Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy

Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183525/mid_ustrickova-smutna-smrt-a-jine-pribe-669-183525.jpg 5 1018 210

Kdo má rád filmové fantazie Tima Burtona, nebude rozhodně zklamán ani jeho příběhy v knižní podobě. Soubor 23 básní zavádí čtenáře do tragikomického světa absurdity, chytrého humoru a nezapře autorskou věrnost podivuhodným postavičkám trudného vzezření i údělu. Burton jednoduchým, nehledaným a rytmickým jazykem, jenž není nepodobný říkadlům, představuje zranitelnou existenci těchto přinejmenším zvláštních a rozmanitých outsiderů, jejichž životy vyvolávají úsměv i rozpaky. Všechny bytosti zpodobňují nezaměnitelné Burtonovy ilustrace — třeba Ústřičného chlapečka, Toxíka Roye, Mnohoočku, Fleka, kteří zvou čtenáře-diváka aby se stal svědkem i účastníkem jejich bizarních zrození, osudů a "konců".... celý text

Literatura světová Fantasy Poezie
Vydáno: , Dybbuk

The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories , 1997

hajna
15.07.2012

Naprosto degradující překlad, už nikdy víc!

Sykysan
01.05.2012 4 z 5

Skvělá sbírka s otřesným českým překladem.

Jingle
03.02.2012 4 z 5

Proboha, co ten Burton šňupe? :))
Do těch ilustrací jsem se zamilovala... :)

LordSnape
29.01.2012 5 z 5

Mám přečteno již několikrát. Naprostý klenot! Ale podmínka je originál v angličtině, český překlad vše rozplynul...

Addie
28.03.2011 4 z 5

V Burtonově díle se cítím ve svém živlu.
Nápaditost a ilustrace brilantní (mistr se nezapře), jen český překlad pokulhává, takže slídím po originálu. A pak to teprve bude mít grády!

swamp
02.02.2011 5 z 5

Tim Burton je ujetý šílenec a v tomhle minisouboru dokázal, že k morbiditě nemá daleko, ba naopak - je s ní velký kamarád.

Infantility
15.01.2011 5 z 5

Ne, opravdu ne, nesnažte se nikdy nikdo překládat zahraniční poezii do češtiny. Čeština je krásný jazyk, ale i angličtina a tak si nezaslouží, aby se jí někdo dotýkal a měnil úplně smysl textu.

Originál The Melancholy Death of Oyster Boy & Other Stories je geniální dílo geniálního Burtona a má vysokou hodnotu. Je k sehnání všude na internetu. Jednotlivé příběhy a osudy se spojují v něco nadpozemsky šíleného. Jo, takovej je prostě Burton.

maaca
10.01.2011 5 z 5

Originál si pět hvězdiček zaslouží. Český překlad... radši se pokusím zapomenout na to, že existuje.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Tak toto je unikát, který si zaslouží čestné místo v knihovničce. Upřímně řečeno zde ani moc nejde o literaturu, jako spíš o další ujetou šílenost od mistra Burtona. To snad samo o sobě stačí, ne?

gibon
30.11.-0001 5 z 5

Nejdříve se mi do rukou dostal český překlad, Líbil se mi, ale nic to nemění na tom že po přečtení originálu jsem si tento soubor povídek zamilovala.

nonsensy poezie

Tim Burton
americká, 1958
2013  90%Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy
2014  94%Můra noční, předvánoční
2014  100%The world of Tim Burton / Tim Burton a jeho svět

Kniha Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy je v

Přečtených1 395x