Umění 20. století – Malířství, skulptury a objekty, nová média, fotografie

od:


KoupitKoupit eknihu

Autoři publikace se ujali gigantického úkolu představit v jediném obsáhlém díle výtvarné umění celého 20. století. Jednotlivé kapitoly knihy Umění 20. Století jsou věnovány malířství, plastice a objektům, novým médiím a fotografii. Neméně významnou součástí knihy je slovník umělců, který obsahuje biografie a bibliografie 780 osobností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87574/umeni-stoleti-malirstvi-skulptury-a-objekty-nova-media-fotografie-87574.jpg 4.518
Žánr:
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Slovart (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
selmapsovita
23.11.2017

Napsané to je brilantně. Zdá se mi ale, že je tahle publikace trochu nevyvážená a lehce neobjektivní: jde poznat, že německým umělcům je věnováno trochu víc místa, než jaký byl jejich reálný vliv na vývoj umění. Možná to souvisí s tím, že kniha pochází od německých autorů. Aby se na to člověk dokázal podívat víc komplexně, tak by bylo lepší přečíst si o umění 20. století ještě něco dalšího.

com.tessa
31.01.2015

Je to nejlepší kniha o umění 20. století, kterou jsem zatím držela v ruce. Její velkou předností je ucelený přehled jednotlivých uměleckých směrů, věnuje se různým médiím a jejich vzájemným přesahům a hlavně je doplněna výbornou obrazovou dokumentací. Jediné, co bych autorům vytkla je trochu těžkopádný a někdy nepřehledný text.

puml
16.04.2013

Skvělá publikace, která představuje v ucelém a komplexním přehledu umění 20. století, a to i s přesahy do nových médií, které razantně ovlivňují podobu dnešního umění. Samozřejmě se nejedná o nějaký vyčerpávající výklad, to by ani rozsah knihy neumožňoval, ale v zájmu čtivosti a množstvím informací je to ideální start pro ty, kteří se chtějí orientovat v hlavních proudech a vývojových tendencích umění 20. století bez - pro laika někdy nadbytečných - přesahů do mnohdy těžkopádné teorie obrazu a médií. Doporučuji.

Amaranta
27.03.2012

Když už jsem se dnes pustila do hodnocení publikací o umění, zvolila jsem dobrou cestu a postupuji nahoru. Tak jsem teď u této a říkám - pět hvězd. Pro zájemce o 20. století jedině tato. Je to už odbornější úroveň, ale stále lze vybírat jen to, co koho zajímá. Reprodukce jsou většinou menší, ale vidění naživo stejně nenahradí, takže je lepší, když je jich víc :).