Útok ze tmy

První ze série legendárních gamebooků o Osamělém Vlkovi. Jakožto jediný přeživší z rytířů řádu Kai, máš za úkol varovat krále před útokem Temných pánů. Jejich sluhové tě však na cestě pronásledují – nebezpečí číhá na každém rohu. Jedná se o limitované rozšířené vydání čítající 550 odkazů a množství nových ilustrací. Navíc v kvalitní pevné vazbě a s novou obálkou, jejímž autorem je renomovaný výtvarník Alberto Dal Lago....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487401/big_utok-ze-tmy-Q8a-487401.jpg 4.2152

Lone Wolf - série Kai 1.

Dobrodružné, Fantasy, Gamebook

Vydáno: , Mytago

Flight from the Dark, 1984

Kniha Útok ze tmy

JirkaTob
15.06.2021

První ze série. Parádní úvod.

ParallyShawy
01.06.2021

Při čtvrtém průchodu jsem už trochu věděl čemu se vyhnout. Na závěr jsem očekával, že jsem udělal menší chybu a moje zbrklé jednání mě zabije. Místo toho jsem však došel k úspěšnému konci. Pravda, je to takový předvoj... prolog před ostatními díly. Ale i tak tento díl posloužil dobře svým bratrům a já už se těším na další díl.

Anoell
23.05.2021

Můj první gamebook. Kdyby šlo o "obyčejnou" knížku, příběh by byl nic moc (a spíš nic než moc), ale touhle formou mě to bavilo. A ač zatím nemám zkušenosti s žádným jiným, musím říct, že mi Lone Wolf připadá jako ideální volba pro první gamebook. Pravidla jsou jednoduchá, takže je člověk nemusí dlouho študovat, a v průběhu je dostatek možností výběru. Jistě, často jsou tyto možnosti dosti předvídatelné... Ale jak říkám, na první gamebook mi to přijde v pohodě. Takže kdo má rád fantasy a chce zkusit něco trochu jiného, můžu jedině doporučit. Dohráno na druhý pokus.

BarkaS
24.01.2021

Návrat do puberty, příběh středně zábavný. Poměrně předvídatelné volby, to už tu někdo psal, dohrála jsem napotřetí. Časem si možná dám i pokračování ;).

ienda.spk
19.01.2021

Legendární gamebook o posledním z rytířů Kai - jeho pomstě Temným pánům, záchraně Magnamundu a obnovení slávy řádu. Samotný příběh započne útokem na klášter Kai, který rychle padne popelem a vy musíte co nejrychleji tuto zprávu zvěstovat králi Ulnarovi v hlavním městě Holmgard. Cesta je to trnitá plná úskalí. Kraj je obtěžován Temnou armádou a každý kout je hlídán či drancován. První díl ze série není nikterak těžký. Sám jsem ho málem prošel - v původním AFSF vydání - bez jediného boje! Nutno podotknout, že vydání Mytaga obsahuje oproti starému rozšíření - a to v podobě boje o udržení zmíněného kláštera. Je to skvělý úvod do epického putovéní "našeho" hrdiny. Všem potencionálním a začínajícím hráčům vřele doporučuji.

Fodder
27.07.2020

Ano Lone Wolf je jedna z těch legendárních sérií gamebooků. A ano je dobře čtivý. Problém tohohle rozjezdu ale je že je opravdu náročný (pro začátečníka až odpudivě) a na první díl série zdlouhavý.
První díl je nutné zlo k tomu se dostat k Ohni na vodě.

Everion
10.06.2020

Gamebooková legenda - první díl ze ságy Lone Wolf.

guardian
03.06.2020

(+ SPOILER) První gamebook, který jsem četla. Chytlo mě to a rozhodně uvažuji o dalším díle. Nicméně dovolím si být trochu kritická. Zajímala mě struktura knihy, a tak jsem si vytvořila "pavouka možných cest", který mě jen utvrdil v mém podezření, které jsem pojala i přes to, že jsem začátečník. Příběh knihy a její možnosti totiž vlastně nejsou zas tak sofistikované, jak by se mohlo zdát. V podstatě se stačí řídit pravidly "pokud můžeš něco prohledat, udělej to", "jakmile tě kniha vyzve k použití předmětu, udělej to" a "pokud ti kniha nabízí využít šestý smysl, můžeš se spolehnout na to, že jsou věci jinak než na první pohled, tudíž vlastně předem víš o nebezpečí a tuto schopnost v danou chvíli nepotřebuješ".
Žádné možné alternativy, jako že by vás prohledávání něčeho zdrželo natolik, že byste třeba nepřežili v nadcházejícím boji (a museli se tak rozhodnout, zda vám prohledávání opravdu stojí za to!) nebo že byste jeden předmět mohli použít i jinde, a tudíž byste museli v danou chvíli zvažovat jeho použití (protože 2x stejný předmět použít nemůžete). A to je podle mě velká škoda!
Pro někoho by navíc mohlo být velice demotivující, že o osudu hrdiny v několika případech, zejména ale v samotném závěru knihy, rozhoduje pouhá náhoda (třikrát podtrženo), a nikoliv správné rozhodnutí. Může se tedy stát, že zemřete na úplném konci, aniž by za vaši smrt mohl špatný úsudek.