Tvůrčí psaní pro každého

Tvůrčí psaní pro každého https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/313468/bmid_tvurci-psani-pro-kazdeho-oblibena-u-RSJ-313468.jpg 3 100 100

Učebnice Tvůrčí psaní pro každého (1. díl) patří k nejoblíbenějším učebnicím tvůrčího psaní na českém trhu. Od roku 2006, kdy byla vydána poprvé, si ji zakoupily tisíce autorů a další zájemci ji v posledních letech beznadějně sháněli, protože byla zcela vyprodána. Nyní k vám přichází nejen v novém, aktualizovaném a rozšířeném vydání, ale také v luxusnějším provedení, aby vydržela časté používání. Toto je totiž učebnice, kterou budete brát do ruky velice často, pokud pomýšlíte na spisovatelskou nebo novinářskou dráhu. Máte-li již ve své knihovničce vydání z roku 2006, rozhodně neváhejte nad koupí tohoto nového vydání. Litovat rozhodně nebudete. Autorka knihu doplnila o nové zkušenosti z práce s autory, přidala zajímavé kapitoly, obměnila příklady a doplnila nová cvičení. Učebnice tak povyrostla o téměř 100 stran! Toto je kniha, která by v knihovničce žádného začínajícího autora rozhodně neměla chybět!... celý text

olle3
13.05.2013 2 z 5

Jak tu někdo psal, Memoáry o díle od Kinga jsou v tomhle směru nejlepší, a já s ním souhlasím.

joninho
04.04.2013 1 z 5

Tato "učebnice" má jednu nevýhodu, a to, že obsahuje o každého něco a dohromady nic. Opravdu mi tam spousta věcí chybí a asi polovina textu je jakoby navíc. Snad jsou další díly lepší, zatím jsem si k nim ale po první knize nenašel cestu. Hodnocení určitě zvýším, jestli se mi v knize podaří najít něco, co jsem nedocenil, 20%

SaDiablo
07.08.2012 4 z 5

Užitečné, poučné, i pro mě jakožto studenta, můžu si zopakovat jednotlivé žánry a ještě mi to pomůže se zdokonalením teoretické stránky vlastního psaní.

Willandra
26.05.2012 4 z 5

Tuhle knihu musím jen chválit. Perfektně se čte, je v ní spousta užitečných informací, jsou v ní příklady, zvýrazněné to podstatné... Je užitečnou příručkou.

knihožrout
27.09.2011 5 z 5

Skvělá učebnice, plná užitečných rad a navíc je vidět, že autorka opravdu čerpá z praxe, dává velký důraz na to, co funguje, co ne, nezajímá ji příliš nějaké spisování pro spisování a hraní si na umění.

WEIL
20.08.2011

Jak se naučit dobře psát?

Proč psát a proč nepsát?

Užitečná kniha.

ugisha
14.08.2011 4 z 5

Knížka se mi líbila, velmi dobře se četla, byla napsaná sice teoreticky, ale není to žádná "suchá teorie". Dost jsem si z ní vzala a rozhodně bych nic nekrátila, myslím, že všechno mělo svůj účel :)

Jíťa
30.11.-0001 3 z 5

Knih o tvůrčím psaní asi v ČR moc nenajdeme, rozhodně ne od českého autora, takže z tohoto hlediska jde o velmi kladnou záležitost. Kniha obsahuje jak ucelenou teorii, která je (nejspíš) důležitá, tipy a rady od zkušené autorky, která se v oboru psaní pohybuje již dlouho, tak názorné ukázky a praktické úkoly, na kterých se může čtenář pocvičit a zároveň zjistit, jak na tom se svým pisatelským uměním je. Kniha je navíc velmi dobře strukturovaná. Na druhou stranu je pravda, že mi jednotlivé kapitoly občas přišly hodně rozvláčné, hlavně teoretické pasáže a celkově by se text vzhledem k myšlenkovému obsahu dal zkrátit na polovinu. Nejde přece o román, ale spíše odbornou publikaci.