Útočiště

Ten Boomovi byli obyčejná rodina z Haarlemu v Holandsku. V době druhé světové války se všichni zapojili do holandského odboje, ať už šlo o ukrývání Židů, nebo práci v podzemním hnutí. Když jejich činnost Gestapo odhalilo, ocitli se ve vězení. Corrie a její sestru Betsie poslali do koncentračního tábora Ravensbrück.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162952/utociste-ZSI-162952.jpg 4.825
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, KMS - Křesťanská misijní společnost

The Hiding Place

Kniha Útočiště

kacaabba
01.11.2020

První jsem viděl film, pak jsem se teprve pustil do knihy. Bylo pro mne velice milé a povzbudivé, že člověk mohl číst o takovýchto těžkých událostech očima křesťana, který vydal svědectví o tom, že čím větší je tma, tím zářivěji svítí evangelium Ježíše Krista. V této souvislosti mohu ještě upozornit na knihu A přesto říci životu ano od křesťanského židovského psychologa, který o životě v koncentračním táboře také píše.

vlkcz
07.11.2019

Samé klady, jediné, co by někomu mohlo vadit, je příliš křesťanské zaměření. Jinak zajímavý pohled na vcelku neznámou okupaci Holandska, možná poněkud vlažný přístup gestapa k odboji v této zemi atd. Přestože jde o skutečný příběh, mnohdy děj provádí téměř zázraky. A stejně mě úplně neuchvátila. Možná je to divně napsané, nevím.

Vojslava
01.10.2017

Ačkoliv příběh je o zlých časech, je svědectvím o obrovském dobru a víře a jako takový velmi povzbuzující. Vřele doporučuji a možná se poohlédnu i po filmu...

Atanone
14.05.2017

Fanatismus je nebezpečný..jakýkoli.
Tuto knihu jsem dostala kdysi od mojí kamarádky "od baptistů". Velmi mnou otřásla a zároveň to bylo jedno z nejpůsobivějších kázání,jaké ksem kdy slyšela. Nenápadné a pravdivé.
Knihu jsem poslala dál.Doufám,že odvedla svou práci.

tatafa
07.01.2017

Velice čtivá, krásná a zároveň smutná kniha od které se nelze odtrhnout. Myslím, že velikou cenu a čtivost knížce dodává obrovská víra k Bohu hlavní hrdinky, která je mnohdy téměř neuvěřitelná. Moc mi pomohla ve víře k Bohu. Vřele všem doporučuji!!!

pajkahej
19.03.2014

Neuvěřitelně strhující, až chvílemi mrazí, že se vše opravdu stalo.

hanicka258
29.05.2013

Velice působivá kniha, ani se nachce uvěřit, že se všechno opravdu stalo... Vzhledem k tomu, že jsem věřící, tak mě tento příběh velice posilnil ve víře... :-)