Únos do světa stínů

Porodní asistentka Cecilie Lundová si dopřeje výlet za hranice všedních dnů a oddech od pracovních a mateřských povinností: vyrazí na týden do Paříže, kde ji čeká romantické dobrodružství, seznámení s francouzskými kolegyněmi z oboru a další podnětné zážitky. O to tvrdší je však návrat zpátky. Už v letadle se dozvídá, že doma ve Švédsku beze stopy zmizela desetiletá holčička – a jako by ta zpráva sama o sobě nebyla dost děsivá, vyjde najevo, že se jedná o nejlepší kamarádku Ceciliiny prostřední dcerky Grétky, malou Tiffany, které zemřela maminka a jejíž tatínek je natolik v zajetí vlastních problémů, že péči o dcerku příliš nezvládá. Cecilii znovu čeká každodenní kolotoč povinností, zároveň se však nemůže zbavit neklidu a tísně, cítí potřebu udělat něco pro to, aby se Tiffany co nejrychleji našla. S každou další hodinou bezvýsledného pátrání se totiž zmenšuje naděje, že je holčička stále naživu. A navíc se zdá, že Grétka před rodiči i policií něco tají…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/360874/unos-do-sveta-stinu-vWW-360874.jpg 4.213

Rodina Lundových (9.)

Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Esmeralda168
29. listopadu

První polovina knihy teda "thriller" opravdu nebyla! Spíš mi to připomínalo nějaký z těch nekonečných televizních seriálů se spoustou postav a jejich spoustou rodinných a milostných problémů. Takový rozvětvený román, jako kdyby autorka chtěla knihu co nejvíc protáhnout.
Už jsem myslela, že to vzdám, pak ale ve druhé polovině knihy zmizela ta holčička a až poté to začalo být napínavé a zajímavé.

L.Helena

Čtu postupně celou sérii už nějak ze setrvačnosti. U této knihy jsem se do první části vůbec nedokázala začíst. Bylo to jen takové přeskakování od jedné postavy ke druhé. Druhá část již lepší, i když od začátku mi bylo jasné, kdo onu ztracenou holčičku určitě najde.

lucie2371

Asi 2. nejslabší díl této série. Avšak neuzavřený konec napovídá, že zřejmě vyjde další díl, takže jsem zvědavá.

lenkaabooks

Devátý díl ze série knih o porodní asistence Cecílii, rozvedené matce pěti dětí ze Švédska. I když jsem u osmého dílu psala, že stačilo, z jakési setrvačnosti jsem si knihu půjčila. V tomto příběhu jde o ztracenou holčičku, kamarádku Cecíliiny dcerky. A zdá se, že Grétka něco tají. No a vzhledem k otevřenému konci nás čeká díl 10.

Kristyna_M64

Knížka se moc dobře čte, jen je potřeba se zkraje zorientovat ve větším množství postav. Kromě hlavní zápletky se mi líbí i vedlejší dějové linky, ale bohužel jsou v závěru buď zbytečně stručně ukončeny nebo úplně nedořešeny.
Celkově příjemná nenáročná oddechovka, přečtená za dva dny nemoci.

hadenka

Velice zajimavá kniha, jen jsem chvílemi měla problémy s orientací, kde se zrovna nachází m. Ale jinak ano, knihu můžu doporučit.

Aneleh

Další neobyčejný příběh, už devátý ze série o porodní asistence Cecílii. Spisovatelka se dokáže skvěle vžít do jednání a myšlení postav, líbí se mi kombinace romantiky s kriminální zápletkou. Navíc je to o každodenních problémech běžné rodiny, které se mohou týkat každého z nás. Četla jsem opět jedním dechem a další pokračování by bylo prima.