Učedník a válečný mág

Učedník a válečný mág https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355145/mid_ucednik-a-valecny-mag-NXx-355145.png 5 200 37

Učedník série

Fletcher a jeho přátelé, pronásledovaní orckými šamany a divokými démony, se musí stůj co stůj vrátit z území Aetheru zpět do vlastního světa a ubránit ho před orckou hrozbou. Fletchera ovšem čeká ještě mnohem obtížnější úkol: úhlavní nepřítel albínský ork Chán se chystá se zničit Hominum a pobít jeho nejbližší. V rozhodujícím boji se s ním musí Fletcher střetnout sám.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Alpress

The Battlemage , 2017

1259
31.01.2018 5 z 5

Super závěrečný díl. Sice mě trochu zamrzelo před koncem, že to bylo trochu smutný, ale zase mě potěšil šťastný konec.

ginga@post.cz
16.01.2018 4 z 5

Rád bych řekl, že tento díl byl lepší, než ty dva předchozí, bohužel tomu tak není. Jsem rád, že se mi dostala do rukou, ale první dva díly byly o mnoho lepší. Možná je to tím, že se v ní vyskytuje mnoho důležitých událostí a méně těch okrajových, které dělají učedníka tím, čím je. Jediné co mi opravdu vadí je, že tato kniha má až příliš šťastný konec a podle mě celkem nereálný. Jinak bych ovšem chtěl zdůraznit, že si autora velmi vážím a nelituji ani jednoho řádku, který jsem od něj přečetl.

Wolf012
02.01.2018 5 z 5

Co dodat, brutální naslapana kniha od začátku do konce

RemiBlack
23.12.2017 4 z 5

Jako první, válečný mág byl lepší, než předchozí dva díly dohromady. Úplně skvělá byla část, kdy budovali, trénovali vojsko atd. Ale strašně se zlobím na Jakova. Obzvlášť mě dostala (v dobrém smyslu) jistá oběť dvou bojovníků, to bylo fakt silné.

Často se mi zdálo, že nám autor až moc okatě hraje na city. Ještě musím vytknout do očí bijící epilog, který říká: "Ať už je to u konce." Celé sérii u mě chybí ta jiskra, která by ji odlišovala od všeho, co znám. Nějaký punc výjimečnosti, šokující zvrat, cokoliv. Opět mě nechápejte špatně, Učedník se mi líbil. Ale nebyl TOP...

Janičta
04.12.2017 5 z 5

Určeno pro mladší čtenáře, ale pobaví se i starší :-)

LilianaFalcon
01.12.2017 4 z 5

Tak 3,5 hvezdicky, protoze ten konec?!
Asi proto, ze jsem holka, jsem tak trochu doufala v uzavrenejsi konec. Nepotrebuju rovnou svatbu a Zili spolu stastne az do smrti, ale...
Zkratka a dobre po naprosto bombovy dvojce me autorova snaha se nezaprodat happy endu trochu nastvala...

Lafix
24.11.2017 5 z 5

Nemohla jsem se od ní odtrhnout, jak byla napínavá

jatro
20.11.2017

trilogie byla paradni a cestlo se to samo na jeden nadech jen by me zajimalo jestli se prelozi i Othellova a Arkturova vedlejsi linka. V anglictine to bylo vydano 2015/2016

elishebah
14.11.2017 5 z 5

Velice chytlavý děj, a když ji začnete číst, tak vás nepustí dokud ji nedočtete. Rozhodně doporučuji celou trilogii.

Nelly
13.11.2017 4 z 5

Poslední díl skvěle začal, uprostřed se táhl, ale konec to zachránil. Sice psáno asi pro jiné čtenáře, než jsem já, ale napsáno je to čtivě, zajímavě a kluky jistě potěší.

jennefer
25.10.2017 4 z 5

Celá trilogie dělá autorovi čest. Bavila mě, vždy jsem každou knihu zhltla. A poslední díl? Nemohl to napsat lépe:-)

Charlota007
22.10.2017 4 z 5

Skvělý závěr trilogie. U jiných sérií se občas autor vyčerpá na prvních dílech a nedokáže sérii důstojně zakončit, ale tady se to určitě nestalo. Velká bitva na závěr a celkově celá kniha se četla jedním dechem.

pejty
12.10.2017 5 z 5

Tak tato kniha se přečetla jedním dechem. Nejlepší byla střední pasáž, kterou jsem si zamiloval a úžasný akční závěr byl už jen třešničkou na dortu. Když se tak nad knihou zamyslím, tak vlastně neměla hluchá místa a to je to, co na knihách mám tak rád. Doufám že přibydou další díly, protože tato série si mě získala.

milunka21
08.10.2017 5 z 5

Autor se překonal. Závěr je mnohem lepší než předchozí díly.

Deaner
25.09.2017 5 z 5

Spoiler !
Tuto knihu musím rozdělit na čtyři části: 1. Aether, 2. Trpaslíci, 3. Budování svého kraje, 4. Válka.
Od prvních třech části knihy jsem nemohl odtrhnout oči, napínavý text, kdy chce člověk vědět jak to vlastně dopadne, nebo jak si poradí a vyřeší problém. Záživné, čtivé.
Poslední část, Válka, začátek super. Ochrana průsmyku byla zajímavá, i když místy až k podivu jak to, že tam ještě všichni stojí a nepadli a Drakon ve vzduchu kosí démony jako nic. Nakonec mě vůbec nezaujal souboj s Chánem, prostě jsem věděl že ho nějak porazí, hlavně ať to mám za sebou a je mrtvej.
Poslední stránka, kdy se shledá se svojí matkou a je happy end to nějak zakončil, bohužel že se tam nerozvinul více vztah se Sylvou (i když oba vědí že to nesmí, protože je ona elf a on člověk).
Tuto sérii hodnotím jako velice zdařilou, čtivou. Bohužel souboj s chánem ve mě nevyvolal ty potřebné emoce abych se o hlavního hrdinu bál. Pro mě za celou sérii 99%.

hadis9144
23.09.2017 4 z 5

Z predešlích dílu jsem byl dotovej. Ale teanto díl .. no byl stejne dobrej jako predesli díly ale konec ten mi to pekne zkazil....tedy 90% bylo super, ale to ze sním Sylva nebyla a tak proste ( kazdy chápe ) to me tedkon mrzí a mám to pořád v hlavě. Dal bych cokoli kdyby byly další díly :( ale to asi uz nebudou co? ....

Hkal
22.09.2017 5 z 5

100% je málo dal bych 112% kdyby to šlo.