Učiteľ lásky

Učiteľ lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91884/ucitel-lasky-91884.jpg 4 264 44

Elizabeth Petrová, je stelesnením viktoriánskej dámy. Vydala sa mladučká za muža, ktorého jej vybral otec. Porodila dvoch synov a šestnásť rokov trpela vo zväzku bez lásky, čo ju nenapĺňal, iba ubíjal. Túžba po nehe a dotykoch ju privedie k myšlienke zviesť svojho nevšímavého manžela. A vie, že do erotických tajomstiev lásky ju môže zasvätiť iba jeden muž. Ramiela Devingtona, nemanželského syna anglickej grófky a arabského šejka, vychovali v duchu západnej kultúry, ale v duchu východnej civilizácie sa mu dostalo aj lekcií z umenia milovať. Keď sa naňho Elizabeth obráti s prosbou, aby ju naučil nepoznanému, vyhovie jej a začne ju zaúčať do tajov zmyselných pôžitkov. Hodiny teórie však oboch privedú do pokušenia, ktorému iba s námahou vzdorujú. Elizabeth si napokon musí vybrať medzi povinnosťou a lákavým zakázaným ovocím.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Lady´s Tutor , 1999

kvetuse3368
04.04.2017 5 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že se ve svém věku něco přiučím :-D , ale pak se děj rozeběhl a nemohla jsem se odtrhnout

PetiJelinkova
09.01.2017 4 z 5

Tato kniha mě nejprve moc nebavila, ale ve chvíli, kdy se tam objevila i detektivní zápletka, tak jsem knížku dočetla jedním dechem :)

xindl007
22.11.2016 4 z 5

Sáhla jsem po ní na doporučení kolegyně. Jsme zde svědky pozvolné proměny hlavní ženské postavy - kdy z úplně neznalé ženy, jež se bojí nahlas vyslovit byť jen jedno slůvko s erotickým podtextem se z ní stala žena, která je ochotná vše vyzkoušet a ničeho se nelekne. A detektivní zápletka knížku okořenila.

beruslava
12.10.2016 5 z 5

Pětihvězdu si šetřím pro knihy, které se mnou rezonují. Třeba se prostě trefila do té správné chvíle v mém životě. Srdeční záležitost. Jednoznačně.

aachilovka
31.08.2016 3 z 5

četla jsem se zájemem, občas mne to trochu nudilo ale musím říci že docela dobré

Karolína18
31.05.2016 1 z 5

Celou tuto knihu bych shrnula slovy: To ale byla blbost!
Vážně nechápu, jak si čtení tohoto příběhu mohl někdo užívat. Nejvíce mě rozčilovalo, že jsem si často říkala, co to vlastně čtu? Jak jsem se dostala najednou úplně někam jinam? Nemyslím to obrazně, ale podle mě některé pasáže nedávaly smysl.
Nechci příběh jen hanit, ale vážně jsem tam nenašla nic jiného krom ohraného téma a obrovského množství sexu zabaleného do zamotaného balíčku. Nikdy víc!

evelýny
28.04.2016 4 z 5

Přestože jsem byla přesvědčena, že v tomto druhu literatury mě již nic nepřekvapí, tak této knize se to povedlo. I když je to pár odstínů šedi zabalených do viktoriánské doby, i když pozorný čtenář ,,detektivní zápletku" rozlouskne skoro v počátku, navzdory erotické gymnastice na konci příběhu mě kniha opravdu bavila. Do šablonovitého zpracování současných erotických románů rozhodně nezapadá. Příjemné překvapení, ale na plný počet bodů to u mě není.

petvet
24.05.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem měla rozečtenou asi 2 měsíce - nejprve mě vůbec nebavila, špatně se mi četla (je psaná v er fromě); jednoduše řečeno - chtěla jsem ji odložit. Ale nakonec se ve mně něco zlomilo a knihu jsem dočetla. Musím ale říct, že byla opravdu zajímavá.
Byla to taková malá detektivka :) ... zajímalo mě, jak to nakonec dopadne mezi Elizabeth Petreovou a lordem Safyrem, kdo ji chtěl zabít...kdo je milenkou pana Petrea...a spoustu dalšího.
Závěr byl opravdu hodně zajímavý. Budete překvapeni.

Napřed jsem dala 3* ... ALE po pěti dnech od prvního hodnocení - musím dát alespoň 4*. Nějak se mi vše sleželo v hlavě a kniha byla až na trochu nudnější začátek fakt dobře napsaná.

Muhibbis
19.03.2015 3 z 5

Takto... Kniha sa mi páčila na štyri, erotické scény boli lahôdkové a ani tam nebolo priveľa cukrovej vaty. Dej bol zaujímavý, vzrušujúci a pôsobivý, takže to nebolo len také "porno pre ženy". V porovnaní s Fifty shades je to rozhodne skvost, aj keď len vo svojej kategórií (t.j. červená knižnica). Hlavná hrdinka bola zjavne priamo skonštruovaná na to, aby priemernej čitateľke pripadala sympatická - a podarilo sa! Ostatné postavy tiež zaujali, od šibnutej matky Elisabeth až po Muhammada, Ramielovho sluhu a kvázi otca. Dej dával zmysel a vôbec, ale jedna vec ma naštvala tak veľmi, až som musela hodnotenie znížiť o hviezdičku - Orient. Orientálne stereotypy ma vedia v knihe vždy poriadne naštvať, ale toto bolo niečo extra. Arabský svet a zmyselný?! WTF?! Možno tak pre človeka, ktorý o ňom čítal akurát tak Voňavú záhradu a Tisíc a jedna noc... No pozrite sa mi do očí a povedzte, že na svete existuje literatúra, ktorá čosi podobné vo svojom porfóliu nemá! Dokonca aj viktoriánska literatúra mala Lady Fuckingham, a znamená to snáď, že to bola zmyselná doba?! Nie, len že Wilde bol tak trochu prasák (ako toľko moderných autorov!). Ešte horšia bola zmienka o ženách z háremu fajčiacich šišu - všade sa o tom píše, všade sa to maľuje, ale nie je to pravda, v tých časoch bolo nemysliteľné, aby žena fajčila, aj v Európe! Vodnú fajku fajčili starí deduškovia v kaviarňach, a nie ženy v háremoch! A do tretice ma dostala baklava - to je predsa grécky dezert, odkiaľ by ho Ramielova mama poznala?! Takže sorry, len z osobnej zaujatosti proti všetkým orientálnym stereotypom...

modranka
25.02.2015 5 z 5

Poetická kniha, ktorá nás prenesie do historického Anglicka. Je to vlastne historická romanca s erotickými kapitolami. Musím napísať, že sú tam aj jedna dve pornografické scény, ale zahŕňa aj obyčajný život jednej aristokratickej rodiny, ktorá je poznačená inou sexuálnou deviáciou (úchylkou). Učiteľom lásky je vlastne kniha z 18. storočia, ale praktickú stránku obstará muž, ktorý má skúsenosti z háremu. Erotika je zameraná na ukojenie ženy, mužské uspokojenie je zahrnuté len ako vyvrcholenie aktu. Preto je zrejme cieľová skupina čitateľa ženské publikum, ale ja by som odporučila, aby si knihu prečítali najmä muži.

Kabi
24.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila. Pěkně se četla a příběh byl velice poutavý.

PomněnkaPrvní
23.09.2014 5 z 5

Jak často se Vám stane, že hltáte každé slovo, každý řádek až do konce romantické knihy? Že studujete kód ISBN, jestli tam přecejenom ještě něco nenajdete? Většinou mi samotné konce knih až tak záživné nepřijdou, ne však tato. Úžasné. Je to psané s citem. A je to hodně vzrušující. Hodně moc. Zajímalo by mě, jak velké měl Ramiel dlaně (ty moje jsou asi malé ;). Na to děložní hrdlo se budu muset přeptat svého gynekologa, protože ač velmi lákavé, prostě se mi to nezdá ;)) P.S.: Jestli Vás zaujala postava sluhy Muhameda, přečtěte si povídku Muž a žena (z knihy Výchova lady Lucindy od více autorek).

adrianna0305
15.07.2014 5 z 5

I když název knihy děsí, že se bude jednat o přesládlý příběh plný cukrování, byla jsem mile překvapena "detektivní" zápletkou - víc prozradit nemůžu. Líbila se mi i doba, do které je děj knihy zasazen.

mazlak
29.03.2014 5 z 5

Pěkný odpočinkový příběh. Odvážná žena,se rozhodne oživit manželství. To se ji však vzhledem ke zjištěným skutečnostem nepodaří. Získá však lásku jiného muže, a tím i vše, po čem toužila a pro co se byla ochotna se obětovat. Knize nechybí láska ani detektivní zápletka. Velmi dobře se čte, je energická a místy dosti napínavá. Doporučuji.

karbulka
06.12.2013 3 z 5

Začátek mě moc nebavil, ale nakonec jsem se začetla a zbytek knihy nebyl vůbec špatný.

janno69
02.10.2013 5 z 5

krásná kniha, s netradiční velmi zajímavou zápletkou....

evasamankova
10.09.2013 4 z 5

Velmi erotická kniha s detektivní zápletkou. Je v ní velká dávka poezie, což je rozhodně ku prospěchu vlastní fantazie. Osvěžující oproti dnešnímu boomu trochu už šablonovitých erotických románů.

Saskie
07.09.2013 5 z 5

Moc se mi líbila, krásně napsáno a děj měl spád.

Kamilajznik
27.08.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, celkem změna oproti tomu "moderní" pojetí erotiky. Navíc ta doba, to jak si vykali, ty způsoby chování, co se smí a co ne. Prostě úplně něco jiného. ale velmi příjemného. Mohu jen doporučit :-)

malazluta
29.07.2013 4 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky.