Ukrytá

Ukrytá https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410817/bmid_ukryta-dqv-410817.jpeg 4 179 52

Inspektor Jonah Sheens série

Skupina teenegerů se vydá na noc kempovat do lesa. Jsou mladí, oblíbení, budoucnost mají před sebou… Aurora Jacksonová je štěstím bez sebe, že se k nim může přidat. Večer začíná jako každý jiný — pití, tanec, rvačka, líbání. Někteří se po dvojicích vytrácejí do lesa, jiní zůstávají sami se zlomeným srdcem. Ale ráno není Aurora, nejmladší členka skupiny, k nalezení. Její přátelé tvrdí, že když ji naposledy viděli, byla v pořádku a chystala se jít spát… O třicet let později je nalezeno tělo. Inspektor Jonah Sheens už ale tuší, co na něj v lese čeká: Aurora Jacksonová se konečně našla. V roce 1983 se Sheens účastnil pátrání a místní mládež znal osobně — včetně Aurory. Nyní je odhodlaný konečně odhalit pravdu. Vyšetřování zavede bývalé členy party zpátky do lesa, kde jsou opět konfrontováni s událostmi oné osudné noci, kdy jedna z nich zemřela a ostatní se nenávratně změnili. Všichni tvrdí, že jsou nevinní, jenže o místě, kde byla Aurora nalezena, věděli jen oni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

She Lies in Wait , 2019

astra3
04.11.2019 4 z 5

Vcelku zajímavé. Druhá polovina lepší, svižnější. Trochu mi to připomínalo knihy Tary French

happy-smile
02.11.2019 3 z 5

U téhle knížky jsem se bohužel zasekla. Tak nějak na mě měla moc pomalé tempo. Ale když se za tím teď ohlédnu zpět, tak zase tak špatná nebyla, možná jsem měla jenom přehnané očekávání. V knížce se prolínají dva příběhy - současné vyšetřování a minulost, kde se ztratila Aurora. Okruh podezřelých je omezený, kdo z party kamarádů za tím vším stojí? Knížka, kterou si asi dlouho nezapamatujete, ale jako taková oddechovka se dá přečíst.

sgjoli
17.10.2019 4 z 5

Solidní 4 hvězdy a zaslouženě. :-) Některé pasáže mi připadaly trochu pomalejší a vláčnější, než by musely být, a proto jsem nedala plný počet hvězd, ale jinak se mi kniha dost líbila. Tajemství, zamotaný případ, napětí, temnější atmosféra, skvělý tým vyšetřovatelů, které jsem si oblíbila... a také úzký okruh podezřelých, kdy čtenář přemýšlí, kdo je teda ten pachatel. To všechno mne bavilo. Pokud máte rádi vyšetřování případů napsané s thrillerovým nádechem, mohu tuto knihu vřele doporučit. :-)

Dela111
15.10.2019 4 z 5

Ukrytá má vděčný formát detektivky - okruh přátel a několik desítek let starý zločin. Něco takového mě vždy baví.
Autorka postupně odkrývá vztahy mezi přáteli teď i v minulosti, jejich role ve skupině, jejich povahy. Zároveň prostřednictvím oběti sledujeme osudný den před třiceti lety.
Není to žádná napínavá a rychlá jízda, ale zpracování je poutavé, čtivé a rozuzlení reálné. Určitě stojí za přečtení.

evasamankova
14.10.2019 3 z 5

Čtivý detektivní příběh, který ale přeci jen mohl být o několik desítek stran kratší, protože žádná silná dějová bouře se v něm nekonala. Místy vleklé, postavy zpracovány charakterově jen velmi okrajově.
Neurazilo, ale ani nenadchlo.

hs777
13.10.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale mezi těmi peckami letošního podzimu - Galbraith, Lagercrantz, Nesbo, Weaver - mě moc neoslnilo.

KlariN
11.10.2019 4 z 5

Tak tohle se Hostu vážně hodně povedlo. Novinka bleskurychle a kvalitně přeložená bezprostředně po vydání originálu. Autorka je čerstvou krví žánru a naprosto nezapře svou původní profesi dramatičky. Výborná práce s napětím, i nejednoznačnými charaktery. Chemie vyšetřovacího týmu je příkladná, atmosféra skličující, a občasné doteky humoru odzbrojující. Příjemné podzimní počtení. Díky!

zbožňuju_knihy
07.10.2019 4 z 5

Taková milá detektivka. Skutečně mohla být kratší. Nepřekvapila, neurazila. Čekala jsem víc.. Chudák holka.

Medovnice
01.10.2019 4 z 5

Začátek dobrý, ale pak se to natahuje až to trochu zavání nudou. Konec předvídatelný, žádný překvapivý zvrat se nekonal. Mohlo to být o 100 stran kratší.

kneslova
26.09.2019 3 z 5

Do téhle knihy jsem se prostě nemohla začíst. Nějak mě ničím nezaujala, ani vyšetřovateli, ani účastníky zápletky.V knize se splétají dva příběhy - začíná vyšetřování nalezené kostry staré 30 let a příběh večera před 30 lety v lese. Dobrý potenciál, slabé zpracování.

karol.cadex
23.09.2019 4 z 5

Nějaké velké nadšení nesdílím, i když mě kniha úplně neurazila.
Postavy mi přišly velmi plytké, Jonah - hlavní vyšetřovatel se tam celý příběh motá jako vítr v bedně, šestice zestárlých přátel se tam vzájemně kryjí a pak zase nekryjí a melou páté přes deváté, ale všichni jsou po třiceti letech hrozně úspěšní, aniž bychom se dozvěděli jak a proč...
Přitom dějová linka mohla být super, flashbacky mrtvé Aurory mě velmi bavily a dala bych jim v knize i větší význam.
Opravdu to není špatná detektivka, jen je to takové celé zmatečné a nedomyšlené.

Awča
18.09.2019 5 z 5

Velmi pěkně vystavěný příběh. Sledujeme vyšetřování případu v současnosti a zárověň nám autorka dává nahlédnout do onoho osudného dne očima oběti.
Vyšetřovací tým je představen možná trošku ploše, ale alespoň se hlavní vyšetřoval neutápí v psychických problémech, alkoholu nebo osobní krizi, což je někdy příběhu na škodu.
Čtivá kniha, určitě doporučuji.

napětí pátrání v minulosti kriminální thrillery

Gytha Lodge
anglická