Útěk do lásky

Útěk do lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30988/utek-do-lasky-30988.jpg 4 25 6

Camfield série

Román se odehrává roku 1812, v době bojů Anglie proti Napoleonovi. Hlavní hrdinkou je půvabná mladá dívka Ivana, která žije v malém domku na londýnském předměstí jen s chůvou a se svým poručníkem, který Ivaně prosázel a propil veškerý majetek po zemřelých rodičích. Jednoho dne dívka náhodou vyslechne rozhovor poručníka a jeho přítele lorda Hanforda, ze kterého pochopí, že poručník mu ji chce prodat jako milenku, aby měl peníze na pokrytí svých dluhů. Zděšená Ivana utíká do Londýna v naději, že tam sežene práci a ukryje se. Protože umí výborně francouzsky, uchází se o místo sekretářky na ministerstvu války. Přijme ji hrabě Lorimer a Ivana se dozvídá, že ve skutečnosti nejde o práci v kanceláři. Do Anglie totiž právě přijel jakýsi francouzský markýz, který se vydává za spojence. Ivana bude hrát roli hostitelky, ubytuje ho ve "svém" domě, který jí dá ministerstvo k dispozici, a přitom bude sledovat všechno, co se kolem markýze bude dít. Tak se Ivaně podaří odhalit spiknutí a odvrátit atentát na následníka trůnu, prince regenta.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Running Away To Love , 1994

Ála1968
23.04.2023 4 z 5

Taková jednohubka,ale mělo to děj a nebylo to vůbec špatné

Kory98
08.11.2022 4 z 5

Tuhle knížku mám z výprodeje z knihovny a schovávala jsem si ji na období po plánované operaci, abych měla nějaké pozitivnější čtení, což se podařilo. Je to krátký příběh s dobrým koncem (jak to ostatně v autorčiných knihách bývá) a kriminální zápletkou, která mu přidává na čtivosti.

Ana72154
19.10.2022 3 z 5

Pár momentů mi přišlo trochu přitažených za vlasy, ale jinak knihu hodnotím průměrně. Plus dávám detektivní zápletce

reader.007
07.02.2020 2 z 5

(SPOILER) 1812 - Ivana se náhodou dozvídá radostnou novinu: jelikož po smrti matky nemá otčím už co prodat, rozhodl se zpeněžit půvaby své nevlastní dcery a hodlá ji z moci zákonného zástupce poskytnout jednomu ze svých kamarádů - obstarožních zvrhlíků. Zcela pochopitelně uteče. Na předviktoriánském pracáku toho sice moc nemají, ale náhoda jí přeje, a tak než se pořádně rozkouká, už tajně špiónuje jednoho markýze, který sice přijechal do Anglie jako chudáček emigrant, ale vláda ho podezřívá, že tajně maká pro Napoleona. A aby toho nebylo málo, kámoš otčíma taky ještě nesložil poraženecky své vilné pracky v klín...

Verdikt: docela dobré. Je zajímavé, že když Cartlandka zapojí do hry anglicko-francouzské kočkování, většinou se to čte skoro samo.

modranka
15.03.2019 4 z 5

Zaujímavý príbeh so štipkou špionáže. Celkom ma prekvapilo, že v novele bola anglická armáda spomenutá ako okupačná na francúzskom území, čo bola vlastne pravda. Hlavná hrdinka nebola taká naivná ako v príbehoch zo skoršieho obdobia a to dávalo celému deju akúsi modernejšiu iskru. Text má primeranú dĺžku bez zbytočnej a nudnej omáčky.

MinaHawke
21.03.2017 5 z 5

Moc hezký příběh. Ivana pomáhá hraběti Lorimerovi při odhalení spiknutí. V knize nechybělo napětí, intriky, ale samozřejmě ani romantika, což je dobře.