Umění zkratky: Jak lépe myslet

Umění zkratky: Jak lépe myslet https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494773/bmid_umeni-zkratky-J6i-494773.png 5 9 4

Říká se, že cestou k úspěchu je tvrdá práce. K úspěchu však často může vést i mnohem rychlejší a snadnější cesta – zkratka. A ve vytváření zkratek, které nám usnadňují život tím, že nám šetří čas a námahu, vyniká zvláště matematika – ta je v podstatě uměním vymýšlet zkratky. Přední britský matematik Marcus du Sautoy svou novou knihou Umění zkratky ukazuje, jak nám díky využívání důvtipných zkratek matematika dovoluje řešit problémy rychle a efektivně. Autor nás provede světem matematických zkratek – od vzorce a diagramu po kalkulus a teorii pravděpodobnosti. Dozvíme se, proč jeden diagram vedl k zásadním změnám ve zdravotní péči, proč je kalkulus největší zkratkou, která kdy byla vynalezena, nebo proč máme díky zkratkám výhodu i před nejvýkonnějšími počítači... celý text

Literatura naučná Věda Matematika a logika
Vydáno: , Dokořán , Argo

Thinking Better: The Art of the Shortcut in Math and Life , 2021

JiříŠkorpík
26.01.2024 4 z 5

Taková dobrá reklama na matematiku. Schovám pro syna až bude schopen takové věci pochopit a nadchnout se pro matematiku.

radimch
04.01.2024 5 z 5

Nádherná kniha, psaná pro širokou veřejnost, zpřístupňuje i složitá témata zajímavými postupy. Je to dobrodružství hledání zkratek.

Gimli
12.12.2023 5 z 5

Umění zkratky je druhá kniha po Hudbě prvočísel, kterou jsem od du Sautoye přečetl. Musím říct, že se z něj stává můj oblíbený autor. Byť už jsem toho o tématech mnoha kapitol přečetl docela dost jinde, du Sautoyův přístup mi na ně ukázal jiný úhel pohledu. A to samo o sobě může vést k účinné zkratce :-)

jaroiva
08.10.2023 5 z 5

Jsem nekritická, protože Marcus du Sautoy je můj oblíbený autor.
Myslela jsem si původně, že to bude víc o logice, ale je to zase spíš "jen" samá matematika. To mně nevadí, ale někoho by to mohlo možná zklamat. Tak s tím počítejte.

Marcus du Sautoy
britská, 1965