Útok na Bagdád

Útok na Bagdád https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13298/bmid_utok-na-bagdad-wdL-13298.jpg 4 36 10

SS Wotan série

Z historie pluku SS Wotan Válečný román zaznamenává průběh vojenské akce, realizované elitní německou jednotkou na území Iráku na jaře roku 1941. Legendární úderný pluk SS Wotan, jehož příslušníci oddaně slouží zájmům vlasti i vůdce, je pověřen mimořádně náročným úkolem. Má uskutečnit ambiciózní Hitlerův plán na oslabení vlivu Velké Británie na Středním východě a získání přístupu k ropě pro třetí říši. Němci svou riskantní operací podpoří protibritský odboj iráckých armádních vzbouřenců, jejichž vůdce Rašíd Ali připravuje útok na vládní palác v Bagdádu, zatčení regenta, převzetí moci, vypovězení smlouvy s Velkou Británií a uzavření spojenectví s Německem. Rozhodující bitva se odehraje v krutých podmínkách pouště o strategicky důležitou anglickou leteckou základnu v Habbáníji nedaleko Bagdádu. Autor, sám aktivní účastník bojů během druhé světové války, vychází ze studia dosud neznámých dokumentů, nalezených v archivu STASI v Berlíně po roce 1989.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Baronet

Assault on Baghdad , 1992

vvikingg
21.08.2023 4 z 5

tohle nebylo špatné, fikce britská základna Habbánije nikdy neexistovala ,ale Němci se angažovali v Íráku , ropa byla základ postupu jak německých , tak britských vojsk.

Gastovski
25.04.2020 3 z 5

Na hasselovky to sice nemá, ale jen tak na odpočinek je to dobré a pohodové čtení s docela slušným spádem.

pobijecmuch
07.07.2016 5 z 5

Prostě klasika od Kesslera. Čtenáři válečných románů po této knize určitě rádi sáhnou, milovníci romantických pohádek knihu štítivě zahodí do koše. Každý ať si vybere podle své čtenářské gramotnosti.

dearkiki
25.05.2015 5 z 5

Jako vždy úžasně čtivé a zajímavé. Hodně dramatických situací, zvláště ke konci. Občas mi sice připadalo jednání postav trochu nelogické a úspěch naprosto nemožných akcí hodně překvapivý, ale dobře, to můžu u "kesslerovek" snadno odpustit. Už se těším na další.

Laki_Laki
03.05.2015 5 z 5

Stejný děj jako u Operace Irák jen trochu více rozvinutý a trochu upravený. Moc dobře zpracovaný příběh.

technik1965
20.07.2014 1 z 5

Kniha Operace Irák je dejovo to isté, tu je dej viac rozpísaný.

čekanka13
12.01.2014 5 z 5

Tak toto je šestá kniha, kterou jsem od tohoto autora četla. V této knize jsou ještě příslušníci úderného pluku Wotan přesvědčeni o "konečném vítězství" a jsou nadšenými stoupenci NSDAP. V ostatních knihách, které jsem o pluku Wotan četla, to už tak jednoznačné není. Všechny knihy se čtou velice dobře, i když je v nich tolik násilí a brutality. V hlavě se mi pořád honí myšlenka (a to už od dětství), proč jsou lidé tak nepoučitelní a znovu a znovu se nechají zmanipulovat nějakým megalomanem (zdaleka to nebyl jen Hitler) a jít do války, ve které zabíjejí, jsou zabíjeni a páchají zvěrstva, za která by v době míru dostávali vysoké tresty. Jsme opravdu tak stádní druh, nebo je ve většině z nás tolik podvědomé agrese, že rádi jdeme do války, kde se tato agrese může vybít?

LaKrec
09.11.2013 4 z 5

Čtivá kniha,která rychle vtáhne do děje. Velice čtivý byl konec knihy,kdy příslušníci Wotanu utíkali ze zajetí...

Donatello
13.06.2013 4 z 5

V tomto díle jsem vyloženě fandil Wotanu, škoda že měl tak slabého spojence a tak mnoho ztrát

Wolf_1
29.12.2011 5 z 5

Jako vždy velmi čtivá kniha s napínavým dějem, vtáhla mě do děje hned od začátku.

Leo Kessler (p)
britská, 1926 - 2007
2006  82%Obrněný prapor SS
2002  82%Ardeny: Operace Lítice
2002  83%Charkov: Pochod smrti
2005  88%Wotan: Odvážná mise
2001  86%Směr Moskva: Pal!