Usměvavý Buddha

od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyřicátník a uznávaný počítačový expert, inženýr Václav Paleček má pocit, že se na něj v poslední době lepí smůla. Přes všechnu snahu se mu nedaří udržet uspokojivé partnerské vztahy. Manželství s Eliškou ztroskotalo a bývalá žena mu brání ve styku s dcerkou Andulkou. I nová partnerka Hanny, o níž si myslel, že je ta pravá a že s ní stráví zbytek života, se s ním nečekaně rozchází. Václav ve chvílích zdrcující samoty vede podivný dialog s teakovou soškou smějícího se Buddhy, kterou si přivezl z Ameriky. Hledá záchytný bod, marně rekapituluje, vše mu uniká mezi prsty, ztrácí energii a chuť pokračovat. Ale nerezignuje, snaží se bojovat, ale ale vždy rychle ochabuje. Až souhra náhod mu nabídne novou životní šanci, práci v daleké cizině, možnost začít znovu a odpoutat se od všeho, co ho sužuje. Váhá. Poradí mu usměvavý Buddha? Román je příběhem člověka, který hledá sám sebe. Přesto, že je v práci úspěšný, nenachází v sobě harmonii a štěstí. Žije ze dne na den. Chybí mu pocit plnosti života. Teprve cesta do jiné kultury mu poskytne nový impuls, spatří svět i život ze zcela jiné perspektivy. Bude konečně šťastný?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27785/usmevavy-buddha-27785.jpg 3.79
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
konicekbily
03.11.2016

Autor v dobrém slova smyslu - zneužil svoje původní povolání - a napsal hezkou psychologickou studii. Na několika místech mne donutil k zamyšlení.

pagac17
19.12.2014

Psychologický román. Hlavní postavou je inženýr Václav Paleček, který prožívá trauma z neuspokojivých partnerských vztahů.Ve svém románě jde do hloubi své duše i jednajících osob. Jeho postřehy o lidském myšlení a jeho různostech je poučné. Jeho hobby je malá soška Buddhy, která ho psychycky uklidňuje. Zajímavé jsou jeho vedlejší poznatky o charakteru lidí v době předrevoluční i po ní. Lidé jsou prostě nevyzpytatelní. Třeba takový známý disident Kundera je třeba označován za donašeče. Svým způsobem vyjasňuje důvody, proč se tak mediálně stalo. Nakonec Kundera zůstává Francouzem i když se ke své národnosti hlásí. To je jen malý odskok od obsahu celého románu.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Autor a jeho další knihy

Jan Cimický

Jan Cimický
česká, 1948

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených14x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit1x