Upřímnou soustrast

Upřímnou soustrast https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405160/bmid_uprimnou-soustrast-S4J-405160.jpg 4 165 53

Upřímné soustrasti – nejlepší perličky ze smutečních obřadů je soubor krátkých vyprávění zaměstnance pohřebního ústavu ve Francii. Jeho historky jsou založené na skutečných událostech v jeho každodenní praxi, ať už při organizování, či vykonávání smutečních obřadů. Během pohřbů se může stát spoustu nepředvídatelných věcí, zvonící telefon, obří jeřáb nebo výkřiky z otevřeného hrobu nás určitě překvapí. Rozesmutnit nás může obětavost některých příbuzných, ale i těžké osudy lidí, které denně potkáváme, aniž bychom si byli vědomi toho, co prožívají. Upřímné soustrasti jsou jízdou na tobogánu emocí, který nás často dovede k zamyšlení se nad lidskostí naší a ostatních.... celý text

Literatura světová Humor Příběhy
Vydáno: , Kontrast

Mes sincères condoléances , 2015

verka5083
13.09.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla. Kniha mi sice nepřišla tak vtipná, jak se slibovalo, ale na druhou stranu musím říct, že jsem díky této knize poznala povolání zaměstnanců pohřební služby. A zároveň díky této knize vidíte, že nikdy nevíte, co se ten den může stát. Knihu hodně doporučuji.

ElikaBendova
12.09.2019 5 z 5

Na tenhle styl humoru musíte být naladěni na správnou vlnu, jinak vám to bude připadat trapné a nic vám to neřekne. Pokud máte rádi černý humor a další podobné, tak je to velmi vtipná kniha. Skoro u všech příběhů jsem se smála a u některých mi ukápla slza. škoda, že poukazuje na lidskou blbost, chamtivost a nezájem jak mezi živými tak i mrtvými.

Teri_Nka
30.08.2019 3 z 5

Fajn oddechovka

mrazovagabina
16.08.2019 5 z 5

Smrt dokáže být velice absurdní. Chování pozůstalých je často ještě mnohem absurdnější. Od pochopitelného strachu ze smrti a mrtvých, přes hysterii typu "co si teď počnu" a přes klidné smíření s lidskou smrtelností, po stále častější absolutní bezohlednost, nezájem a přesvědčení, že nebožtík zemřel schválně, aby svému pozůstalému mstivě zkomplikoval život.
Guillaume Bailly ve své knize uvádí reálné příběhy z funebrácké praxe a řadu profesionálních postřehů, ve kterých si čtenář přečte, jak různě tento "lidský prvek" smrti a dění okolo ní může vypadat, jak málo jej může zásadně ovlivnit a jak mnohdy nepomůže nic, ani všemocná náhoda.

eva3992
09.08.2019 2 z 5

Tak tahle knížka pro mě nebyla. V knize jsou krátká vyprávění zaměstnance pohřebního ústavu. Některá jsou tak krátká, že nemají ani půl strany.
V anotaci mě zaujala věta: četba této knihy nás často přivádí k zamyšlení nad vlastní lidskostí i (ne)lidskostí ostatních. Toto se potvrdilo pouze v několika málo příbězích. Většina ostatních mi přišla spíše trapných.
Překonala jsem se, knihu jsem přečetla celou, ale nic mi nedala.

Romanka89
07.08.2019 4 z 5

Díky velmi krátkým příběhům se kniha velmi dobře čte. Netvrdila bych, že je kniha humorná, ačkoli některé příběhy k pousmání byly, ale některé byly smutné. Určitě je to zajímavá sonda do hlubin tohoto povolání.

Čtenářská výzva 2019: Kniha poprvé vydaná v roce 2019 (nová kniha).

Ditules
28.07.2019 4 z 5

Zajímavý pohled do funebráctví moderního věku. Některé příběhy jsou úsměvné, jiné smutné.

Skalara
13.07.2019 3 z 5

Je to dle mě takový průměr, ale špatné to není. Dá se to přečíst a některé pobaví a někdy si řeknete, že to není až možné.

TerkaM
30.06.2019 4 z 5

Bylo fajn čtení, ale zaručeně to nebyla nejlepší kniha, kterou jsem tento rok četla. Nicméně jsem si moc ráda přečetla o tom, jak vypadá takové netradiční povolání francouzského funebráka.

iceVS
27.06.2019 3 z 5

Úplně mě to neoslnilo, kniha mohla být klidně i poloviční.

resyre
14.06.2019 4 z 5

Příjemná a lidsky napsaná oddechovka.

martunka
26.05.2019 5 z 5

Rozhodně jsem tuhle knihu ráda četla. Je originální a správně vyvážená. Chvíli jsem se usmívala a chvíli cítila s lidmi, kteří zažili smutné chvíle.

Elsinor024
18.05.2019 4 z 5

Naposledy jsem četla autentické vyprávění zaměstnanců pohřebních ústavů v knize Caitlin Doughty, Fatální moudra z krematoria. Její styl je tak trochu ujetě morbidní a ona sama vypadá jako pravá členka rodiny Adamsových. Kdežto Guillaume Bailly je podsaditý bodrý chlapík, který na povolání funebráka nevidí nic špatného, práce jako každá jiná. A podobně nekomplikovaný je i jeho styl psaní.
Tak se nedozvíme žádná fatální moudra, ale spoustu neuvěřitelných příhod, které odchod člověka na druhý břeh mohou doprovázet. V krátkých povídkách vypráví o tom, jak různě mohou mrtvoly vypadat, jakými zvláštními a nepochopitelnými způsoby se mohou chovat pozůstalí, co všechno se může během obřadu přihodit. Něco, co snad ani nemůže spisovatel vymyslet...
Dozvíme se o dámě, která uspořádala velkolepý pohřeb pro svého psa, který nakonec spočinul v bílé, uvnitř zinkové, rakvi vedle její postele. O vrahovi, který volal funebrákům, proč oběšence vezou do soudního ústavu, když je to tak jasná sebevražda. Soudní opatrovník, kterému tři roky nebylo divné, že jeho svěřenec nežádá žádné peníze na jídlo, o rvačkách příbuzných před rakví uvnitř kostela, o statečných babičkách, o dětech, které trvaly na tom, že ve smuteční řeči musí být zmíněno, jaký byl jejich otec idiot... a spoustu dalších bizarních příhod napsaných čtivým způsobem, s nadhledem, s lehkou ironií i pochopením.

smrt Francie černý humor pohřby pohřebnictví

Autorovy knížky

Guillaume Bailly