U Kafky v kuchyni

U Kafky v kuchyni https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8705/u-kafky-v-kuchyni-8705.jpg 4 10 3

Světová literatura ve 14 receptech: pokud jste si někdy říkali, jaké by to asi bylo jít na večeři k Franzi Kafkovi, Jane Austenové nebo Raymondu Chandlerovi, pak toto je kniha pro vás. Recepty Marka Cricka mají formu literárních hříček, které napodobují styl slavných spisovatelů od Homéra až po Irvina Welshe.

Literatura světová Povídky
Vydáno: , BB art

Kafka´s Soup , 2005

reader11
17.08.2023 2 z 5

Tak nějak by asi vypadala literární cvičení studentů školy tvůrčího psaní se zadáním: napište jednoduchý recept formou, stylem a jazykem jednoho ze světových spisovatelů. Nějak netuším,co jsem si z knížečky měla vzít, jako hříčka nebo zajímavost pro milovníky vaření nebo klasiky světové literatury (ale na to jsou recepty příliš zástupné a jednoduchoučké a příběhy téměř bez děje.

lassse
25.06.2018 4 z 5

Je vidět, že autor si s touhle knížečkou opravdu vyhrál. Mě se to líbilo a mohu jen doporučit.

Petrvs
19.05.2012 5 z 5

Jsem vcelku překvapen nízkým počtem (navíc poněkud nelichotivých) hodnocení a nulovým počtem komentářů.

Přitom v zahraničí se jedná o mimořádně úspěšnou záležitost výborně přijímanou odbornou kritikou i veřejností (v Chorvatsku dokonce prodávanější než Šifra mistra Leonarda). A u nás nic...

Škoda - bráno jako literární vtip(-y) jedná se o kromobyčejné, svěží, neotřelé a dosti zábavné dílko (podle kterého bylo lze možno dokonce i krmi sobě připravit). Samozřejmě je záhodno mít načtené autory, s nimiž se jde do hrnce a na pekáč (nebo mít aspoň základní představu o jejich tvorbě).... u Kafkovy japonské polévky a Chandlerovy skopové kýty jsem se bavil přímo královsky a těm, kteří znají aspoň polovinu autorů braných na prkénko, nemohu nedoporučit.

PS: pokud se tu někdo zajímá o divadlo, tak tahle knížka je více než vhodná pro scénické čtení; hodně se čte venku a zažil jsem na jednom představení i u nás, výborné...