Údolí panenek

Údolí panenek https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346472/bmid_udoli-panenek-Wi2-346472.jpg 4 161 21

Údolí panenek série

Modelka Anne, zpěvačka Neely, herečka Jennifer – tři krásné a úspěšné ženy v magickém světě Hollywoodu, tři skutečné hvězdy, které se setkávají v různých obdobích své kariéry, lásek i zklamání… Hollywood šedesátých let minulého století se zdá být pestrým a lákavým snem, pod jeho povrchem se však skrývá skutečný drsný svět drog, alkoholu a temných vášní. Obstojí v něm mladé ženy, nezvyklé na slávu a bohatství? Jakou úlohu sehrají jejich partneři v tomto nestálém prostředí? Tyto a další otázky si klade čtenář hned od prvních stránek, na nichž ho děj tohoto legendárního románu vtáhne do sebe.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Valley of the Dolls , 1966

dr.horrible
25.07.2023 4 z 5

Viem o tej knihe od detstva. Viem aj, že z toho vznikol film s Sharon Tateovou, ale mal som to za klasiku. Nečakal som, že je to naivný, ženský román a guilty pleasure. To bolo často až smiešne, jak keby princezná objavovala obyčajný svet.
Šialený brak. Šialene návykový.
A ten úchylný nárečový preklad (SK vydanie z roku 1970), ten tomu dodával ďalší rozmer.
Ej Neely, taká som rada. Ej pána. :D

Monka0901
14.07.2022 1 z 5

Kniha ma dost sklamala. Napriek zdlhavemu zaciatku ma kniha zacinala aj bavit, ale v poslednej tretine knihy som sa do citania uz musela priam nutit a koniec ma maximalne sklamal.

ErčaV.
19.08.2021 5 z 5

Kniha se mi dobře četla, děj nebyl nějak přitažený za vlasy, ale svým způsobem to bylo místy dost napínavé.

IvikaS
19.04.2021 5 z 5

Moc se i to líbilo a přestože to nebylo žádné velké drama tak se kniha dobře četla. Dávám plný počet protože i po několika měsících stále myslím na Anne.

Zlatinka.Emilly
30.03.2021 4 z 5

Přátelství tří dívek, které překonalo spoustu nehod a které Anne nikdy neobcházela, nýbrž byla vždy pohotová pomoct. Z její strany žádná žárlivost na slávu svých slavných kamarádek. Škoda, že sláva mnohdy přeroste přes hlavu a pak se z jedné kamarádky stane svi°ě. Bylo mi moc líto Jennifer, která se nedokázala svěřit a nést společně s Anne svoji tíhu. Vyřešila to po svém. I když začátek knihy se mi zdál zdlouhavý, nakonec jsem se pročetla do bodu, kdy se děj rozvinul a začal se mi líbit.

Naďa2411
28.01.2021 5 z 5

Kniha popisuje děj tří dívek v průběhu 20 - ti let od roku 1945 do 1965 v Hollywoodu. Jednotlivé kapitoly jsou provázány osudem modelky, zpěvačky a herečky. Detailně se seznamujeme s prostředím ze světa umění v podobě divadla, hudby a televize. Životy tří dívek se navzájem proplétají v období hledání sama sebe, uplatnění svého nadání a talentu. Kniha ukazuje nejen moc v podobě peněž, jak je těžké, dlouhé stoupání až na vrchol slávy, ale lehké a rychlé spadnutí až na dno, vykoupené zradou nejbližších, únikem ze samoty v podobě alkoholu a „zázračných“ pilulek.

darkchipmunk
29.05.2020 2 z 5

Vlastně docela bolehlav. Což by se dalo říct o většině literatury, co mi kdy doporučila teta nebo babička.

terijans
19.07.2019 4 z 5

Tohle byla jízda. Některé části se zdály jako vystřižené z přeslazených románů, ale jiné byly ukrutně zajímavé. Pozoruhodná kniha, ráda bych ji viděla zfilmovanou :)

orinka3
14.03.2019 5 z 5

Kvalitní román o zhoubnosti slávy, o životě na výsluní popularity a příliš vysoké ceně, kterou se za to musí platit. Tři dívky z různých prostředí se shodou okolností ocitají blízko sebe. Každá se svými schopnostmi nakládá trochu jinak a společenský tlak v umělecké branži se nesmazatelně zapisuje na charakteru každé z nich. Román se zpočátku věnuje stárnoucí hvězdě a naše tři přítelkyně v ní mají velkou rivalku. I ony se na chvíli dostanou na stupínky vítězů, prožívají prchavé i zištné lásky - až na Annu, která je charakterově nejpevnější. Jejich velkým pomocníkem je vzhled a mládí. Prožíváme s nimi výhry i zklamání, rány, uštědřené životem, závislostí na lécích i těžkou nemoc. Konec knihy není žádný happy end. Spíš rezignace a nutný kompromis. Mohla by to být červená knihovna, ale není - člověk si jen uvědomí, že nic na světě není zadarmo a splněná touha po mediálních ovacích je jen jedna z ďáblových léček.

Petra186
19.12.2017 4 z 5

Zajímavé prostředí modelek, světa filmu atd. Kniha se mi líbila, osudy mladých dívek mě také zaujaly.

slimáčik
25.08.2017 1 z 5

Kniha ma za srdce nechytila, skôr ma niektoré pre mňa nepochopiteľné rozhodnutia hrdiniek rozčuľovali.
Tak smutne naložené s životom, ak nežijeme s ohľadom na iných.

Jája92
05.08.2017 4 z 5

Knihu jsem četla podruhé. Nejsem si ovšem jistá označením nejlepšího románu. Hlavní hrdinky,které můžeme sledovat od jejich mládí až po dospělost mi byly střídavě sympatické, ale i naprosto nesnesitelné. Anne mi občas svou životní láskou lezla na nervy. Neely jsem fandila ze začátku, velká škoda, co se z ní stalo a Jennifer, velmi smutný příběh o ženě, která milovala své tělo nade vše.

alef
20.03.2017 4 z 5

Lesk a bída Holywoodu ... na jedné straně mládí, krása, ideály a sny ... zrovna vyletět z "rodného hnízda" s touhou "objevit ten svět" ... najít bezva práci ... taky třeba úžasného a bohatého manžela ... a pak rozptýlení, zábavu, ... slávu...

... jen nezapomenout na tu druhou ... "ubohou" stránku filmové slávy ...

... vlastně nazvat tenhle příběh "současným" ... bylo možné tehdy ... kdykoli potom ... i dnes ... a asi bude i nadále :-)

olcab
01.08.2016 4 z 5

Knihu jsem četla snad třikrát a stále mě bavila. Alkohol, prášky, deprese, prostředí filmového Hollywoodu. Odpočinkové čtení :-)

Kamienkova33
23.11.2015 5 z 5

K tejto knihe sa rada vraciam, čítala som ju už asi 5krát, voľné pokračovanie tiež niekoľkokrát :-) Príbehy a životné situácie v nej sú ,,nesmrteľné", preto aj desaťročia od vydania je stále úspešná :)

ovpana
02.04.2015 3 z 5

Hezké čtení na dlouhé večery

stefi61
07.08.2014 3 z 5

Zajímavá kniha. Děj nebyl strhující, ale téma čtivé. Doporučuji

LiLinka
15.06.2014 4 z 5

Podle přebalu mě kniha nezaujala. Dva roky mi ležela v knihovně a já neměla chuť si ji přečíst. Nyní jsem jí dala šanci a líbila se mi nad očekávání. Ačkoli není zrovna nejkratší, má rychlý spád a příběh mladých slečen zavlečených do víru velkoměsta, spousty peněz a slávy je až neuvěřitelně pravdivý. Velice povedené dílo.

Ivan F
17.12.2013 2 z 5

Pre mňa stokrát prevarená voda, ktorá je navyše nudná. Alkoholické a drogové excesy ma nezaujímajú ani v reálnom živote, nieto ešte o nich čítať. Možno v roku 1966 to bolo niečo nové pre čitateľov, avšak dnes je to už len tuctový príbeh troch zhýralých cundier.

kuti
17.06.2012 4 z 5

Je to hezká knížka, o tom žádná. Ale že bych ji ocenila jako nejlépe prodávaný román všech dob?

Hollywood 60. léta 20. století

Jacqueline Susann