Úterní ženy

Úterní ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122417/bmid_uterni-zeny-Rlv-122417.jpeg 4 350 108

Úterní ženy série

Zábavný román o cestě, která všechno změní Kdyby se setkaly dnes, patrně by se nikdy nespřátelily. Ale od doby, kdy před patnácti lety navštěvovaly kurs francouzštiny, jsou z pěti žen okolo čtyřicítky nejlepší kamarádky. Každé první úterý v měsíci se scházejí ve své nejoblíbenější restauraci – úspěšná, výřečná obhájkyně Caroline; Judith, přecitlivělá královna dramatu; Eva, oddaná matka čtyř dětí s pohřbenými pracovními ambicemi; ustavičně zamilovaná a dobře naladěná designérka Kiki, která pořád čeká, až se jí podaří prorazit; a Estella, atraktivní a elegantní manželka lékárníka, s přeplněným šatníkem a nádherně ostrým jazykem. Jednou ročně spolu pětice vyjíždí na krátkou dovolenou. Ale letos je všechno jinak: Judith čerstvě ovdověla. Po smrti svého muže najde deník, který si vedl při svém putování do Lurd. Arne onemocněl rakovinou, a tak se do cíle nikdy nedostal. Pětice kamarádek se rozhodne, že Arneho pouť dokončí za něj – ale netuší, do čeho se pouštějí. Krok za krokem přicházejí na stopu tajemství, které jim obrátí životy vzhůru nohama a konfrontuje je s překvapivými skutečnostmi. Svatojakubská pouť, která měla podpořit truchlící Judith, všem pěti přítelkyním otevře oči. Nic není ve skutečnosti takové, jak to vypadá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Die Dienstagsfrauen , 2010

Marika Vanova
05.08.2015 3 z 5

Jak tuto knihu hodnotit? Chvíli dobrý, chvíli nuda, pak zas pořádný děj, jinak než tři hvězdičky nemohu dát. Věta "Lži jsou jako bumerangy" se mi líbila.

teacup
23.04.2015 3 z 5

Knihu jsem četla při nemoci, takže jsem nečekala nic náročného. Do postele při teplotě tak akorát :) Krátké kapitoly, velká písmena. Co mi vadilo, byl velice kostrbatý styl psaní - neúhledné věty, špatný slovosled, absurdní dialogy. Možná to byla vina překladu, to nedovedu posoudit. Literární kvality veškeré žádné.

Danafantom
18.04.2015 5 z 5

Pět žen, každá jiná, a přesto jsem se ve všech "našla" :-) Knížka čtivá, příjemně rozdělená do krátkých kapitol. Fajn.

Antoaneta
31.03.2015

Pěkný román pro ženy,tento díl se mi dostal do ruky jako poslední a stejně jako u ostatních dílů jsem si čtení užila- "úterní ženy" jsou prostě bezva!

Dixinka
19.02.2015 4 z 5

Zklamání. Začátek knihy dobrý, střed ucházející, konec propadák.

Verrrunka
19.12.2014 4 z 5

Sice je to svým způsobem možná četba pro vyzrálejší ženy, nicméně, přišlo mi to svěží, vtipné. Navíc koncept "úterních žen" mi přijde originální, jen aby se to v dalších dílech nezvrhnulo a nepřehnalo. Našla jsem si svoje oblíbenkyně, hlavně Caroline a Evu, takže se těším, co je potká dál. :)

amanda99
19.12.2014 4 z 5

mám za sebou všechny 3 díly a docela hezké čtení,oddechovka

luciefeix
15.11.2014 1 z 5

do ceho jsem se to zas pustila ?? takova kravina , uplne bez napadu

Selinute
21.10.2014 4 z 5

Moc milé a příjemné čtení plné životních moudrostí. Takové pohlazení po duši a zároveň lákavá pobídka projít si také alespoň malý kousíček Svatojakubské cesty. Mé sympatie si získala Estelle, díky které jsem se i několikrát pousmála. Knížku ráda doporučím a určitě si přečtu i její pokračování - Sedm dní bez.

LaCata
17.10.2014 4 z 5

Autorka má můj obdiv za to, že takové téma, které by šlo zpracovat na pět set stránek s hromadou detailů, dokázala vyjádřit na nijak ohromné ploše a přitom nebyla ani moc povrchní. Pět různých žen, pět různých povah a životů, určitě se většina žen v některé z nich nějakým způsobem najde. Knížka o tom, jak nebezpečné je nechat se pohltit pohodlnými stereotypy a jak je těžké a bolestné uvolnit potom ty obruče. Pro mě to byl inspirativní román. A to mě nejdřív zaujal jen obálkou!

čef
26.09.2014 5 z 5

Ženský román, který jsem četl jen pro jeho vztah k svatojakubské pouti, mne nakonec nezklamal. Pohodové čtení bez zbytečných okras přehledně vyprávěné, s poměrně logickým dějem a realistickým vyzněním. Nic převratného, ale pro mne překvapivě dobré.

koplik
30.06.2014 5 z 5

Moc se mi líbila, chytla od první stránky.

danazeskolky
28.03.2014 5 z 5

Možná holčičí kniha, ale mohla by prospět i některým mužům, kteří chtějí trochu pochopit "náš svět". Líbila se mi různorodost povah žen a konstatování, že kdyby se sešly až ve zralém věku, asi by se z nich přítelkyně nestaly... Cesta, kterou podstoupily, bych doporučila i sama sobě...

muzka
01.02.2014 4 z 5

Čte se docela dobře. Jsem zvědavá na "pokračovací knížku". Hezky popsané rozdílné povahy "Úterních žen" a přesto se vydržely:-)

petruska.z
28.01.2014 3 z 5

Knihu jsem otevirala s tim, ze tam asi najdu nejake hlubsi moudro :). Nasla jsem jedno - chroupani knackebrottu, kdyz nechcete slyset okoli :). Ale asi jsem toho cekala vic. Takova holcici kniha z meho pohledu v kategorii nerealistickych. A nebo mozna, kdybych vyrazila s kamoskami na takovouhle pout, videla bych tu realitu ... :)

Kačík
07.01.2014 5 z 5

Když jsem dočetla k místu, kde se ženy rozhodly, že pojedou na pouť do Francie, zděsila jsem se a říkala si, že to určitě nedočtu. Knížka mě ale velmi mile překvapila, přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

vaili
11.11.2013 4 z 5

Nic neříkající název..nic neříkající obal... ale obsah stojí každopádně za to. Psáno o obyčejných věcech neobyčejně... :)

anett123
12.08.2013 2 z 5

Nějak jsem od té knížky očekávala víc. Moc mě nebavila.

Neri
05.08.2013 4 z 5

Chvilku trvalo než jsem se začetla, ale pak už se kniha četla moc dobře. Jednotlivé postavy a jejich charaktery jsou zpracovány výborně. Příjemné, oddechové čtení.

petrzel
23.07.2013 5 z 5

Krásná kniha s krásným příběhem. Kniha na letní čtení. Za mě 5 hvězdiček.