Tvarytmy

Tvarytmy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225689/bmid_jaroslav-dusek-tvarytmy-225689.jpg 4 267 50

Po úspěšné knize Ze mě vychází další autorizované vyprávění herce, improvizátora a divadelního režiséra, Jaroslava Duška, tentokráte inspirované jeho dvěma pobyty ve tmě. S kým se ve tmě setkal a co se o životě a vesmíru dozvěděl, se dočtete v jeho knize TVARYTMY, kterou společně s Jaroslavem připravila spisovatelka Pavlína Brzáková. Součástí knihy jsou pozoruhodné ilustrace nevidomých.... celý text

Peace
22.03.2015 4 z 5

"Ve snaze zjednodušit život jsme zkomplikovali svět."

Rozhodně zajímavé vyprávění a úvahy, které stojí za přečtení i k zamyšlení se.

vorenus
24.02.2015 4 z 5

Pohodové stránky plné moudra i když Ze mě byla o něco lepší. A mám tu čest, že mám výtisk i s autogramem. Na autogramiádě byl pan Dušek neuvěřitelně vstřícný a pohodový chlapík. Hýřil úsměvy a rozdával podpisy na všechny strany i se rád nechal vyfotit. Taky jsem se s ním nechal zvěčnit.

manka71
20.02.2015 5 z 5

Líbila se mi, ale Země byla lepší.

Safienka
18.02.2015

Kniha se mi dostala do rukou na dvakrát a musím říct, že při druhém čtení jsem z ní byla nadšena více. Úplně mě pohltila a nasadila do hlavy spoustu nových myšlenek. O bytí ve tmě přemýšlím už nějakou dobu a i díky této knize si jsem jistá, že někdy se opravdu odhodlám (i když se teda bojím, co mě tam bude čekat :-)

Skawin
09.02.2015 5 z 5

Pan Jaroslav Dušek, bytost, která je jedním z tlumočníků mezi Vědomím a nevědomými, hlasem, který stojí za to slyšet a také veslařem - na této loďce se můžete dostat až k sobě samému.. Děkuji...

hlavinka
05.02.2015 5 z 5

Jsem nadsena! Ze nekdo takovy vubec je a deli se s nami o sve myslenky a svuj posun nebo spis navrat k sobe. Verim, ze svou hrou se slovy a svymi nazory inspiruje hodne lidi, aby se nam vsem zilo lepe.
Pro nekoho blazen, ale proc? Rika se, ze blaznove jsou stastni, pak i ja chci byt takovym blaznem.

Pust jsem drzela jeste predtim, nez jsem vedela, ze ho drzel i on. O pobytu ve tme jsem premyslela jeste drive, nez se mi do ruky dostala tato kniha. Jo, proste clovek pritahuje to stejne a opravdu nam tim vesmir neco chce sdelit :-)

DriftBooks
17.01.2015 5 z 5

Tato kniha je dosti specifická a rozhodně není pro každého. Z Jaromíra Duška se sypou věty a leckdy je těžké mu vůbec stačit. Je to kniha pro ty, kteří se již nějakým způsobem dotkli jistých věcí, kterým se v běžném hovoru (a dosti často s pejorativním přídechem) říká „duchovno“, „spiritualita“, „životní energie, vibrace“ atd... Není to rozhodně kniha „iniciační“ – chcete-li se z této oblasti něco dozvědět, nezačínejte právě tímto titulem. Ale pokud jste na podobné vlně již déle, a jisté věci jsou vám známy a jste přístupni o jistých věcech přemýšlet, myslím, že Tvarytmy stojí za přečtení.

Zhruba měsíc před tím, co jsem začal knihu číst, jsem se ocitl ve Zbraslavských aragonitových jeskyních, kde na konci prohlídky průvodce zhasl, aby nám předvedl, jak tmavá dokáže být tma. Byl to krátký, ale intenzivní zážitek. Když mi pak kolega donesl „nového Duška“ musel jsem se smát... Copak mi tím asi „vesmír“ chtěl říct :-)

Malefisto
15.01.2015 5 z 5

Pro mě osobně bližší a zajímavější tématem než předchozí knížka Ze mě. Kouzlo asi tkví v bližším přiblížení se atmosféře živého vyprávění Jaroslava, které v předchozím případě nebylo tak intuitivně přítomné.

catpet
13.01.2015 5 z 5

Jarda Dušek jako vždy úžasný, rozhodně knížka, ke které se budu vracet stále.

ivanaga
29.12.2014 3 z 5

Inspirativní dílo, které je ale schopen přijmout a snad i pochopit ten, kdo má pana Duška rád a má podobný světonázor. Což já jsem. Pobyt ve tmě absolvovali dva další mí přátelé, tak mohu porovnat. A možná i trošku závidět. Stojí za přečtení a za zamyšlení.