Útěk oblohou

Útěk oblohou https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/5993/bmid_utek-oblohou-DZZ-5993.jpg 4 11 3

Camfield série

Mladý vévoda Kyleston dává své diplomatické schopnosti do služeb britského království a odjíždí do Paříže. Zároveň však uniká hněvu dámy, která za jejich milostným vzplanutím vidí šanci na získání bohatého ženicha. Avšak při odjezdu je vévoda spolu s mladou dámou, kterou se rozhodl zachránit před chudobou a strádáním, uvězněn v hladovějícím městě. Nakonec nezbývá než přelet nepřátelského území v balonu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Escape , 1985

jana-cisarova
02.03.2023 3 z 5

Od Barbary Cartlandové jsem přečetla hodně knih. Tato mne zas tak moc neupoutala, aspoň ne v počátečních kapitolách. První polovina knihy byla více o politice, než o budování milostného vztahu, jaké jsou většinou knihy od této autorky. Až po druhé polovině začínal být příběh Mirandy a hraběte Kylea zajímavější. Let balónem jako jediný možný dopravní prostředek k únikové cestě z obležené Paříže, byl dokonalý. Konec knihy už odpovídal románům Barbary Cartlandové.

lark77
29.01.2020 3 z 5

Trochu veľa francúzskych slov na môj vkus inak typická Cartlandova.

Naias
02.12.2015 2 z 5

POZOR, SPOILER!
Vyhladovaná, kosť a koža, príde Miranda za bohatým šľachticom a požiada ho, aby jej pomohol stať sa kurtizánou, lebo nutne potrebuje peniaze. Šľachtic zistí, že Miranda je jeho príbuzná a ujme sa jej. Tým ju zachráni od smrti hladom a ona jeho na oplátku zachráni pred veľmi nežiaducim manželstvom. Chlapík má totiž z predstavy, že by si musel vziať jednu zo svojich mileniek, bohatú, krásnu a urodzenú ženu (dobrú iba do postele, kdeže ako manželka!), nočné mory. Miranda v noci počuje, ako niečo volá, vojde do jeho izby a zistí, že sa v spánku zmieta a vykrikuje: „Nevezmem si ju! Nevezmem si Irene!“ Nuž, čo jej zostávalo, ako vziať si ho sama? Zvlášť romantická bola časť, kde si šľachtic pochvaľoval, že Miranda vedľa neho kráča poslušne ako jeho psy. No nechňapli by ste okamžite po takom chlapovi?!