Tých, čo sú v tme, nevidieť

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z nemeckého originálu Die im Dunkeln sieht man nicht. Najvzrušujúcejší román, aký kedy Simmel napísal. Za neuveriteľných okolností sa televízny reportér Daniel Ross dostane k záhadnému dokumentu, ktorého zverejnenie by vyvolalo pobúrenie celého ľudstva. Skutočne si Amerika a Sovietsky zväz už roku 1943 rozdelili svet? Frankfurt nad Mohanom, 11. februára 1984 - Daniel Ross, je na konci so silami. Užije smrteľnú dávku tabletiek na spanie. Kto je Mercedes, krásna mladá žena, fantastická bojovníčka za mier, ktorá Daniela vytrhne z náručia smrti a prináša mu neuveriteľnú správu, že jeho údajne dávno mŕtvy otec, bývalý nacistický agent, žije v Argentíne? Ross má svetu predstaviť tajný protokol z roku 1943. Netuší však, aká obrovská je sieť tajných služieb oboch superveľmocí, usilujúcich sa všetko ututlať. Daniel a Mercedes sa stávajú živými terčami profesionálnych zabijakov, ktorí chladnokrvne, jedného za druhým, likvidujú všetkých svedkov, čo sú ochotní verejne potvrdiť pravosť dokumentu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221930/big_tych-co-su-v-tme-nevidiet-sfF-221930.jpg 3.971
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Slovenský spisovateľ
Originální název:

Die im Dunkeln sieht man nicht, 1984


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Tých, čo sú v tme, nevidieť

DeepSea21
03.08.2020

Opět poutavý příběh s zajímavou zápletkou a sympatickými, dobře napsanými postavami.

ToVy
26.04.2020

Dvacátá třetí kniha Johannese Maria Simmela. Jak se blížím pomalu ke konci tvorby JMS, nabývám dojmu, že mezi zbytkem knih, které mi ještě zbývá přečíst nenajdu žádnou novou uchvacují, ač z posledních knih JMS mám přečtenu snad jen jednu knížku, a to ještě povídkovou, které nemám rád. Říkám si, vše dobré, co JMS napsal, už jsem přečetl, zbylých deset knih bude už jen o tom, že je přečtu, ale žádná mě nepřekvapí. A pak přijde na řadu Ve tmě jsou jen temný stín. Další nečekaně úžasná kniha, která se snad čte sama. Myslím si, že veškeré knihy, které mají co do činění s nacistickou minulostí anebo 2. světovou válkou, jsou předem odsouzené k úspěchu. Neobyčejně dobře vymyšlený příběh, který jen potvrzuje, jak úzce jsou lidské životy propojeny z minulosti. Ač je autorem na začátku připomínáno, že jde pouze o fikci, proč by to vlastně nemohla být pravda, a když se s tímto shodnete, kniha vás zcela pohltí, protože o této fikci, ale řekněme, že by to mohla být pravda, chcete úporně vědět, jestli je skutečně fikcí nebo realitou. A když se konečně dostanete ke konci, kde vlastně pravdu nezjistíte, tak reakce na zveřejnění této fikce nebo reality jsou vlastně očekávatelné. Možná právě proto, že rok 2000, ke kterému fikce směřovala je již dvacet let za námi a jsme v relativním klidu v tom, že si můžeme říct, že tato fikce fikcí skutečně byla, otázka je, jak vnímali tuto knihu v roce 1985.


jprst
27.02.2020

Mnou provedené hodnocení Simmelových knih není asi docela objektivní, ale tenhle autor to prostě dovede. Skoro by se dalo říci, že píše to, co by si čtenář přál (?). Ale za mě...opět něco, co za přečtení stojí.

DarekDevil
15.03.2016

Kniha se mi líbila, ale ne tak jako jiné knihy od Simmela. Dějová zápletka mi přijde trochu překombinovaná ale přesto knihu mohu doporučit.

mysticblueriver
30.01.2015

Tak to se mi stalo poprvé, abych po tolika přečtených knihách od Simmela tuto četla s takovým donucením do konce.

Katela
01.08.2014

Při hodnocení jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jelikož mě knížka místy nudila. A to zejména v té první polovině. Jakmile jsem se však prokousala úvodní pasáží o tajném dokumentu, opravdu mě to chytlo a dočetla jsem nakonec jedním dechem.
Měla bych si zvyknout, že happy end je u Simmela opravdová rarita

araB
06.02.2014

Bohužel jsem nedočetla. Přibližně na sté stránce se mi kniha zavřela a já nemohla najít místo, kde jsem skončila. Brala jsem to jako znamení, protože mě kniha nudila, takže jsem jen četla a nevnímala. Z toho tedy plyne, proč jsem nemohla najít místo, kde se mi kniha zavřela :) Jinak zápletka zajímavá, proto dávám průměrné 3 *** :)

aktak1203
15.05.2013

Simmela mám ráda, ale s touto knihou mi přijde, že mu jaksi dochází dech. Knížka není moc zábavná a je dlouhá. Každopádně zajímavá zápletka mě donutila ji dočíst do konce, ale podruhé už se k ní určitě nevrátím.