Údolí panenek

Modelka Anne, zpěvačka Neely, herečka Jennifer – tři krásné a úspěšné ženy v magickém světě Hollywoodu, tři skutečné hvězdy, které se setkávají v různých obdobích své kariéry, lásek i zklamání… Hollywood šedesátých let minulého století se zdá být pestrým a lákavým snem, pod jeho povrchem se však skrývá skutečný drsný svět drog, alkoholu a temných vášní. Obstojí v něm mladé ženy, nezvyklé na slávu a bohatství? Jakou úlohu sehrají jejich partneři v tomto nestálém prostředí? Tyto a další otázky si klade čtenář hned od prvních stránek, na nichž ho děj tohoto legendárního románu vtáhne do sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346472/big_udoli-panenek-Wi2-346472.jpg 3.9130

Údolí panenek 1.

Vydáno: , Ikar (ČR)

Valley of the Dolls, 1966

Kniha Údolí panenek

ErčaV.

Kniha se mi dobře četla, děj nebyl nějak přitažený za vlasy, ale svým způsobem to bylo místy dost napínavé.

IvikaS

Moc se i to líbilo a přestože to nebylo žádné velké drama tak se kniha dobře četla. Dávám plný počet protože i po několika měsících stále myslím na Anne.

Zlatinka.Emilly

Přátelství tří dívek, které překonalo spoustu nehod a které Anne nikdy neobcházela, nýbrž byla vždy pohotová pomoct. Z její strany žádná žárlivost na slávu svých slavných kamarádek. Škoda, že sláva mnohdy přeroste přes hlavu a pak se z jedné kamarádky stane svi°ě. Bylo mi moc líto Jennifer, která se nedokázala svěřit a nést společně s Anne svoji tíhu. Vyřešila to po svém. I když začátek knihy se mi zdál zdlouhavý, nakonec jsem se pročetla do bodu, kdy se děj rozvinul a začal se mi líbit.

Naďa2411

Kniha popisuje děj tří dívek v průběhu 20 - ti let od roku 1945 do 1965 v Hollywoodu. Jednotlivé kapitoly jsou provázány osudem modelky, zpěvačky a herečky. Detailně se seznamujeme s prostředím ze světa umění v podobě divadla, hudby a televize. Životy tří dívek se navzájem proplétají v období hledání sama sebe, uplatnění svého nadání a talentu. Kniha ukazuje nejen moc v podobě peněž, jak je těžké, dlouhé stoupání až na vrchol slávy, ale lehké a rychlé spadnutí až na dno, vykoupené zradou nejbližších, únikem ze samoty v podobě alkoholu a „zázračných“ pilulek.

darkchipmunk
29.05.2020

Vlastně docela bolehlav. Což by se dalo říct o většině literatury, co mi kdy doporučila teta nebo babička.

terijans
19.07.2019

Tohle byla jízda. Některé části se zdály jako vystřižené z přeslazených románů, ale jiné byly ukrutně zajímavé. Pozoruhodná kniha, ráda bych ji viděla zfilmovanou :)

orinka3
14.03.2019

Kvalitní román o zhoubnosti slávy, o životě na výsluní popularity a příliš vysoké ceně, kterou se za to musí platit. Tři dívky z různých prostředí se shodou okolností ocitají blízko sebe. Každá se svými schopnostmi nakládá trochu jinak a společenský tlak v umělecké branži se nesmazatelně zapisuje na charakteru každé z nich. Román se zpočátku věnuje stárnoucí hvězdě a naše tři přítelkyně v ní mají velkou rivalku. I ony se na chvíli dostanou na stupínky vítězů, prožívají prchavé i zištné lásky - až na Annu, která je charakterově nejpevnější. Jejich velkým pomocníkem je vzhled a mládí. Prožíváme s nimi výhry i zklamání, rány, uštědřené životem, závislostí na lécích i těžkou nemoc. Konec knihy není žádný happy end. Spíš rezignace a nutný kompromis. Mohla by to být červená knihovna, ale není - člověk si jen uvědomí, že nic na světě není zadarmo a splněná touha po mediálních ovacích je jen jedna z ďáblových léček.

Petra186
19.12.2017

Zajímavé prostředí modelek, světa filmu atd. Kniha se mi líbila, osudy mladých dívek mě také zaujaly.