Tymiánové dopisy ekniha

Když Katerine zemře babička, zanechá jí po sobě záhadnou krabičku na koření, která obsahuje arménsky psané dopisy a deník. Katerine se vydává na cestu, která ji zavede daleko od domova a hluboko do minulosti. Na Kypru, kam se odjíždí schovat před bolestí ze ztráty milované osoby, se setkává s Arou, mladým Arménem, jenž se jí stane průvodcem nejen po babiččině minulosti, ale i po současné kyperské arménské komunitě. Temné obrazy z období arménské genocidy a následné diaspory, od níž v letošním roce uplynulo již sto let, vyvažuje srdečný humor a postavy, které vám přirostou k srdci a s nimiž se nebudete chtít rozloučit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292890/tymianove-dopisy-Gu6-292890.jpg 496
Vydáno (ekniha), Argo

The Spice Box Letters

Kniha Tymiánové dopisy

ANDY28

Tato knížka mě pořád přitahovala a jsem moc ráda, že jsem po ní sáhla. Životní tragédie a štěstí proloženy skvělou kuchyní a vtipem nedostanu z hlavy ještě hodně dlouho.

aralka

Působilo to na mě velmi ukvapeným narychlo napsaným dojmem, jak se říká horkou jehlou spíchnuté, celkově jaksi neprofesionálně napsané.... no nicméně děj nebyl špatný, odehrával se ve dvou časových rovinách... vnučka zkoumá tajemství babiččina života prostřednictvím deníku, který byl objeven až po její smrti, navíc je napsaný v Arménštině, kterou neovládá... vydá se na Kypr, kde nejen odhalí babiččino tajemství, ale najde i svoji lásku... ano je to trochu červenoknihovní, ale nepřekračuje to únosnou mez, zajímavé pro mě byly popisy arménské genocidy a různé kulinářské speciality z této oblasti....

Usignolo
10.12.2019

Knihu jsem si koupila od kamarádky jen proto, že je z prostředí Kypru, který s manželem milujeme. Sama bych po ní nikdy nesáhla, bála bych se, že to bude moc drsné. Bylo, ale když už mi bylo ouvej, přenesla mě autorka zpět do doby vypravěčky, tak se mi na chvilku zase ulevilo. Dozvěděla jsem se nové věci z historie, přenesla se zpět na dovolenou a i se trošku podojímala :-) Moc vám Tymiánové dopisy doporučuju.

pavpaz
05.11.2019

Velmi dojemný příběh, i přesto, že obsahovala spoustu smrti. Některé části byly méně zajímavé, jiné jsem doslova hltala.

Šárka_D
26.08.2019

Zajímavé téma, které však formou připomínalo slohovou práci snaživé gymnazistky. Příšerné šroubované dialogy, ploché postavy, limonádový závěr, předvídatelnost.

Hanjimka
19.03.2019

Odpočinková, ale i dojemná a zajímavá kniha. Netušila jsem že se tohle všechno dělo na celém světě. Nějak se na genocidu v mém dějepise zapomnělo. Škoda že se celá rodina nestihla setkat. Líbilo se mi to.

MiliKry
20.11.2018

Chvíli mi trvalo než jsem se zacetla. Knížka pěkná, ale šálek mého čaje to není.

veronika0382
14.09.2018

Nádherný příběh, u kterého jsem polovinu probrečela, tak silný, skutečný, bolestný a poutavý. Je v něm kus naší historie, o které jsem netušila, jak moc byla krutá… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

Losing it
Losing it