Tygrova plavba

Tygrova plavba https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163523/bmid_tygrova-plavba-163523.jpg 5 374 58

Třetí kniha Tygří ságy. Nebezpečí. Žal. Těžká rozhodnutí. Vydrželi byste na svou pravou lásku čekat až do skonání věků? Po přímém střetu s Lokešem, dávným nepřítelem bílého i černého tygra, zažívá Kelsey další šok. Její milovaný Ren se sice vrátil ze zajetí, ale vůbec se na ni nepamatuje. Navíc mu její blízkost přináší fyzickou bolest – každý dotek je pro něj hotové utrpení. Přesto Kelsey s oběma bratry pokračuje v boji za prolomení kletby. Aby dosáhli kýženého cíle, musejí se setkat a utkat s pěti lstivými draky, z nichž některým jako by smysl pro fair play nic neříkal. Kromě toho Ren tak nějak nemá jasno ve svých citech a Kišan v nich zase má jasno až moc. Kelsey to zkrátka jako obvykle nebude mít vůbec jednoduché.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Tiger's Voyage , 2011

lucie2371
17.01.2017 5 z 5

Opět nádherný další díl Tygří ságy! Už se nemůžu dočkat až se vrhnu na poslední díl této série :)

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Já fakt nevím! Ren... ten je boží, skvělý a... a... prostě úžasný!!
Kišan... no nevím.
Fandím Renovi.

Dominka09
03.12.2016 5 z 5

příběh přesně podle mého gusta :) díky tomu, že je kniha psaná "ich" formou, jsem se do příběhu dokázala vcítit a prožívat jej s hlavní hrdikou..na konci jsem dokonce i plakala...mohu jedině doporučit :)

Brambu
23.10.2016 4 z 5

Takové tríznění... Láska hold bolí a o tom nás tento díl přesvědčí víc než dost. Příběh dostává ten správný šmrnc a kočkování pokračuje dál. Zase jsme o kousek blíž k prolomení kletby a je to čím dál těžší a náročnější. Nechybí tu draci, kraken, žraloci a mnoho dalšího. Zkrátka moje posedlost se jen prohlubuje a už jsem moc zvědavá, jak tohle všechno vlastně dopadne...

venacava
24.09.2016 4 z 5

Krásná kniha, oba bratři našli své místo v mém srdci!

anonym02
11.09.2016 4 z 5

Teda nevím jak vy , ale já fandím Renovi :-P

KateChatt
19.07.2016

Úžasná kniha jako vždy. Trochu mě překvapil můj nynější pohled na Rena a Kishana. V prvním díle byl Kishan jenom mladším bratrem Rena, nevybouřený puberťák a teď je tak vážný a starostlivý. Ani na Rena se nedívám stejně jako v prvním díle, dřív to pro mě byl princ z pohádky a teď mě občas trochu štve, ale musím uznat, že básně má skvělé :)

adulikrow
28.12.2015

Celkově se mi líbí námět série, to, jak autorka píše, romantika, ale i napětí:-) moc doporučuji!

LyP
03.12.2015

tento díl se mi zdál nejlepší ze všech ale všechny byly jinak super.

Sabii14
19.08.2015 5 z 5

Úžasný! Zatím mě tenhle díl bavil nejvíc. Moc si přeju aby Kelsey byla s Renem ikdyž mám ráda i Kišana, ale Ren je Ren :-)
Kniha byla plná dobrodružství, lásky i zábavy.
Konec byl velmi dobrý a jsem moc zvědavá jak to bude pokračovat..

Monisek.B
16.08.2015 3 z 5

Uff, konečně jsem to dočetla. Už už jsem si myslela, že to nezvládnu. Ne, že by to bylo tak hrozné, ale prostě mi to přišlo tak strááááášně zdlouhavé a tak hrozně otravné, že si budu muset dát nějakou dobu pauzu, než si přečtu další díl. Kelseyiny myšlenkové pochody mi občas vadily a celkově se to furt točilo jen ohledně jejich milostného trojúhelníku, že mě to prostě moc nebavilo. Ale jinak je to prostě průměr, už jsem četla i mnohem horší :)

NikiMedy
24.07.2015 4 z 5

Obsahuje spoilery!

Jak začít?...Kniha se mi líbila méně než předchozí dvě, hlavně kvůli drakům (ty mám opravdu ráda, ale do téhle ságy mi nějak nezapadali). Bylo to prostě už moc nereálné. Další věc kvůli které dávám jen 4 hvězdičky a ne 5 bylo rozhodování Kelsey, kterého z bratrů si vybere. Přesně souhlasím s komentářem níže: Rozhodovala se mozkem a ne srdcem což mě dost naštvalo. Nemusela se hned vrhnout do náruče Kišanovi, když měl Ren amnestii, to za prvé a za druhé: Poté co si Ren vzpomněl měla zůstat s ním, protože tak to cítila, a ne se rozhodnout pro Kišana ze soucitu, aby mu neublížila, protože tak ublížila všem ještě víc, když věděli co Kels cítí a pak lže a dá Kišanovi planou naději. Tohle prostě mohlo být lepší, nesnáším milostné trojúhelníky, když holka něco cítí ale zůstává s tím druhým. Ale jinak samozřejmě úžasná kniha jako všechny z tygří ságy.

Arya26
17.05.2015 5 z 5

Shrnutí jedním slovem: nejlepší díl z série (zatím :D)
Opravdu tento díl byl zatím nejlepší. Je to asi tím že tam byl jak Kišan tak i Ren. Výborní také byli i draci ,kteří mi svým způsobem přirostli k srdci. Už se dostávám k milostnému trojúhelníku. Ren alá ,,vygumovaný´´ mozek mě neskutečně iritoval. Sice se ji snažil ochránit ,ale choval se jako pitomec. Kišan se zachoval hodně hezki a fandila jsem mu. Ani se nedivím ,že si Kels nemůže vybrat :) a byla jsem ráda že Kišana bez milosti neopustila. V knize bylo vyvážené množství všeho co mám na tygří sáze ráda.
I po tom všem (a hlavně po návratu Renovi paměti) musím říct ,že Kelsye a Ren k sobě patří a je mi líto Kišana (bohužel se Kels neumí rozdělit na půl). Největší záhadou je co ti chlapi na ni vidí a je šok ,že už i Lokeš se pomátl.
Zkráceně musíte si to přečíst!!!

Arya26
17.05.2015 5 z 5

Shrnutí jedním slovem: nejlepší díl z série (zatím :D)
Zkráceně musíte si to přečíst!!!

warca
30.04.2015 4 z 5

Tenhle díl byl trochu slabší. Něco jako bývají přechodové díly v sérii. Taky mě už nebaví nerozhodnost v ohledu Kišana a Rena. Jsem zvědavá na velký konec série!

Ellbereth
28.04.2015 4 z 5

Dobře se to četlo, zajímavý námět, ale opět to samé co u druhého dílu.....téměř 200 stránek nudy, kde autorka sáhodlouze popisuje žabomyší války mezi zaláskovaným trojúhelníkem. Mladší generace to asi baští :-D pro mě už je to dost nezáživné a zbytečně rozpitvané do detailů. Zbytek knihy utekl o mnoho líp, fantasy je to dobré. Fajn a vcelku neotřelé nápady, bylo to napínavé. Musím říct, že už od druhého dílu prostě fandím Kišanovi. Ren mi začíná čím dál víc připadat jako manipulativní hajzlík, ale obávám se, že to stejně vyhraje on :-D Každopádně dočtu i čtvrtý díl, zvědavost mi nedá. Jen bych uvítala akci dřív než téměř až v půlce knihy.

Selena2000
11.11.2014 5 z 5

Ani třetí díl Tygří ságy mě nezklamal.
Tak začnu asi tím, že kvůli ceně okolo 350 korun a výrazným nesouhlasem táty mi knihu koupit, jsem knihu dostala na narozeniny (což je asi 3 měsíce od čtení předchozích dvou dílů).
Přemýšlela jsem nad tím, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Autorka opět všechno popisuje do detailů a hlavně detailně popisuje čínskou mytologii - především draky. Je vidět, že autorka si dala velmi záležet na vsunutí kulturní vložky - vysvětlování různých čínských tradic, svátků, zvyků a bájí je opravdu důkladně propracované.

Co se naše milostného trojúhelníku týče, u mě nastala základní změna. Celý první díl jsem totálně žrala Rena, první polovinu druhého dílu taky, druhou polovinu jsem mu fandila tak na 70% a těch zbylých 30% jsem dávala Kišanovi. Od prvních stránek tohohle dílu jsem si opakovala: "nech Kišana plavat, Ren je lepší". No jo, jenže Ren fakt lepší nebyl :D Totálně mě štval a tak jsem v týmu Kišan. Ren se choval bezohledně, tvrdohlavě, nafoukaně, chamtivě..... Kišan. Bože můj, tak skvělej Kišan snad ještě nikdy nebyl ♥♥♥ - byl milý, ochotný, laskavý, nesobecký... Nechci zase nějak hrozně spoilerovat, ale tohle jsem napsat musela.
Kelsey mě vůbec neštvala, nevytáčela. Pan Kadam byl klasicky takový hodný dědeček :D

Připouštím, že děj byl malinko, malinko přehnaný, ale zase souvisel s báje a ty jsou kolikrát přehnané a nepravděpodobné. Konec byl na můj vkus moc rychlý a moc "akční". Obdivuju Colleen že dokázala přes všechny překážky a zápletky zachovat děj romantický - přesto humorný. HUMOR - v některých pasážích jsem musela odložit knížku a začít se smát jako blázen. Asi třikrát mi opravdu vhnaly slzy do očí :)

Dávám 5*. Takhle na mě celá kniha působila a nemůžu se dočkat až dokončím sérii - přesto, že to pro mě bude asi hrozně smutný :( :DD

Simona99
28.09.2014 5 z 5

Tak už mám konečně přečtený i 3. díl této super ságy!
Děj knihy se mi opět velice líbil. Ale musím říct, že Kelsey a Ren se chovali k sobě hrozně, možná ke konci se to trochu srovnalo. Ona si prostě neudělala jasno v tom, koho vlastně chce. Podle mě by se i přes to všechno, co se stalo hodila k Renovi. Jenže ten jí fakt hnusně ublížil tím, jak se k ní choval. Nechápu, proč se snažil se jí vyhíbat, když by to úplně normálně šlo, kdyby byli spolu si myslim. Ale to už je teď jedno, doufám, že se zase dají dohromady.
Jinak Kišan mě hodně překvapil, tím jak se choval a jak se úplně změnil ve skvělého chlapa! Kišan je prostě kamarád, který Kelsey nikdy nezradí a pomůže jí i v nejhorší situaci. Rozhodně jí teď byl blíž než Ren...

Jsem fakt zvědavá, jak to dopadne v posledním dílu!! :) Těším se na Vánoce!!

Roselunda 1928
27.09.2014 4 z 5

(mohou tu být spoilery!)
Ano, táta mi ty knihy koupil a dal mi je za poznámku! :D

Většina lidí tady píše, že se jim tenhle díl z prvních tří líbil nejméně. Já musím souhlasit, pokud nepočínám čtyřku. Líbilo se mi to víc než čtyřka. Teď ale k ději knihy. Věděla jsem, jak to asi bude probíhat. Přijde mi ale zbytečné, že se Kelsey líbí skoro každému muži, který ji spatří. Od zlatého draka jsem podle komentářů některých uživatelů čekala víc, já mám nejradši asi draka bílého. Ale asi se půjdu vyjadřovat spíš k jednotlivým postavám.

To, že se Kels nechala ostříhat, mi nevadilo, mojí vysněné Kels kratší vlasy sluší :). Spíš nechápu její chování. Že byla na Rena naštvaná, když se s ní rozešel, chápu, ale proč chodí s Kišanem? Měla si dát pěkně v klídku horkou koupel a všechno si ujasnit. Podle mě si Kels v žádném případě Kišana, toho, co jí vždycky pomáhá a dokáže jí rozesmát nezaslouží!

Z Rena se mi trochu dělalo špatně. Ke Kelsey se choval strašně. Za to a ještě neco málo odebírám jednu hvězdičku. Randi byla strašná. Je mi z ní špatně ještě víc než z Rena. Taky nechápu, proč byl Ren tak rozzuřený, když se Kels ostříhala! Nebudu si tu věčně stěžovat, shrnu to do jedný věty: Je to takovej debil, že nemám slov. Kelsey si nezsalouží. Podle mě by kažgá měl zůstat sám. Jen bych dala dohromady Kišana s Nilimou :)

Naproti Renovi Kišan byl super. Ke kelsey se choval úžasně. Mám ho teda radši než Rena.

Pan Kadam taky. Jedna z nejlepších postav!

Wes mi přišel trochu zbytečný. Ale ušel.

Prostě, na čtení v autobuse a otravování kámošek ideální. Titul Nejlepší kniha století ode mě ale s přehledem nedostane.

Roselunda 1928
19.09.2014 4 z 5

Doufám, že bude mít táta co nejdříve neodolatelnou potřebu utratit 778 Kč za zbývající díly Tygří ságy :)

draci Indie láska kletba romantika milostný trojúhelník

Colleen Houck
americká, 1969