Uprostřed hlubokých lesů a mezi Indiány

od:


KoupitKoupit eknihu

Poutavé vyprávění o Mary a Lauře

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46355/uprostred-hlubokych--46355.jpg 4.744
Orig. název:

Little House in the Big Woods, Little House on the Prairie

Žánr:
Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Svoboda
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Bustedka
01. září

Poutavé vyprávění o životě v jiném století.
Tahle kniha není nic pro vegetariány a milovníky zvířat, protože se tu loví o sto šest, stahují se kůže a holky si hrají s balónkem alá nafouknutý močový měchýř prasete. Prostě zábava tehdejší doby. Život na samotě, kde se musela celá rodina postarat naprosto o všechno. Postavit si vlastníma rukama dům, vařit z toho co dům dal, vyrábět vlastní nábytek, domácí potraviny a být schopný naložit během jednoho dne celý svůj majetek do malého vozu. Život, pro nás z 21. století, neskutečně nepohodlný a nepředstavitelný.
Při předčítání dětem je důsledně vysvětlováno, že děti mají za jakýchkoliv okolností poslouchat rodiče. Není nouze o fyzické tresty.

Nielada
26.11.2017

Knihu jsem objevila náhodně v bazaru a vůbec jsem netušila, o co jde. O to více a lépe jsem byla překvapena. S dětmi (4, 9 a 11 let) jsme si ji četli před spaním a moc nás to všechny bavilo, hodně jsem si u ní povídali a vysvětlovali spoustu věcí. Přidávám se k názoru ostatních, že je velká škoda, že u nás vyšly jen dva díly. Je mi to líto.

Palorizek85
08.05.2017

Od knihy jsem moc nečekal, ale velmi příjemně mě překvapila. Ano, popis je spíše jednoduchý, ale za to hezky ukazuje, co život takového "kolonisty" obsahoval a jak se snažili žít v souladu s přírodou a vše maximálně využít - kam se dnes hrabe naše konzumní společnost... Myslím, že bych tuto knihu dal i povinně všem dětem u nás, aby si vážili toho co mají a také se přiučili slušnému chování :). Kéž by si i dnes lidé pomáhali, tak jako v této knížce.

ardetka22
17.01.2016

Jedna z nejhezčích knížek mého dětství, syn se do ní zamiloval stejně jako já :) Mrzí mě jedině to, že druhý díl je naprosto nesehnatelný..

jaja1989
17.04.2015

Příběh o touze člověka přežít pohledem dětskýma očima.

Neverdin
18.01.2015

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Miluju jí a vždycky milovat budu. Knížka, která mě naučila žít s přírodou v přírodě a užívat si naplno dětství. Krásná, úžasná, dobrodružná a nádherně čtivá. Nechápu, že ji nikdo znovu nevydal.

girli
02.09.2014

Jedna z knížek, které můžu číst stále dokola :) Jen mě mrzí, že u nás nevyšly i pokračování.

Market = )
19.08.2014

Vrátila jsem se ke knížce po cca 15ti letech, ale na půvabu jí to rozhodně neubralo :-). Krásný přiblížení doby včetně přemýšlení, výchovy, jídla... Bezva! Jednou jí chci mít pro svoje děti v knihovničce :-).

Alena Tajemná
13.03.2011

Výborný, nejen dívčí román. Mám i druhý díl .... četla jsem ho až do nedávna :) rozhodně milá kniha ke které se můžete vrátit i v dospělosti.

Autor a jeho další knihy

Laura Ingalls Wilder

Laura Ingalls Wilder
americká, 1867 - 1957

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených72x
v Čtenářské výzvě5x
v Doporučených9x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech5x