Ukrajinské 20. století

Ukrajinské 20. století https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453924/bmid_ukrajinske-20-stoleti-YRF-453924.jpeg 3 17 3

Ukrajinské 20. století: Zatajované dějiny. Historik Volodymyr Vjatrovyč vypráví o minulosti Ukrajiny mezi lety 1918 a 1991. Přináší neobyčejné peripetie obyčejných lidí, vůdců ilegality a politických vězňů, jejich rodin, výzvy, kterým čelili vojáci a partyzáni, vypráví o fantastických obviněních nejnižších vyšetřovatelů proti největším spisovatelům své doby. Autor zpřístupňuje kdysi tajné a donedávna zatajované příběhy, jež přístupnou, čtivou a názornou formou odhalují zatajované a překrucované stránky dějin Ukrajiny 20. století.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Historie
Vydáno: , Academia

Ìstorìja z hryfom "Sekretno"

Timkim
06.03.2023 3 z 5

Čtenářská výzva.....tato kniha mě jistými událostmi, které nejsou tak známé šokovala, ale nicméně mi otevřela oči a obzory. V tom ohledu, že historie není jen černá, nebo bílá. V kontextu se současnou situací bych doporučil každému k přečtení, či poslechu. Ano, kniha je to "dlouhá", ale určitě stojí za přečtení, nebo pro netrpělivé za prolistování.

olga8832
13.09.2022 3 z 5

Kniha mi připadá trochu jednostranná a ačkoli budí dojem logičnosti a přehlednosti, tak není. Samotný příběh UPA mi zde chybí. Nicméně některé příběhy jsou velmi silné.

TipsyChipsy
10.09.2022 1 z 5

Některé kapitoly jsou dobré. Ale ty, které se týkají ukrajinské osvobozenecké armády za 2. světové války, jsou poněkud vykonstruované, mlčí o genocidě 100 000 polských venkovanů. Mlčelo se o tom za socialismu a mlčí se o tom dál. Vážím si statečného boje Ukrajinců proti Putinovi. Ale z této knihy je vidět, že před některými událostmi své historie zatím zavírají oči a nedokáží je poctivě vyhodnotit.

politické události 20. století Ukrajina političtí vězni

Autorovy knížky