Únik

Únik https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25621/bmid_unik-HvI-25621.jpg 4 254 53

Romantický příběh o lásce anglické lady k francouzskému korzárovi se odehrává v 18. století. Román líčí rozhodování vdané ženy s dětmi, která se odhodlá k riskantnímu kroku - opustit manželství, z něhož vymizela láska a pokouší se začít nový život.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Dialog

Frenchman´s Creek , 1941

Dani3
18.11.2014 5 z 5

Skvělá knížka. Četla jsem ji už několikrát a vždycky se k ní ráda vracím. Už od první stránky Vás příběh vtáhne do děje a člověk si připadá jako by byl sám na místě.

Zvlášť sympatická mi byla postava sluhy Williama……moc dobře jsem se bavila při jeho „rozhovorech" s Donou.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Když jsem tuhle knížku četla prvně, nedočetla jsem ji. Podruhé jsem ji dočetla, ale moc nepochopila. Na to asi člověk musí přecejen trochu něco prožít. Takže až jako starší jsem tuhle skvělou knihu ocenila.

Knížka vyšla po letech znovu, tentokrát s názvem, který jí dala autorka, ale bohužel v jiném překladu. A to je pro mě vždycky rána.. :(

jaja10
21.04.2014 4 z 5

Hezky napsaná knížka, možná bych dala spíš jen 3 a půl hvězdičky, ale to tady bohužel nejde. Pěkně se to četlo, ale připadalo mi, že vztah hlavní krdinky k jejim dětem je poněkud laxní, že na ně moc nemyslela, když prováděla všechny ty vylomeniny.....

Terry11
27.01.2014 2 z 5

S velkou radostí jsem si koupila pro mě novou knihu od své oblíbené autorky a s velkým zklamáním jsem ji přečetla. Jak kdyby pod jejím jménem začal psát někdo úplně odlišný, někdo jako Nora Roberts, prostě čekala jsem jaro, a zatím přišel mráz. Musím použít příměr z písničky. Francouzova zátoka je úplně obyčejný román o znuděné Lady Doně, která opustí povrchní londýnskou smetánku a na svém letním sídle se začne scházet s tajemným kapitánem pirátů. On se do ní samozřejmě zamiluje, pak musí překonat nějaké to úskalí, ale vše skončí happyendem, zatleskejme. Nu, já tedy nebudu.

jindra13
06.09.2013 5 z 5

Pekna oddechovka,moc hezky se cte.

kattyV
16.02.2013 4 z 5

Ta kniha měla takovou zvláštní náladu, kterou občas cítím v létě na chalupě. (No já vím, že se naše horská chaloupka moc nepodobá krásnému domu u moře, kde žije hrdinka. Jde spíše o ten pocit letního podvečera.)

Andulienka
02.02.2013 4 z 5

Pekne opísaná príroda, mala som dojem, že ja sedím pri tom ohni, ja sa plavím na lodi, ja sa vyžívam v dialógoch s Williamom, ja sa zamilovávam do Francúza......nuž, možno ja by som ten príbeh aj inak ukončila ......Inak, William bol naozaj perfektný !

Wendysek
11.10.2012 4 z 5

Opět velmi poutavé dílo této slavné spisovatelky, jen mě trošku zklamal otevřený konec. Krom tohoto malinkého vykolejení mě kniha uvedla do báječné atmosféry Cornwallu v kontrastu s hlavní postavou nesnášeným Londýnem. Nechybí ani milostná zápletka, která nemůže být naplněna.

nelcisko
29.09.2012 5 z 5

Je asi taková, že vás nenechá se odtrhnout. Člověk má pocit, jako by vyprávěla o něm samotném, jako by to sám prožíval. Určitě doporučuju, nadchla mně a mám z ní krásný pocit :)

Katy78
09.05.2012 5 z 5

naaaaadherna knizka, i kdyz je to asi tak dobrych 20let, co jsem tuhle knihu cetla, utkvela mi v pameti a byla jako jedna z mala od jinyhc autoru, na kterou se nezapomina.....jinak styl Daphne miluji....

jasmína
12.02.2012 5 z 5

Děkuju za doporučení, opravdu si člověk odpočine u takové příjemné knihy.

sylvavel
17.11.2011 5 z 5

Nádherná romantická kniha, již několikrát jsem se k ní vrátila a můžu ji číst znovu a znovu...

dymlik
26.07.2011 5 z 5

Krásně napsaná kniha (což u této autorky není nic "nového"). Čte se sama a člověk si připadá, že je na pobřeží s nimi! Tuhle knihu opravdu miluji. Kdo si chce odpočinout od všechního dne, ať se začte.....