Týden blázna

Týden blázna https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4342/bmid_tyden-blazna-3So-4342.jpg 4 113 46

Lehce esoterický román Týden blázna je napínavým příběhem muže, který v jediném okamžiku ztrácí své blízké, svou rodinu, ale hlavně sám sebe. Po letech tápání ho náhodná krizová situace probírá ze stavu přežívání a on během jednoho týdne dokáže s pomocí svých nových přátel najít svou ztracenou mysl a postupně znova sám sebe. Pomocí tragických i šťastných náhod buduje nové vztahy se svými nejbližšími a svůj nový postoj k životu. Strhující příběh ústí až v téměř kriminální finále.... celý text

kveta1410
01.03.2019 5 z 5

Čte se rychle. Dobrá česká detektivka, zajímavý příběh.

MakiMel
21.02.2019 5 z 5

Pokud bych se zaměřila na klišé a happy endy, asi bych moc dobře nehodnotila. Stejně tak závěr ve smyslu "a žili spolu šťastně až do smrti". Ale! Navzdory nedostatku volného času jsem tu knihu přečetla v průběhu dvou dnů, zůstala jsem kvůli ní dlouho do noci vzhůru a nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedošla na konec a nevydechla obdivné wow. A jestli právě takový zážitek nema dobrá kniha přinést, tak už nevím. Možná mi jen sedí víc to duševno, které se celou knihou táhne.

knihovniceS
29.01.2019 5 z 5

Příběh mě upoutal od prvních řádků a je poutavě vyprávěn až do poslední stránky.

New-radus
15.12.2018 1 z 5

Nebýt čtenářské výzvy, knihu bych odložila snad v první čtvrtině. Stále jsem čekala, jestli se to třeba nějak zajímavě vyvine a ono nic. A doslov zabil definitivně celý tento brak.

Sůvazknihovny
03.09.2018 5 z 5

Další skvělé čtení od paní Černé. Styl psaní se mi líbí, čte se samo. Pěkný příběh, o kterém ještě dlouho přemýšlíte. A ne jenom o příběhu samotném, ale o karmě, chování lidí, zákonu rezonance... A to, že příběh skončil dobře, mi nevadí. Vždyť naše životní příběhy také končívají dobře.

micha-ella
06.08.2018 3 z 5

I přes zajímavý námět u mne žádné velké nadšení. Přišlo mi to takové prvoplánové, v detailech nedotažené, moc ,,české".

petunkav
02.08.2018 5 z 5

Knihu mi doporučila sestra.
No zprvu jsem byla lehce nejistá, jestli to bude opravdu tak skvělé, jak mi pěla.
Ale musím říct, že bylo. Nejsilnější kniha na zamyšlení, jestli ty boží mlýny opravdu někde melou - s jakou jsem se v dlouhé době ne-li vůbec kdy setkala. Ještě dlouho ji určitě budu mít v hlavě a dumat a dumat a dumat......

sabca
21.04.2018 5 z 5

Kniha se dobře a rychle četla. Je to opravdu kniha, která se z hlavy hned tak nevypaří. Zajímavý případ o ztrátě paměti. Doporučuji knihu přečíst.

icewind
31.03.2018 3 z 5

Koncept příběhu mi dost připomínal např. Chatrč od W. P. Younga (tragédie v rodině, hledání smyslu všeho, prozření, naděje, smíření, duchovno, nic se nestane jen tak....), ovšem takhle přímočaře to na mě prostě nefunguje. Z minuty na minutu se z bezďáka o kterém devět let nikdo nic neví, stane hrdina dne s full memory flashback restore a s velkou pomocí jakéhosi pseudoindiánského terapeuta upgraduje svoji povahu Big Bastard na Big Altruist. Pro mě další kniha kde jsem si asi do poloviny celkem lebedil než se to ve finále doslova utopilo v srdceryvném lepidle narovnaných vztahů. Za mě promarněná šance s přepáleným startem, kde na konci nějak došly síly. Škoda.

jana79
17.02.2018 5 z 5

Nádherné čtení, nelze se odtrhnout, přečteno za jedno dopoledne, hezky napsané, zajímavé rozuzlení, prostě parádní kniha, ze srdce doporučuji

alka1609
18.01.2018 5 z 5

Jak se píše v předchozích hodnoceních, knížka mi po přečtení ještě dlouho zůstávala v hlavě. Moc hezky napsaná, čtivá, nedá se od ní odtrhnout. Asi si přečtu další knihy od této autorky.

Káča2015
28.11.2017 5 z 5

Na první pohled jednohubka na jeden den, která mi ale rezonovala v hlavě ještě delší čas.

minde
22.10.2017 5 z 5

Hodně dobrá kniha. Už dlouho jsem tak dobrou knihu nečetla. Děj vás chytí hned od samého začátku, ani chvíli se nenudite. Uvědomíte si co je v životě důležité,a že je někdy třeba velkych obětí, aby se v našem životě stala změna k lepšímu.
Škoda, že nejde dát více hvězdiček. Rozhodně stojí za přečtení!

perpe2a
09.10.2017 5 z 5

dočteno a za mě velké překvapení. Četla a četla až dočetla... nemohla jsem se odtrhnout..to vše za jediný den. Tuto knihu moc doporučuji, dávám 5 hvězdiček...a jdu si něco více zjistit o autorce a mrknout na její další knihy.

kudrdlinka
25.08.2017 5 z 5

Tak tohle bylo hodně zajímavé čtení, které jsem jen nerada odkládala. Je to emotivní psychologický příběh o ztrátě paměti a změně nejen chování a vlastně celé osobnosti člověka. Možná tam něco úplně přesně nesedělo, ale nevadilo mi to. Knížku můžu určitě doporučit.

Jaruce
12.08.2017 3 z 5

Příběh mě zaujal a četl se lehce. Nějaké časové a věkové nesrovnalosti jsem taky v četbě vnímala, pak ještě úplně první rozmluva mezi Markem a psychologem mě vůbec neseděla, určitě by nemluvili ti dva v rámci psychologické terapie se všemi přítomnými. Musí se tento příběh brát jako příběh, který zaujme a opravdu zaujal.

Danago
09.04.2017 5 z 5

Další moc pěkná knížka od české autorky Jaroslavy Černé. Téma ztráty paměti a její znovunalezení , velice krásně zpracované v českém prostředí v období přechodu naší republiky od socialismu k demokracii , toto období je v knize perfektně využito. Skvělá kniha, velice dobře nasaná. Hodně moudrých myšlenek. Spousta emocí. Knížka mě moc mile překvapila. Za sebe ji doporučuji všem , kdo se rád zamyslí nad životem. Knížka je opravdu velice čtivá a příběh je moc krásný.

Šárka5875
13.03.2017 5 z 5

Musím říct, že kniha Jaroslavy Černé Týden blázna pro mě byla velkým překvapením. Četla se mi skvěle, vůbec jsem nečekala, že mě tolik chytne. Zjitřila ve mně spoustu emocí, především během pasáží, kde autorka popisuje Markovy vzpomínky. Chvílemi mi ho bylo líto a jindy jsem ho nenáviděla za to, jak se v minulosti choval ke svým blízkým. V příběhu je zabroušeno také trošku do duchovna, ale v příjemné míře.

Celkově tedy za mě jde o výborné, psychologické počtení, které určitě doporučuji. Když si představím, že bych měla být v kůži Marka Moudrého, který je v současné době velmi milým, empatickým mužem, ovšem vzpomínky mu ukazují, jak příšerně se dřív choval, byl vlastně tyranem svých blízkých, to musí člověkem opravdu otřást.

Prožijte s Markem jeho „týden blázna“. Občas si totiž jako blázen opravdu připadá. Ztráta paměti je v jistých situacích asi milosrdná a zachrání vám zdravý rozum, ale ten návrat a prozření je velmi těžké.

bagel
08.03.2017 5 z 5

Nečekaně dobré a hodné k zamyšlení.

zdehan
03.02.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila přečtena za jeden den.Mužu jen doporučit ani jsem nemyslela že bude tak pěkná.