Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry

Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218015/ucebnice-sachu-pro-samouky-zacatecn-nea-218015.png 5 7 3

Netradičním způsobem - využitím učebních diagramů a testů - se pomocí této učebnice může vnímavý čtenář rychle naučit hrát šachy.

Rihatama
27.04.2020 5 z 5

Učit se šachy sama z učebnice (a z internetu, pochopitelně :) chce docela dost disciplíny a sebekázně. Oplývám vším tak průměrně, řekla bych. Učebnici jsem ale nakonec prošla a základy šachu snad taky asi konečně mám. Ale tohle je komentář k Pliskově učebnici šachu a ne k mým šachovým schopnostem. I když, právě proto, že jsem zjevně základy šachu pochopila, vč. rošád, braní en passant etc., zejména mi vyhovovaly učební diagramy a testy po každé kapitole s výsledky na konci učebnice, stejně jako žádné přespříliš složité vysvětlování (ne více, než je složitá samotná šachová hra), a i když u šachovnice strávím pokaždé dlouhý čas, než některou figurou táhnu, mám za to, že pan Pliska odvedl vážně dobrou práci.

"Vždy mi bylo trochu líto člověka, který nerozumí šachům, právě tak jako člověka, který nikdy nepoznal lásku. Šachy tak jako hudba a jako láska dokáží učinit člověka šťastným." Německý šachový mistr Dr. Tarrasch. Tomu říkám inspirace, aby to člověk aspoň zkusil. A když už jsem zvládla bridge (byť žádná vysoká úroveň), šachy bych mohla taky :-)

hlavin
17.06.2016 5 z 5

Podle mého názoru nejlepší učebnice šachu pro začátečníky. Velmi doporučuji pro zájemce o tuto skvělou hru.

konicekbily
17.10.2015 5 z 5

Velice dobrá učebnice pro začátečníky, je vhodná i pro samouky.

Karel Pliska
česká, 1943
1996  95%Učebnice šachu pro samouky
1999  92%Učebnice šachu pro samouky - pokročilí
2014  94%Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry
2000  90%Učebnice šachu pro samouky - středně pokročilí
1990  80%Učebnice šachu pro samouky, začátečníci, 1. část

Kniha Učebnice šachu pro samouky, začátečníci s historií a pravidly hry je v