvíli vidět očima člověka se schizofrenii. Byl to opravdu hezký zážitek. Takže za mě všechny hvězdičky, moc doporučuju!!

VaskovkaG
19.09.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem během jednoho dne. Četla se sama, příběh mě naprosto vtáhl a já jednoduše nechtěla opustit Alexin svět. Jedinou chybu jsem si způsobila sama tím, že jsem knihu ze začátku otevřela na náhodné stránce , přečetla jednu větu a tím jsem zjistila tu "malou" věc, kterou si Alex vymyslela. :D Takže jsem to díky své blbosti věděla od začátku.

SmallLucia
12.09.2017 4 z 5

Tato knížka téměř neměla chybu. Doslova jsem ji "zhltla" za jeden den, opravdu jsem se od ní nemohla odrhnout.

Eulenleiterin
11.09.2017 5 z 5

Milá knížka.Nekonečně dokola ohrávané téma "Jsem smutný a nepochopený teenager", které bylo pojato nečekaně poutavým způsobem. Kniha velkou částí připomíná stovky jiných ze středoškolského prostředí - má vše, co běžné příběhy pro holky kolem třináctky obsahují, včetně svůdného, geniálního, německého bad boye??!! No neber to, že.. Z takových už jsem vážně trochu vyrostla, ale zde bylo i něco navíc, což dělá tento příběh o něco zajímavějším. Myšlenka duševní nemoci, která znemožňuje běžný románek na střední, se mi moc líbila. Škoda, že jsem knížku nečetla dříve, bývala bych z ní byla jistě nadšenější, ale pěkná práce. :)

SeverusSnape
07.09.2017 5 z 5

Tato kniha mne doslova uchvátila, vyníkající nápad a zpracování.Psychologické knihy mám velmi ráda.Jsem ráda,že konečně někdo napsal knihu o schizofrenii pro mladé,protože mnoho lidí ví jen,že je to jen psychická porucha a zde vše bylo popsáno z pohledu mladé schizofrenní dívky, je tedy zde vidět jak těžký život mají tito lidé.

LiLinka
01.09.2017 4 z 5

Co k tomu říct (čti napsat)... Knihu jsem měla už déle na seznamu těch, které si chci přečíst, protože mě problematika duševního zdraví a nezdraví zajímá. Tušila jsem, že to bude spíše YA, takže v tomto ohledu nemohu být ani zklamaná, že děj byl takový, jaký byl (téma schizofrenie tak nějak klouzalo po povrchu). Vlastně mi to ani tolik nevadilo, řádky utíkají jeden za druhým a kniha má spád.

Neměla jsem tušení, jak kniha dopadne a bavila mě do poslední věty. Dokonce jsem se přistihla, že jsem po dočtení pár minut jen seděla, hleděla do prázdna a přemýšlela, jak je vše pomíjivé... Doporučuji.

PotterBara
30.08.2017 4 z 5

První polovina knížky mě moc nebavila. Ale když jsem se do knihy konečně dostala, moc se mi líbila. Není to ten typ knihy, od které se nemůžete odtrhnout, jen že ji čtete jen tak. Nejvíce se mi líbil ten konec, po dočtení, si musíte projít hlavou co všechno byla vlastně pravda a to mě ohromilo.
Příjemně bláznivá a milá knížka :).

e.llis
22.08.2017 3 z 5

Docela normální teen lovestory.
Podle mě bylo docela chybou hned vykřikovat do světa, že je schizofrenik, už jen tou obálkou a vším. Mohla by to být trošku lepší zápletka než ta, kterou jsem hned odhalila.

Kniha byla celkově asi tak průměrná jak jen to jde. Nic extra. Marně si vzpomínám na nějakou oblíbenou postavu.
Zkrátka průměr.

Veronika33
07.08.2017 3 z 5

Kniha ma zo začiatku veľmi bavila aj keď som hneď prišlo koho si Alex "vymyslela. V polovici ako by uťal, dej bol veľmi zle spracovaný, strácala som sa v ňom, nútila som sa do knihy, mala som pocit, že ju dopísal niekto iný. Takže za mňa veľmi priemerná kniha, ktorú už čítať nikdy nebudem.

Dakarianna
28.07.2017 5 z 5

Už podle námětu jsem čekala něco skvělého, ale takovou dokonalost tedy ne. Kniha je čtivá, má sympatické postavy, není zde jako zápletka pouze nemoc, ale i jakási záhada. Pokud si někdo rád vypisuje krásné věty z knížek, tak tato je ideální. A nesmím zapomenout na nádhernou obálku.

Nikyyy
21.07.2017

Úžasná a krásná kniha! Zatím nejlepší kniha,kterou jsem četla. Chvílema se mi chtělo smát a i brečet.