Umění falzifikace: myšlení, motivy a metody padělatelských mistrů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

SVĚT CHCE BÝT KLAMÁN TEDY JEJ KLAMEJME Umění falzifikace: myšlení, motivy a metody padělatelských mistrů představuje záhady, intriky a skandály obklopující padělatelství, považované nezřídka za vysoce atraktivní trestnou činnost. Dějiny umění a jeho falzifikace jsou doslova nabité skutečnými detektivními příběhy – proslulými i méně známými –, které jsou fascinující, překvapivé a často bizarní. Kniha popisuje úspěchy i pády mistrů falzifikace od antiky až po dnešek, pátrá v hlubinách uvažování falzifikátorů vedeného výbušnou směsicí zločinu, geniality, pýchy, oportunismu, touhy po odplatě a slávě, ale také touhy po penězích a moci. Noah Charney (1979), odborník na oblast trestných činů proti umění, se zabývá otázkami, jak a proč se nejrafinovanějším světovým podvodníkům – často šarmantním a ve svém oboru geniálním osobnostem – podařilo vodit za nos celý umělecký svět. Odhaluje triky a metody jejich práce a popisuje, jak byli nakonec dopadeni, ať to bylo díky precizní policejní práci či pomocí vědeckých metod nebo hrálo rozhodující roli obyčejné štěstí. Popisuje také, jak se sám umělecký svět nejrůznějšími způsoby stává spolupachatelem, když těmto protřelým...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259496/big_umeni-falzifikace-mysleni-motivy-a--259496.jpg 4.621
Žánr:
Literatura naučná, Historie, Umění

Vydáno: , Kniha Zlín
Originální název:

The Art of Forgery: The Minds, Motives and Methods of the Master Forgers, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Umění falzifikace: myšlení, motivy a metody padělatelských mistrů

666Jitka
29.05.2020

Velmi poučné, čtivé, přínosné, zajímavé ...

marvarid
29.05.2020

Vtipné, čtivé, poučné. Moc pěkná obrazová dokumentace.
Po přečtení bych si netroufla žádné drahé, zaručeně pravé umělecké dílo koupit. :) A to i přesto, že je tato investice často vychvalována jako velmi dobrá, neztrácející s časem na hodnotě.


dorisT
20.01.2020

Výborná kniha plná příběhů o zločinech, které jsou postavené tak trochu na hlavu. Asi nejvíce mě pobavil princip, že nedoceněný umělec, tedy pachatel, se jde často sám udat. Nikdo takovému člověku ale nevěří. Prodejce, kupující, galerista i znalec u mění a hlavně společnost totiž ortodoxně věří v originál :)

GreenMagritte
06.01.2017

Úžasná kniha! Umění falzifikace je poučné a často dobrodružné čtení. Bude bavit všechny milovníky umění i laiky. V příbězích jednotlivých padělatelů nechybí detektivní napětí, překvapivé odhalení i pozoruhodná výprava do padělatelovy mysli a jeho motivace. Autor odhaluje triky a metody práce padělatelů a popisuje, jak byli nakonec dopadeni (pomocí precizní policejní práce, vědeckých metod,…). Kniha Zlín přišla s velmi příjemnou knihou z nakladatelství Phaidon

enchantress1
18.07.2016

Reprezentativní a obsáhlá kniha s velkým množstvím obrazového doprovodu.Autor nás zasvěceně seznamuje s triky a metodami práce těch nejrafinovanějších podvodníků,kterým se podařilo vodit za nos celý umělecký svět-seznamuje s triky i metodami jejich práce.
Dle mého mínění je kniha nejen velmi zajímavá,ale i velmi čtivá,místy napínavá, ale hlavně poučná,
i když pohled do reálného světa obchodování s uměním (metody znalců,galeristů a aukčních síní),
připraví možná některé čtenáře o iluze....

TeaPeter
10.07.2016

Kniha je velmi zajímavá, ale bohužel je psaná velmi suchopárným stylem. Díky šíři problematiky je obsah psaný jen tak letem světem. Určitě by se kniha dala udělat čtivější, možná by pomohla koncentrace jen na některá témata ale s více detaily.