Uleželé želé

Uleželé želé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/267211/mid_ulezele-zele-rZJ-267211.png 4 33 4

Autor Jiří Dědeček přichází s další hravou poetickou knížkou nazvanou zvukomalebně Uleželé želé. Malí čtenáři i jejich rodiče zde najdou praštěné básně zpracovávající nejrůznější životní situace, například školní oběd: Polévku zelnou jedla jsem / se zbraní střelnou za pasem/ kdyby mě byla polila / na místě bych ji skolila. Jedno oko nezůstane suché. Kongeniálními ilustracemi knihu i tentokrát vyzdobila Aneta Žabková.... celý text

mataaskorice
07.03.2023 5 z 5

Báječná knížka vtipných krátkých básniček, přičemž hlavním protagonistou textu mohou být zcela obyčejné situace či předměty (kalhoty, čajová konvice, jáhly), které díky metaforám nebo situační komice, hrátky se slovíčky získají zcela novou - humornou podobu. Část textů je věnována jednotlivým měsícům v roce. Skvělá odpočinkovka pro lepší den.

Aileena
05.04.2021 4 z 5

Další super pobavení, jelikož nám poslední dobou radosti ubývá, hned zapátrám v městské knihovně po dalším kousku Pana Dědečka. (to velké P je záměrné ;-) )

buccaneerka
21.10.2017 5 z 5

Souhlasím. Krátké, úderné, vtipné básničky. Krásně se rýmují, jdou hned do pusy, mají dobrý rytmus. V závěru 12 básniček k celému roku.
Říjen:
Léto je tak příjemné, / ale říjen, říjen ne.
Prší téměř vodorovně, / listy žloutnou nebo rudnou,
ve třídě i ve sborovně / podzim zní svou písní nudnou.
Prázdniny jsou v nedohlednu / (první kratší budou v lednu)
a před nimi zuby cení / pololetní vysvědčení.

muchomurka
13.04.2015 4 z 5

Líbila se mi hra se slovy. Vtipné, neotřelé básničky :-)

poezie pro děti

Jiří Dědeček