Ukradené dopisy - Depardieu

Ukradené dopisy - Depardieu

Na pultech pařížských knihkupectví vzbudila kniha senzaci. Muž, který byl doposud známý jako herec, najednou předstoupil před veřejnost s pětadvaceti sugestivními dopisy, adresovanými rodičům, filmovým kolegům, ale také abstraktním pojmům, jako jsou peníze, příroda, nemoc či práce. Nezvyklá upřímnost a vysoká literární úroveň překvapily kritiky i čtenáře. Síla Depardieuovy osobní výpovědi spočívá ve spontánnosti, s jakou se velký herec obrací ke svým blízkým. Depardieu si na nic nehraje. Podobně jako ve filmu si i ve svých nejintimnějších výpovědích uchovává unikátní syrovost, originalitu. Když svádí své vnitřní boje, netouží zvítězit, ale najít odpovědi na základní otázky provázející celý jeho život a tvorbu. Zůstává Cyranem i Kryštofem Kolumbem, je v něm vzdor i porozumění, něha i surovost... Nelže, protože to nemá zapotřebí. Podobných knih, jako jsou Depardieuovy Ukradené dopisy, najdeme ve světové literatuře jen velmi málo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33481/ukradene-dopisy-depardieu-33481.jpg 4.516

Lettres volées (1990)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, XYZ

zahadum
21.05.2017

Veľmi zaujímavý osobný výlev herca ktorý píše fiktívne dopisy rodičom, priateľom, kolegom ale aj neživým veciam ( prírode, práci, peniazom, chorobám ) Je to jeho potreba dostať zo svojho vnútra pocity, emócie a postoje k sebe..k druhým ale aj večná snaha nájsť seba samého a zmysel toho všetkého okolo nás. Knižka má len sto strán ale prekvapí úprimným a originálnym prejavom v ktorom sú aj filozofické otázky a odpovede originálnym slovníkom tohoto velikána nielen francúzskeho filmu.

Jezali
18.02.2016

Velice zvláštní zajímavá kniha, absolutně bych nečekala od tohoto herce takový styl psaní. Je to knížka vzpomínek psaná formou dopisů svým neméně slavným kolegům. Depardieu je v ní velice otevřený. Opravdu doporučuji a určitě si ještě přečtu další knihu Prostě je to tak.