Úniková hra

Úniková hra https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466251/bmid_unikova-hra-oSU-466251.jpeg 4 221 81

Čtyři bankéři z Wall Street. Jeden uzavřený výtah. Tohle už není hra – tady jde o život! Zaujal vás tento krátký popis? V tom případě byste si rozhodně neměli nechat ujít knihu s názvem Úniková hra, kterou má na svědomí spisovatelka Megan Goldinová. Tu proslavil thriller Žena na lesní cestě a teď se na pulty knihkupectví vrací s novinkou, který je ještě děsivější. O co v tomto strhujícím thrilleru vlastně jde? Hlavními hrdiny jsou Vincent, Jules, Sylvie a Sam, kteří patří mezi velice úspěšné investiční bankéře na Wall Street. Probojovali se mezi nejlepší především z toho důvodu, že se dokázali dokonale přizpůsobit místnímu rušnému životu a skvěle se orientuje ve hře plné úskoků a zastrašování. Moc dobře navíc vědí, že pokud se chtějí dostat až na vrchol, musí být ochotní udělat pro to prakticky cokoliv. Jednoho dne všichni čtyři dostanou pozvánku na speciální teambuildingovou akci, ze které se však nečekaně vyklube úniková hra. V malém uzavřeném prostoru začínají na povrch vyplouvat temná tajemství a všichni se snaží vyřešit záhadu, která je spojuje. Co se vlastně stalo se Sarou Hallovou? Veškerá zábava končí a začíná neúprosný boj o přežití. Podaří se jim dostat z výtahu živí, nebo je jejich temné skutky nakonec doženou?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

The Escape Room , 2018

SimonaP
06.04.2021 4 z 5

Tak tohle byla pecka. Knížka mě bavila moc. Úžasně psaná, napínavá. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

knihomolka27
17.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Na Únikovou hru jsem se už nějakou dobu těšila a konečně jsem jí přečetla a mohu si jí odškrtnout ze svého pomyslného seznamu. Vzhledem k tomu, že to není tak dávno co v kině hráli film Úniková hra, tak by se mohlo stát, že by si někteří lidé mohli myslet, že jde o tentýž příběh - teda dokud by si nepřečetli anotaci no. Chci tím, jen poukázat, že obě díla jsou velmi dobrá, i přesto, že jsou vlastně dost jiná. Pokud očekáváte od knihy, že doopravdy dostojí nápisu na své obálce, že se jedná o únikovou hru - tak vás asi překvapí, že o únikovou hru jako takovou tady vlastně vůbec nejde - indície nikam nevedou atd. Avšak když se zamyslíme nad slovem úniková hra jako takovým tak si uvědomíme, že se nedá použít jen jako tembuldingová zábavná a strategická hra, ale jako symbol úniku ze světa podvodu a falše, který na konci knihy volí Sara.

Tak trochu mi přijde, že ten slogan - dostante se ven živí, sedí spíše pro filmovou únikovou hru. V té knižní je zřejmé, že Saře jde především o to svůj bývalý tým postrašit, zdeptat a pomstít se jim, neočekává, ale, že se z toho zvrtnou jatka....nebo tak jsem to aspon pochopila já. Musím, ale říct, že ten svět bankéřů, peněz, moci, burzy a intrik mě neskutečně bavil, a to ipřesto, že toho o ekonomii vím velmi málo. Nejlepší na tom bylo, že jsem opravdu až do poslední chvíle vůbec nevěděla jak to vlastně je - o to víc mě pak potěšil konec, který byl na můj vkus možná už moc překombinovaný a neuvěřitelný, ale pořád byl fajn.

Celkově byla kniha prostě úžasná a já se od ní nemohla odtrhnout. Taky pro mě bylo překvapující a nezvyklé, že žádnou z postav ve výtahu jsem si neoblíbila. Jelikož v těchto knihách je dost časté, že si najdete svého oblíbence u kterého doufáte, že to přežije. Ale tady jsem těm mizerům jejich konec doopravdy přála a vůbec jsem s nimi nesoucítila.

Shrnu to tedy tak, že kniha je opravdu velmi dobrá, i přesto, že jsem od ní očekávala úplně něco jiného. Nakonec je to vlastně ještě lepší než jsem očekávala. Děj je hodně překvapující a chytlavý a taky vás nenechá chladnými............skvělá kniha na dva dny. Moc doporučuju

Bara52
05.03.2021 4 z 5

Super knizka, dobre se cetla, melo to spad a skoro do konce knihy jsem vicemene nevedela, kdo je strujcem hry a proc se vubec hraje. Konec byl teda trochu divocejsi na muj vkus, ale dojem z knihy nezmenil.

JankaV80
01.03.2021 4 z 5

Příběh má pomalejší rozjezd, za to ale ke konci rychlý spád. Člověka nutí otáčet jednu stránku knížky za druhou a najednou čtenář zjistí, že je na úplném konci.
Příběh 5 úspěšných investičních magnátů z Wall Street - Vincenta, Julese, Sylvie, Sama a Lucy - a jedné čerstvé absolventky vysoké školy Sary Hallové, která po své promoci již dlouho hledá místo ve finančnictví a vypadá to, že úplnou náhodou narazí na Vincentna. Od setkání s ním, se jí změní život a to v dobrém i ve zlém. Z těchto 6 hlavních postav se 4 (Vincent, Jules, Sylvie a Sam) sejdou ve výtahu. Myslí si, na základě pozvánky z personálního oddělení, že se jedná o teambuldingovou aktivitu, ale všechno je jinak. A tak společně zavření ve výtahu se ze začátku snaží pomocí indicií zjistit heslo, které by je dostalo ven. Po hodině jim dojde, že se nejedná o únikovou hru, ale boj o přežití (a to doslovně). A na povrch vyplouvají skutečnosti, ze kterých až mrazí.
Knihu doporučuji, dala by se přečíst za jeden jediný den. Na dovolenou, deštivý den nebo prostě jen tak pro toho, kdo má rád napětí.

Crozz
22.01.2021 5 z 5

Po dlouhé době dávám 5*, geniální příběh o lidské hamižnosti, úplně mě to v táhlo do děje a četl sem jedním dechem.

Booky84
16.12.2020 4 z 5

Čtivá kniha, pěkné střídání úhlu pohledu dle kapitol, ale ten konec...

Amethyste
24.10.2020 4 z 5

Zajímavý příběh- 4 lidé uvíznou ve výtahu, během řešení problému, jak se dostat ven, můžeme nahlédnout do minulosti, která předcházela než se do osudného výtahu dostaly i nahlédnout do jejich soukromí. Dokážu si představit, že by se tento příběh mohl stát i ve skutečnosti až na... osud Sáry a její vývoj...ukončení její příběhu není pro mě moc reálný.
Jinak super počtení.

JitkaHambi
17.10.2020 4 z 5

Od knihy jsem nic extra nečekala a o to víc jsem byla překvapená.Kniha je čtivě a zajímavě psaná, super prolínání minulosti a přítomnosti.A hrozně mě zajímal příběh Sary a Lucy, pořád jsem přemýšlela kdo za tím vším vězí.Dala bych 5* ale konec mě trochu zklamal, tak musí stačit 4* :-)

sarka0168
15.10.2020 5 z 5

Velice čtivé, dobře napsané, stojí to za to!

čef
15.10.2020 5 z 5

Po všech stránkách jsem plně spokojen. Není to sice vysoce hodnotné umělecké dílo pro literární fajnšmekry, ale tento příběh z falešného života "vojáků kapitalismu" ze zločinného Wall streetu je přesto opravdu výživný. Vždy se mi líbí, když si někdo nenechá líbit ponižování a hrubé zacházení a něco s tím udělá, ať to stojí, co to stojí. A citáty z Umění války jsou opravdu dokonalé.

Kopretinka784
04.10.2020 5 z 5

Po vlažné detektivce Clona, jsem se večer začetla a nemohla přestat. Ještěže byla sobota, krátce po půlnoci jsem ji dočetla. Pojem únikové hry je mi znám, ale byla jsem zvědavá o co půjde. Napětí a zvědavost, co bude dál. Prolínání současnosti a nedávné minulosti. Autorce se podařilo krásně vystihnout jednání lidí pod tlakem a když jde o jejich postavení a peníze.

nikaj79
20.09.2020 4 z 5

Kdybych měla den dovolené, přečtu ji snad na jeden nádech. Napsáno tak napínavě, že nešlo u konce kapitoly nezačít číst další. Jen konec byl pro mě malinko zklamáním, i když bez něj by asi nešlo příběh dokončit. Doporučuji pro napínavost.

mi-nul-o
15.09.2020 4 z 5

Škoda toho konce.

Nany_cz
09.09.2020 3 z 5

Mám ráda, když se v knize prolíná více časových období. Bavilo mě dozvídat se něco z prostředí bankéřů z Wallstreet, ovšem čekala jsem od knihy víc, především více napětí. Konečné rozuzlení celé záhady bylo až příliš překombinované a troufám si říct, že až nereálné. I když si teď budu trošku protiřečit, tak závěrečná scéna se mi líbila a autorka uměla velmi pěkně vystihnout, jak reagují lidé pod tlakem.
Na tuto knihu krásně sedí, každý svého štěstí strůjce.

zuzana4291
29.08.2020 3 z 5

Velké pozitivum je , že se kniha velmi dobře čte. Ale nejdřív mi to přišlo dějově moc rozvláčné a ten konec zase až moc hekticky ukončený.

Veju007
14.08.2020 3 z 5

Čtivý a napínavý thriller o investičních bankéřích z Wall Street, kteří se dostanou do únikové hry. Nebo si to alespoň myslí.
Jà jsem tedy o téhle knížka čekala něco ale úplně jinýho, myslela jsem, že to bude něco ve stylu filmu Úniková hra. Nicméně autorka píše fajnově, uprostřed příběhu zbytečně rozvlekle, ale jinak má příběh vcelku nápad a úplně bych nečekala, že mě bude zajímat zákulisí Wall Street. Takže vcelku fajn počtení.

Luci-_-
11.08.2020 5 z 5

Autorka Megan Goldin mě zaujala už svou první knihou (Žena na lesní cestě). Líbí se mi její styl psaní kapitol i samotné psaní. Kniha je čtivá a napínavá, ačkoliv spoustě lidem její hlavní postavy či zápletka nevyhovuje, mně se naopak líbí a doporučuji ji stejně jako předchozí její knihu.

petaSk
05.08.2020 4 z 5

Čtivý thriller o bezskrupulózních finančnících, co uvízli ve výtahu v "únikové hře". Retrospektivně sledujeme i jejich nedávnou minulost ve firmě a co výtahu předbíhalo, a to skrz vyprávění jejich mladé kolegyně se svědomím. Linka z minulosti mě bavila o hodně víc, než dění ve výtahu. Celkově zábavný thriller, ale to rozuzlení bylo teda k pousmání a hodně nerealistické.

ArwenAragorn
31.07.2020 4 z 5

I když knihy z prostředí Wall Streetu nevyhledávám, tenhle thriller mě bavil. Ocenila jsem dobrou charakteristiku postav, psychologický aspekt, napětí, atmosféru a odpustím vysokou nevěrohodnost příběhu.

L.Helena
26.07.2020 4 z 5

Hodně dobrá kniha, napínavá, čtivá, zajímavá sonda do pracovního života investičních bankéřů. Trochu mě zklamal závěr, podle něj to vypadá, že nastražit všechny ty záludné pasti byla vlastně docela hračka.