Umění zkratky - Jak si hackeři, inovátoři a ikony zkracují cestu k úspěchu

Umění zkratky - Jak si hackeři, inovátoři a ikony zkracují cestu k úspěchu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/255631/mid_umeni-zkratky-255631.jpg 4 4 1

Novinář, inovátor a podnikatel Shane Snow tvrdí, že příběhy mimořádně úspěšných osob nesou jeden společný rys: obvykle nerespektují zavedená pravidla, přemýšlejí o problémech zcela novým, netradičním způsobem, daří se jim najít určitou „zkratku“, po níž se zatím nikdo nevydal a která vede k cíli rychleji a efektivněji než cesta, po níž kráčí většina. Využívají tzv. laterální myšlení a chovají se trochu jako hackeři ve světě počítačů – jejich řešení bývají překvapivá a novátorská, s lehkostí vybudují hned na začátku byznys ve velkém měřítku, přestože porušují snad všechny normy a pravidla. Osudy a myšlením těchto jedinců se můžeme inspirovat i my a objevit třeba nějakou dosud neznámou zkratku i v oblasti, které se sami věnujeme – a Shane Snow je při tom zasvěceným, kompetentním a současně i zábavným průvodcem.... celý text

Vydáno: , Management Press

Smartcuts. How Hackers, Innovators, and Icons Accelerate Success

codeas
28.06.2015 3 z 5

Kniha má identifikovat klíčové oblasti inovací běžných lidí (slovo hackerů je pouze marketingový tah), kteří mysleli trochu jinak. Samozřejmě záleží kolik jste toho přečetli a jak máte inovace v krvi. Pro příklad uvedu pár příkladů. Aby jste dokázali být úspěšných (což je vlastně cílem knihy) tak musíte být součástí nějaké platformy, což vám umožní vyrůst. Na příkladu je ukázano jako DHH (autor jazyka Ruby on Rails). Pár zajímavostí v knize je, ale čekal bych od ní asi víc. Výhodou je jeji rozsah, takže vám zabere na přečtení max. den.

management inovace

Autorovy knížky

Shane Snow
americká
2015  85%Umění zkratky - Jak si hackeři, inovátoři a ikony zkracují cestu k úspěchu