Ty

Ty
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247646/bmid_ty-247646.jpg 4 886 886

TY (You) série

Opravdová láska bolí. Já už jsem to pochopil. A ty to brzy pochopíš taky. Když Guinevere vkročí do knihkupectví, kde Joe pracuje, jako by ho zasáhl blesk. Ta dívka je zosobněním všeho, co kdy chtěl: je krásná, chytrá a má v sobě více vášně než jeho nejdivočejší sny. Kvůli ní by třeba vraždil, jen aby ji získal. Guinevere to ještě neví, ale narodila se pro něj. A Joe je odhodlán udělat vše pro to, aby i ona pochopila, že oni dva tvoří dokonalý pár. Když v následujících dnech její svět rozmetá série velmi nešťastných a dosti podivných náhod, je Joe jediný, kdo jí nabídne pomoc a útěchu. Ale to není zdaleka všechno, co je své vyvolené připraven poskytnout! Je s ní i ve chvílích, kdy to jeho vyvolená netuší – dokonce i když o to ani nestojí. On přece ví nejlíp, co je pro ni dobré, a ve své velkodušnosti dokonce přehlíží i vady, které se skrývají za Guineveřinou dokonalou fasádou. Opravdová láska bolí, to už Joe pochopil, a Guinevere to brzy pochopí taky, Joe pro to udělá všechno. Thriller TY je až perverzně chytrým záznamem chorobné posedlosti, při jehož čtení vám bude nejspíše poněkud úzko. Vlastně dosti úzko. Přesně jak to autorka zamýšlela.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

You , 2014

yerisley
01.08.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Měla jsem z toho husinu, protože číst myšlenky stalkera je opravdu děsivé :)

KnihomolkaMari
30.07.2017 5 z 5

Jak já tuto knihu miluji! A ten báječný styl psaní, který mě maximálně uchvátil! Dostal mě hlavní hrdina i když bych ho měla svým způsobem za to všechno nenávidět, tak jeho genialitu obdivuji! Toto je pro mne kniha hodna "Wow"! Příběh mi doslova podlomil kolena!

JitkaJak
09.07.2017 3 z 5

Tuhle knihu bych určitě nebyla schopná číst, ale od poslechu audioknihy se nedokážu odtrhnout. Je to sice totální úchylárna, ale dobře vymyšlená a ještě lépe interpretovaná. Nechápu ale některé z komentářů zde. Ten úchyl a vrah může být někomu sympatický? Jó, sympatický je rozhodně Jan Zadražil, který knihu tak fantasticky čte!

rode
24.06.2017 5 z 5

Mít či nemít ráda Joeho, to je mi ale otázka. Hlavní hrdina který nemá rád tuhle moderní dobu. Lidi, kteří se honí za nejnovějšími výstřelky, musí se chlubit se vším co dělají a co mají rádi. To se ale naopak Joemu hodí, když se potřebuje dozvědět tolik potřebné informace. Na jednu stranu inteligentní kluk, který by určitě zaujal při rozhovoru, na druhou stranu tak trochu psychopat(?) a rozhodně stalker.
Trochu mě děsí to, že jsem mu vlastně celou dobu fandila, ale asi to bude tím, že každý v sobě máme kousek Joeho... a tím nemyslím jeho dokonaná díla - vraždy, ale potřebu vědět, co dělají lidi okolo nás, protože doba je taková, že nekomunikujeme, ale pouze "lajkujeme" aktivity a fotky se kterýma se chlubí naši známí na sociálních sítích.
Závěrem, kniha je podle mě něco nového, upozorňuje na chyby současné internetově aktivní společnosti a má určitě něco do sebe!

trudoš
20.06.2017 4 z 5

„Proč je v Americe každoročně tři sta tisíc případů domácího násilí? Protože ty krávy… do prdele… neposlouchají.“
Přestože jde o jiného autora, citace věrně vystihuje podstatu románu Ty. Caroline Kepnesové se s děsivou autentičností podařilo zachytit uvažování sociopata, který vnímá realitu tak, jak potřebuje jedině on. Právě tahle cesta do hlubin pokroucené mysli je zhmotnělou literární drogou, díky níž se hrdina i přes svůj psychický handicap rychle stává čtenářovým favoritem. A přitom to vůbec není o sarkastickém humoru, jako v případě drahouška Dextera.
Navzdory skvěle zvládnutému empatickému balastu bohužel trpí dějová linie jistou povrchností. Joe si vyhlídne oběť a stalkuje jí až do dramatického finále, to vše na čtyři sta padesáti stranách. Jsou tu sice náznaky, že je možná všechno naopak, jenže ty bohužel zůstanou u pouhých náznaků. Ale jinak parádní jízda na tygrovi. Navíc jako knihkupci mě nemohli nechat Joeovi pracovní zážitky chladnými. Protože ty prostě napsal život sám.

jaruva
19.06.2017 1 z 5

Dočetla jsem s krajním odporem. Do čtení jsem se zpočátku musela nutit, pak jsem si asi na styl zvykla. Na pokračování se nechystám...

bekule
13.06.2017 5 z 5

Ač mě to děsí tak se mi kniha strašně moc líbila. Napínavá, nejde se od ní odtrhnout .Je to napsáno tak skvěle že člověk se zděšením zjišťuje že snad i chvílemi fandí stolkerovi . Možná i díky tomu že ani ostatní postavy - Peach ,Benji a nakonec i Beck nejsou taky úplně v normě.

Anie94
12.06.2017 2 z 5

Po zhruba 90 stránkách odkládám. Příběh o nějakým psychopatovi, který sleduje jinou, o něco méně duševně nevyrovnanou osobu se fakt nepovedl. Autorka to asi myslela dobře, ale mě příběh prostě nezaujal...

Roubas
03.06.2017 4 z 5

Joe je sympaťák, který je s vámi hotov dřív, než mu z košíku na pult položíte knihu Dana Browna, nebo než vystojíte frontu na nejnovějšího Kinga. Jednoho dne mu cestu zkříží Beck a máme zaděláno na opravdovou a nefalšovanou posedlost. Joe by objektivně dostal názvy jako stalker, úchyl a podobně, které si rozhodně zaslouží, ale to mu v žádném případě nebrání v tom, aby se vám dostal do hlavy a přiměl vás s ním v mnoha ohledech souhlasit, rozumět mu a přát mu, aby svůj ideál držel co nejdelší dobu při životě. Beck je atraktivní, mladá žena, která si chce užívat života a stát se spisovatelkou. Hltá všechno nové, a jelikož je Joe ten špatný, měla by být považována za oběť. To by ovšem nesměla Caroline Kepnes přimět čtenáře, aby se během čtení zlobil na Beck, protože zrovna nejedná tak, jak by Joe chtěl, tak aby jeho ideál dostal živou podobu a dochází k tomu, že Joeův ideál je i váš ideál a ten kdo vám ho kazí je Beck. Ale Beck je oběť nebo ne? A další klíčovým aspektem knihy je právě ta neznalost lidí, kdy s jistotou nemůžeme o nikom říct, že ho perfektně známe, že mu vidíme do hlavy a víme, co dělá, když ho zrovna nikdo nevidí. Jedinou malou výtkou je předvídatelný závěr, ale i tak je to skvělá kniha a du-forma má opravdu něco do sebe.

TipsyChipsy
30.05.2017 5 z 5

Tato kniha byla dokonalá. Taková prostě komplexně vymakaná. Celé je to zaobaleno jako příběh stolkera, ale myslím, že je tam mnohem víc kvalit. Hlavně je tam super popsaná psychologie člověka, který miluje a co cítí, jak na toho druhého myslí, jak nad vším přemýšlí a jak se snaží ze všech náznaků něco vydedukovat. A pak je tam oběť - objekt zamilovanosti, který ze vztahu jen bere a bohužel nic necítí k tomu druhému. A jinak je tam spousta postřehů života i konkrétních odkazů na literaturu a podobně. Celé je to takové odvážně uvolněné, vnějškově moderní, ale já v tom vidím bravurně popsanou hlubokou, nadčasovou a krutou pravdu o lásce.

Petra21
10.05.2017 5 z 5

whiolet: Souhlasím :) A s tou husičkou bych řekla, že to byl autorčin úmysl. Abychom to začali fandit Joeovi a "omlouvat" jeho činy, protože Beck se opravdu chovala jako kráva :D

whiolet
09.05.2017 4 z 5

Líbil se mi styl psaní. Joe byl skvělý stalker s duší psychopata, který si všechny své činy dokázal obhájit.
Beck mi,ale přišla jako totální husička a to mi kazilo celkový dojem z knihy.

Jaruš7
05.05.2017 4 z 5

SÍLA - z MP3 od jedinečného Jana Zdražila.
Neuvěřitelné, že tohle napsala žena, tak čistý testosteron ve všech situacích od úžasu, okouzlení, touhy, láskyplné síle majetnictví, žárlivosti i zločinnosti.
Pocity - jak na houpačce, z něčeho mrazivé znechucení, stud a pak tání z oddanosti, z cituplného vyznání a z víry v uskutečnitelný sen.
Citace snad za vše " Jak je možné, že se můj vztek proměňuje na lásku k tobě ?"

MimiNinaFuraha
01.05.2017 5 z 5

Nebudu lhat. Při čtení knihy jsem ji asi 1000x odložila. Četla jsem ji 3/4 roku. Nesedela mi forma, jakou je kniha napsána. Chytla me až na straně 236. Nevím proč, ale pak jsem ji už nemohla odložit a docetla jsem ji jedním dechem. Až po přečtení cele knihy jsem byla schopna ocenit její dokonalost. Začínám cist druhy dil. Tak snad ho přečtu rychleji než ten dil první :) i přes počáteční rozpory a nelibost mohu knihu vřele doporučit. Povedený kousek ;)

PetikH2O
26.04.2017 4 z 5

Joo taky jsem takovej stalker.. :D

rodak
16.04.2017 5 z 5

Tak tohle bylo dílko.Nevím z jakého důvodu -nejsem takový- jsem musel velmi sympatizovat s hlavním hrdinou.Jak plyne příběh tak se Joe neustále ospravedlnuje a myslí že koná pro dobro všech.Výborný nápad to psát v této nezvyklé formě.Staví to knihu o stupínek výše než obvyklé vyprávění. Já jsem nadšený.Jedna z knih,kterou si budu pamatovat.A stejně tak jsem velmi zvědav na druhý díl.

veru_nedvedova
07.04.2017 4 z 5

Po dočtení knihy jsem nevěděla, jestli ji mám vrátit zpět na poličku, nebo jestli jí mám spálit. Je to hrozné téma a nejhorší na tom je, že se to doopravdy děje. Navíc po dočtení této knihy se cítíte, jako když vás opravdu někdo sleduje.

petruska.z
05.04.2017 5 z 5

Knihu jsem nečetla, ale poslouchala při cestách do práce v podání Jana Zadražila. O tuto přidanou hodnotu je moje hodnocení vyšší, protože jeho interpretace je naprosto skvělá. Doporučuji! Musím říct, že to je velmi zajímavé zpracování a nahlédnutí do choré mysli. Nevím, nakolik je toto nahlédnutí autentické, jestli jde o autorčinu představu nebo zda ten způsob myšlení konzultovala s nějakými odborníky přes stalking. Já jsem očekávala daleko vyšinutější projevy a myšlenky, na druhou stranu, pokud by šlo o relativně autentické popsání stavu mysli chorého stalkera, je to snad o to horší, že je to z jistého úhlu pohledu tak "normální projev" - žádné velké záchvaty nebo posedlosti. Vlastně vám musí být Joe chvílemi i sympatický. O to víc z toho mrazí. Opravdu nevšední posluchačský (jistě i čtenářský) zážitek :). Ale víc takových knih asi nepotřebuji.

katushah
24.03.2017 5 z 5

Naprosto fantastická kniha! Chytlavá, zajímavá, originální. Příběh má co nabídnout. Ještě dlouho po dočtení mi leží v hlavě a musím si sehnat další díl Skrytá těla! Pořád přemýšlím nad tím, jestli takhle někdo může skutečně uvažovat a jestli není třeba někdo takový v mé blízkosti. :)

Danago
24.03.2017 1 z 5

Za mě opravdu NE.
Kniha mě nechytila, nebavila. Připadá mi vhodná spíše pro mladší čtenáře YA. Pro mě děj nebyl zajímavý , do postav jsem s nedokázala vžít. Jediné, co jsem si odnesla je, že by se to s veřejným svěřováním světu nemělo tolik přehánět . Pohled na myšlení psychopata, byl zajímavý. Ale já jsem se do čtení musela nutit.